Aleksandra Dulkiewicz będzie kandydować w wyborach na prezydenta Gdańska

Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska, wystartuje w przedterminowych wyborach na prezydenta miasta. Dotychczasowa wiceprezydent o swojej decyzji poinformowała na konferencji prasowej we wtorek.
Zobacz wideo

- Pomimo krótkiego, bardzo krótkiego czasu, który upłynął od śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, nasze miasto, jego ukochane miasto, musi funkcjonować dalej. Przez ostatnie 13 lat współpracowałam z Pawłem Adamowiczem - od takich słów zaczęła swoje wystąpienie p.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Dotychczasowa wiceprezydent miasta Dulkiewicz zadeklarowała, że będzie kandydowała w wyborach na prezydenta Gdańska, które zaplanowano na 3 marca tego roku. Dulkiewicz wystartuje z list Stowarzyszenia "Wszystko dla Gdańska".

Podjęłam decyzję o kandydowaniu na urząd prezydenta Gdańska, choć kontekst jest dla mnie bardzo trudny i bolesny, to wiem, że pan prezydent by sobie tego życzył - mówiła.

Dulkiewicz: Gdańsk to najcudowniejsze miejsce na świecie

Aleksandra Dulkiewicz wskazała, że startuje z listy tego stowarzyszenia, ponieważ założyła je wspólnie ze zmarłym Pawłem Adamowiczem i jest to organizacja "progdańska i proobywatelska".

- Wierzę, że te wybory wspólnie wygramy. Oddaję się do dyspozycji gdańszczankom i gdańszczanom, abyśmy mogli wspólnie wypełnić testament i spuściznę Pawła Adamowicza. Wiem, że nie będzie to łatwe, ale miasto "Solidarności" i wolności musi trwać i rozwijać się nadal w duchu wartości bliskim Pawłowi Adamowiczowi i gdańszczanom - mówiła.

Dulkiewicz podziękowała za wsparcie od "najważniejszego gdańszczanina w Europie", czyli szefa RE Donalda Tuska oraz samorządowców, czy przyjaciół Adamowicza. - Bardzo chciałabym, aby te wybory nie były walką polityki i polityków - zaznaczyła.

- Gdańsk to najcudowniejsze miejsce na świecie - powiedziała na koniec.

Więcej o: