Tusk do Dulkiewicz: Olu, prowadź nasze miasto. Tak odczytujemy wolę twojego szefa

Donald Tusk odniósł się na Twitterze do tragicznych wydarzeń w Gdańsku. Stwierdził, że "gdańszczanie pokazali, co znaczy solidarność i godność". Zwrócił się też do Aleksandry Dulkiewicz, która zastępuje Pawła Adamowicza: "Olu, prowadź nasze miasto" - napisał.
Zobacz wideo

Donald Tusk ostatnie wydarzenia skomentował w krótkim wpisie na Twitterze.  "Gdańszczanie w tych smutnych dniach znów pokazali, co znaczy solidarność i godność. A młodzi następcy Pawła zyskali powszechne uznanie i szacunek. Olu, prowadź nasze miasto. Tak wszyscy odczytujemy wolę Twojego Szefa" - napisał szef Rady Europejskiej.

Chodzi oczywiście o Aleksandrę Dulkiewicz, która obecnie jest pełniącą obowiązki prezydenta Gdańska. Ponadto jest bardzo prawdopodobne, że Dulkiewicz wystartuje w wyborach na prezydenta miasta. Biorąc pod uwagę fakt, że główne partie postanowiły w wyborach nie wystawiać swoich kandydatów, można się spodziewać, że to właśnie ona będzie rządziła miastem. 

Wybory w Gdańsku 

Przypomnijmy, że w poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował o terminie wyborów w Gdańsku.  - Wybory odbędą się się najprawdopodobniej 3 marca - powiedział. Jak dodał, przed wyznaczeniem terminu wyborów do premiera muszą dotrzeć dokumenty z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wtedy Mateusz Morawiecki podpisze rozporządzenie, a Rządowe Centrum Legislacji je opublikuje.

Więcej o:
Komentarze (85)
Donald Tusk do Aleksandry Dulkiewicz: Olu, prowadź nasze miasto
Zaloguj się
 • P 45

  Oceniono 44 razy 20

  Wracaj Donald i czas robić porządki. Władzę Gdańska pokazały jak się powinno rządzić, żeby mieć szacunek w całym kraju.

 • krynolinka

  Oceniono 42 razy 18

  Pani Aleksandra wygląda na konkretną osobę. Z pewnością sobie poradzi z zarządzaniem miastem.

 • plutoniczna

  Oceniono 21 razy 15

  Trochę z zazdrością patrzę na współpracowników PPA jaką stanowią zgraną drużynę.
  Jak stanęli na wysokości naprawdę trudnego zadania, jak unieśli i ciężar tego tygodnia, organizacji uroczystości ale i ciężar emocji gdańszczan.
  Życzmy sobie aby nasi prezydenci miast mieli takie świetne samorządowe drużyny i oby nigdy te drużyny nie musiały się sprawdzać w takich okolicznościach.
  Niech Polska samorządem stoi.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 22 razy 14

  Cała Polska powinna brać przykład z Gdańska i to nie od dzisiaj.
  A Pani Oli Dulkiewicz należą się wyrazy najwyższego uznania.

 • chi-neng

  Oceniono 22 razy 12

  Jestem pełna uznania i podziwu dla Aleksandry Dulkiewicz.
  Jej zdolności oragnizacyjnych, wytrzymałości i opanowywania sytuacji niesamowitego stresu. Talentu lidera, z jednoczesną zdolnością wyczuwawania, wrażliwością, a także sztuką mówienia.

  Moje uznanie i życzenia powodzenia oraz pozostania w tej roli, na długo.

 • pierwszychamrp

  Oceniono 16 razy 10

  Nie na temat, ale myślę, że pisowscy pomysłodawcy reformy ograniczającej liczbę kadencji burmistrzów i prezydentów miast mogą się w przyszłości baaardzo zdziwić, jeśli się okaże, że ludzie będę masowo głosować na zastępców ustępujących burmistrzów i prezydentów :-)

 • zabiszcza

  Oceniono 14 razy 8

  Pani Aleksandro, trzeba startować na Prezydenta miasta. Tak pewnie chciałby Pani Szef, Pan Paweł Adamowicz. Będzie Pani świetnym gospodarzem miasta.

 • elenem

  Oceniono 10 razy 6

  Bardzo fajna, ciepła wypowiedz Tuska. Nie ma się czego czepiać, Gdańsk jest naszym polskim miastem ! Dobrze że ktoś dodaje otuchy pani Aleksandrze. Tak trzeba.

 • batoh

  Oceniono 16 razy 6

  Pani Olu nie trzeba się zastanawiać.Trzeba startować i tyle.Powodzenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX