Tusk do Dulkiewicz: Olu, prowadź nasze miasto. Tak odczytujemy wolę twojego szefa

Donald Tusk odniósł się na Twitterze do tragicznych wydarzeń w Gdańsku. Stwierdził, że "gdańszczanie pokazali, co znaczy solidarność i godność". Zwrócił się też do Aleksandry Dulkiewicz, która zastępuje Pawła Adamowicza: "Olu, prowadź nasze miasto" - napisał.
Zobacz wideo

Donald Tusk ostatnie wydarzenia skomentował w krótkim wpisie na Twitterze.  "Gdańszczanie w tych smutnych dniach znów pokazali, co znaczy solidarność i godność. A młodzi następcy Pawła zyskali powszechne uznanie i szacunek. Olu, prowadź nasze miasto. Tak wszyscy odczytujemy wolę Twojego Szefa" - napisał szef Rady Europejskiej.

Chodzi oczywiście o Aleksandrę Dulkiewicz, która obecnie jest pełniącą obowiązki prezydenta Gdańska. Ponadto jest bardzo prawdopodobne, że Dulkiewicz wystartuje w wyborach na prezydenta miasta. Biorąc pod uwagę fakt, że główne partie postanowiły w wyborach nie wystawiać swoich kandydatów, można się spodziewać, że to właśnie ona będzie rządziła miastem. 

Wybory w Gdańsku 

Przypomnijmy, że w poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował o terminie wyborów w Gdańsku.  - Wybory odbędą się się najprawdopodobniej 3 marca - powiedział. Jak dodał, przed wyznaczeniem terminu wyborów do premiera muszą dotrzeć dokumenty z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wtedy Mateusz Morawiecki podpisze rozporządzenie, a Rządowe Centrum Legislacji je opublikuje.