Radny PiS z Kościerzyny wypił za to, by "było więcej Adamowiczów". Zostanie usunięty z partii

Radny Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kościerskim Dariusz Janta nie będzie już członkiem ugrupowania. Wszystko przez komentarz na Facebooku, w którym stwierdził, że wypił za to, by "było więcej Adamowiczów". Nawiązał w ten sposób do śmierci prezydenta Gdańska.
Zobacz wideo

Wszystko zaczęło się od komentarza, który umieścił na facebookowym profilu radnego powiatu kościerskiego Dariusza Janty jego znajomy, Kamil J. Stało się to kilkanaście godzin po tym, jak poinformowano o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

"Panie Dariuszu... dziś taki piękny dzień że trzeba napić się ze szczęścia... ja stawiam i piję Pana zdrowie... oby więcej takich Adamowiczów było !!! [pisownia oryginalna - red.] - napisał Kamil J.

Ja już wypiłem, ale muszę ostrożnie gdyż 12 dni temu miałem w nocy drugi zawał. Wkurza mnie to wchodzenie w odbyt przez niektórych czołowych polityków

- zareagował Dariusz Janta.

"Jak widzisz Kamil wstałem o drugiej żeby ponownie wypić gdyż po zawale od razu za dużo nie mogę" - dodał później radny PiS. Kontrowersyjne wpisy zniknęły już z profilu radnego. Screeny opublikował jednak fanpage "Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych", który nagłośnił sprawę.

Wszystko wskazuje na to, że Dariusz Janta nie będzie już członkiem PiS-u. - Zapewniam, że to jest kwestia dosłownie godzin, gdy zwołam prezydium i będzie informacja o wykluczeniu go z partii - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl poseł PiS Janusz Śniadek.

Dariusz Janta w poprzedniej kadencji był członkiem zarządu powiatu kościerskiego. Został jednak usunięty z funkcji po tym, jak starosta Alicja Żurawska zarzuciła mu pisanie w internecie obrażających ją komentarzy.

 
Zobacz wideo
Więcej o: