Poranna rozmowa Gazeta.pl z Joanną Scheuring-Wielgus (21.01.2019)

Joanna Scheuring-Wielgus mówiła w porannej rozmowie Gazeta.pl, że za tragedię w Gdańsku odpowiedzialni są m.in. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. - To było morderstwo spowodowane nienawiścią sączoną przez polityków PiS przez ostatnie trzy lata - powiedziała.
Zobacz wideo

Gościem porannej rozmowy Gazeta.pl była Joanna Scheuring-Wielgus z partii TERAZ!. Jak przekonywała w programie prowadzonym przez Piotra Maślaka, za ostatnie wydarzenia z Gdańska, czyli atak na Pawła Adamowicza i jego śmierć, odpowiedzialne jest Prawo i Sprawiedliwość.

- Nigdy, żadna partia, która rządziła, z hejtu i nienawiści nie zrobiła takiego narzędzia walki z opozycją. To nie była sytuacja, że Adamowicz zmarł, on został zamordowany - mówiła posłanka koła TERAZ!.

Parlamentarzystka wskazała też, że od kiedy trafiła do Sejmu, tłumaczyła w parlamencie różnicę między krytyką, a mową nienawiści. Apelowała, by nie stawiać znaku równości między tymi terminami.

- Jeżeli ktoś powie, że gadam głupoty, jestem idiotką, to nie jest mowa nienawiści. To nie jest określenie, które mnie wyklucza. Mowa nienawiści dyskryminuje jakąś grupę, pewne osoby - opowiadała. Później dalej przekonywała, że w sprawie śmierci Pawła Adamowicza winne jest PiS.

Trzeba być nierozważnym i nieodpowiedzialnym, by nie wiedzieć, że od języka do czynu, jest bardzo krótka droga. Od języka pogardy i nienawiści się zaczyna. Jest przyzwolenie na to, nikt na to nie reaguje. To było morderstwo spowodowane nienawiścią sączoną przez polityków PiS przez ostatnie trzy lata

- mówiła Scheuring-Wielgus. Dodała przy tym, że m.in. Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński "mają świadomość, że oni doprowadzili do tej tragedii".

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (278)
Joanna Scheuring-Wielgus w Gazeta.pl: Morderstwo Adamowicza spowodowała nienawiść sączona przez PiS
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 55 razy 21

  Jak ktoś krytykuje działania PiS - to mowa nienawiści. Jak ktoś krytykuje PO - to prawdziwy patriota ...

 • a_imie_moje

  Oceniono 19 razy 15

  Nie chodzi o to, żeby dochodzić, kto pierwszy kogo uderzył łopatką i kto na kogo bardziej nasypał piaskiem.
  Chodzi o to, żeby przestać to robić.

 • darius112

  Oceniono 55 razy 13

  No nie zapomnijmy o nienawiści sączonej przez PO. Adamowicz nie był kandydatem PO na prezydenta Gdańska tylko Jarosław Wałęsa. Przypomnijmy co mówił kandydat PO o zamordowanym prezydencie:
  '– Istnieje zagrożenie, że Adamowicz trafi do więzienia – mówił jeszcze we wrześniu 2018 roku Jarosław Wałęsa dla „Dziennika Gazety Prawnej”. – To Paweł niech się ze wszystkiego tłumaczy przed sądem. Z walizki pełnej pieniędzy przywiezionej przez dziadka żony itp. Nie jestem jego adwokatem – podkreślał.
  – Nawet na chłopski rozum nie trzeba się długo zastanawiać, czy ktoś, kto ma akcje firmy deweloperskiej i jednocześnie zarządza miastem, w którym ten podmiot dużo buduje, dopuszcza się konfliktu interesów, czy nie? Jeśli prezydent podejmuje decyzje administracyjne, które mają wpływ na rozwój i zyski jakiejś spółki, a jednocześnie ma akcje tej spółki, to jest to konflikt interesów – kontynuował wątek Wałęsa.
  Wałęsa przedstawiał Adamowicza jako szefa sitwy, który żyje pochlebstwami. – Wielu osobom w świecie biznesu, w spółkach miejskich zależy na tym, żeby prezydentem nadal był Adamowicz, żeby nic się nie zmieniło. On jest otoczony ludźmi, którzy mu przytakują, którzy mówią, że jest najlepszy, najmądrzejszy. Oni wszyscy są zależni od tego, żeby on trwał na urzędzie, więc wmawiają mu, że jest mężem opatrznościowym, który musi wygrać i wszystkich uratować. On nie ocenia rzeczywistości realnie – dodawał na łamach „DGP” Jarosław Wałęsa.'
  A teraz czerskie dawać mi tu hejty.

 • 1.trogir

  Oceniono 37 razy 9

  Jedną z najbardziej szerzących nienawiść osób jest właśnie Joanna Scheuring - Wielgus !!!!!!!!!!!!!!!

 • andy_1

  Oceniono 13 razy 9

  bo wczesniej to sączył się miód

 • medycynaradziecka

  Oceniono 28 razy 8

  Za to PO i Nowoczesna roztaczają wokół siebie zapach fiołków miłości... Po takich tekstach tzw. opozycji, PiSowi znowu urośnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX