Aleksandra Dulkiewicz będzie kandydować w wyborach na prezydenta Gdańska

Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska, wystartuje w przedterminowych wyborach na prezydenta miasta. Dotychczasowa wiceprezydent o swojej decyzji poinformowała na konferencji prasowej we wtorek.
Zobacz wideo

- Pomimo krótkiego, bardzo krótkiego czasu, który upłynął od śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, nasze miasto, jego ukochane miasto, musi funkcjonować dalej. Przez ostatnie 13 lat współpracowałam z Pawłem Adamowiczem - od takich słów zaczęła swoje wystąpienie p.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Dotychczasowa wiceprezydent miasta Dulkiewicz zadeklarowała, że będzie kandydowała w wyborach na prezydenta Gdańska, które zaplanowano na 3 marca tego roku. Dulkiewicz wystartuje z list Stowarzyszenia "Wszystko dla Gdańska".

Podjęłam decyzję o kandydowaniu na urząd prezydenta Gdańska, choć kontekst jest dla mnie bardzo trudny i bolesny, to wiem, że pan prezydent by sobie tego życzył - mówiła.

Dulkiewicz: Gdańsk to najcudowniejsze miejsce na świecie

Aleksandra Dulkiewicz wskazała, że startuje z listy tego stowarzyszenia, ponieważ założyła je wspólnie ze zmarłym Pawłem Adamowiczem i jest to organizacja "progdańska i proobywatelska".

- Wierzę, że te wybory wspólnie wygramy. Oddaję się do dyspozycji gdańszczankom i gdańszczanom, abyśmy mogli wspólnie wypełnić testament i spuściznę Pawła Adamowicza. Wiem, że nie będzie to łatwe, ale miasto "Solidarności" i wolności musi trwać i rozwijać się nadal w duchu wartości bliskim Pawłowi Adamowiczowi i gdańszczanom - mówiła.

Dulkiewicz podziękowała za wsparcie od "najważniejszego gdańszczanina w Europie", czyli szefa RE Donalda Tuska oraz samorządowców, czy przyjaciół Adamowicza. - Bardzo chciałabym, aby te wybory nie były walką polityki i polityków - zaznaczyła.

- Gdańsk to najcudowniejsze miejsce na świecie - powiedziała na koniec.

Więcej o:
Komentarze (124)
Wybory na prezydenta Gdańska. Aleksandra Dulkiewicz będzie kandydować
Zaloguj się
 • demokryt19

  Oceniono 37 razy 31

  Ma mój głos. Świetna kandydatka, dobrze przygotowana przez Prezydenta Adamowicza. Gdańsk, ba, całe Trójmiasto, ma szczęście do włodarzy - i do kobiet (cf. Franciszka Cegielska, niezapomniana Prezydent Gdyni) i do mężczyzn (Adamowicz, Karnowski, Szczurek). I żadne plastusie tego nie zmienią, ani instynuacje, ani prowokacje (cf. niesławny Julke), ani insynuacje. Brawo Wy.

 • pivit

  Oceniono 29 razy 23

  Nie znałem tej Pani wcześniej, nie jestem gdańszczaninem ale obserwując jej stonowane i kulturalne wypowiedzi po tragedii, wyważony, inteligentny dobór słów, nawet samą artykulację stwierdzam że robi świetne wrażenie.

 • maks1956

  Oceniono 28 razy 18

  no TVPiS wyciągać brudy na A.Dulkiewicz bo to wam najlepiej wychodzi bezpodstawnie atakować wszystkich kto nie jest za PiS-em i z PiS-u

 • plutoniczna

  Oceniono 21 razy 13

  Przyszła Pani Prezydent już zdała (chyba najtrudniejszy w jej życiu) egzamin na tę funkcję.
  Gdańszczanie chyba też już wybrali:))).
  Wszystkie dobrego Pani Prezydent Aleksandro Dulkiewicz !!! :)).
  w skrócie (o ironio;) PAD.
  przynajmniej Gdańsk będzie miał PAD z prawdziwego zdarzenia;)

 • aeromonas

  Oceniono 21 razy 13

  Pani Wiceprezydent życzę wygranej. Gdańsk potrzebuje kontynuacji dzieła Prezydenta Adamowicza. W tej sytuacji - mam nadzieję - żadna partia ani inne ugrupowanie nie wystawi swoich kandydatów.

 • mini1450027725497konto

  Oceniono 17 razy 11

  Mój głos już ma. Wspaniale się sprawdziła w trudnym czasie dla całego Gdańska.

 • pm5

  Oceniono 12 razy 10

  "Gdańsk to najcudowniejsze miejsce na świecie"
  I takim będzie zawsze. Dziękuję Pani Prezydent za odważną decyzję i trzymam kciuki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX