Wildstein o Adamowiczu: Słyszymy, że zabiła go nienawiść. Tak mówią nieformalne ośrodki władzy

Publicysta Bronisław Wildstein podczas gali "Człowiek Wolności" skomentował kwestię ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jak twierdzi, teorie ws. śmierci polityka są lansowane przez "ośrodki władzy", które nie mogą się pogodzić z "utraconym politycznym wymiarem".

Podczas poniedziałkowej gali finału plebiscytu tygodnika "Sieci" nagrodę "Człowieka Wolności 2018" otrzymał wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Obecny na gali premier Mateusz Morawiecki mówił, że - jego zdaniem - mało jest w Polsce osób, którym tytuł "Człowieka Wolności 2018" należy się równie bardzo jak laureatowi.

W gali wzięli też udział marszałkowie Sejmu i Senatu, prezes PiS Jarosław Kaczyński, członkowie rządu oraz parlamentarzyści. W trakcie wydarzenia głos zabrał m.in. publicysta "Sieci" Bronisław Wildstein, który skomentował atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Polityk został raniony przez nożownika podczas finału WOŚP 13 stycznia, zmarł dzień później w wyniku odniesionych ran.

- 30 lat powtarzam tezę, że żyjemy w świecie na opak, odwróconym, gdzie sensy, wartości są postawione na głowie, gdzie dziwki rozpaczają nad upadkiem obyczajów, oszuści wzruszają się tym, że prawda w życiu publicznym nienależycie funkcjonuje, złodzieje są poruszeni faktem, że własność nie jest traktowana poważnie, gdzie nienawistnicy organizują się, by walczyć z nienawiścią - stwierdził Wildstein, cytowany przez portal wPolityce.pl.

- To zjawisko się teraz intensyfikuje. Słyszymy, że prezydenta Pawła Adamowicza zabiła nienawiść. Tak mówią główne i dominujące środki medialne, tak mówią najrozmaitsze ośrodki opiniotwórcze w Polsce i nie tylko. Tak mówią nieformalne ośrodki władzy, które nie mogą się z tym pogodzić, że ich polityczny wymiar został przez nich utracony

- dodał publicysta.

W gronie dotychczasowych laureatów nagrody tygodnika "Sieci" znaleźli się: prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, która otrzymała tytuł Człowieka Roku 2017", a we wcześniejszych latach - prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, prezydent Andrzej Duda, poeta i pisarz Jarosław Marek Rymkiewicz oraz historyk IPN, profesor Krzysztof Szwagrzyk.

Zobacz wideo
Więcej o: