O. Ludwik Wiśniewski o materiale "Wiadomości": Czekam na przeprosiny od prezesa TVP

O. Ludwik Wiśniewski za mowę podczas pogrzebu Pawła Adamowicza otrzymał brawa. TVP cytując jego słowa o "człowieku budującym karierę na kłamstwie" pokazała Donalda Tuska. - Nie chcę oceniać tego materiału. Niech ludzie to ocenią - powiedział w rozmowie z Wp.pl.
Zobacz wideo

Dominikanin o. Ludwik Wiśniewski podczas pogrzebu Pawła Adamowicza był jedną z osób, które wygłosiły mowę pożegnalną - duchowny od dawna jest przyjacielem rodziny.

- Jestem przekonany, że Paweł chce, abym wypowiedział następujące słowa: trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych - mówił podczas uroczystości pogrzebowej.

Człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać

- dodał. Za przemowę otrzymał brawa od osób zgromadzonych w Bazylice Mariackiej.

O. Ludwik Wiśniewski: Czekam na przeprosiny od prezesa TVP

Dziennikarze TVP, relacjonując pogrzeb Pawła Adamowicza w "Wiadomościach", zacytowali słowa dominikanina, jednocześnie pokazując Donalda Tuska.

Nie chcę oceniać tego materiału. Niech ludzie to ocenią. Znam prezesa TVP i on też mnie zna. Oczekiwałbym, że Jacek Kurski publicznie przeprosi słuchaczy i także mnie

- powiedział o. Ludwik Wiśniewski w rozmowie z Wp.pl.

Przypomnijmy, że inne zdanie niż TVP na temat słów o. Ludwika Wiśniewskiego miał Andrzej Duda.

- Uważam, że słowa ojca Ludwika Wiśniewskiego w takim samym stopniu odnoszą się do mnie, jak i do Grzegorza Schetyny. Do Jarosława Kaczyńskiego i do liderów innych partii. Stefana Niesiołowskiego czy Sławomira Neumanna jak i prof. Krystyny Pawłowicz. Borysa Budki i Dominika Tarczyńskiego - skomentował w poniedziałek prezydent.

Więcej o:
Komentarze (326)
O. Ludwik Wiśniewski o materiale "Wiadomości": Czekam na przeprosiny od prezesa TVP
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 131 razy 125

  Przeprosin na pewno nie będzie. Inaczej nie nazywalibysmy rządowej telewizji szczujnią. Natomiast dobrze że dobiega coraz więcej głosów krytycznych z każdej strony. Trzeba punkt po punkcie pokazywać podłości tego miłośnika disco polo. To musi wpłynąć na notowania kaczych kłamcow.

 • krynolinka

  Oceniono 71 razy 57

  Póki co to telewizja publiczna odgrywa rolę ofiary. Nie tylko nie przepraszają ale straszą pozwami. Wszelkie podejrzenia o manipulacje z ich strony są pomówieniem i insynuacją! Wszędzie wilki pracować ku chwale PiS-u przeszkadzają.

 • ziaburek

  Oceniono 66 razy 54

  Oj, zdaje mi się, że jednak o. Wiśniewski nie zna p. Kurskiego - przeprosiny nie wchodzą w grę.

 • evergreen111

  Oceniono 60 razy 48

  "Uważam, że słowa ojca Ludwika Wiśniewskiego w takim samym stopniu odnoszą się do mnie, jak i..."
  Adrianku słodki i pyzaty - ale TVPiS pokazało przy tych słowach nie ciebie, nie Schetyny, nie Kaczyńskiego ale właśnie TUSKA! Nie zauważyłeś tego, gapo?

 • kunwyscigowy

  Oceniono 58 razy 46

  usłyszy penie pełne miłosierdzia i dobroci:"spieprzaj dziadu, mordo zdradziecka gorszego sortu"

 • norman67

  Oceniono 56 razy 44

  Od gebelsów przeprosin? Ludzie takiej konduity moralnej nie popełniają błędów ewaluatywnych. I jak ładnie udało mi się napisać o swołoczy - tak bez mowy nienawiści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX