"PiS zachowało się jak trzeba". Beata Mazurek deklaruje i zapowiada reakcję partii na kłamstwa

"W obliczu ludzkiej tragedii, PiS zachowało się jak trzeba" - obwieściła rzeczniczka tego ugrupowania Beata Mazurek, zapowiadając jednocześnie, że jej partia "nie będzie bierna na kłamstwa i insynuacje". Pojawiają się komentarze, że ta deklaracja, to zwiastun "jeszcze większego dorzucenia do pieca".
Zobacz wideo

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu, Beata Mazurek zabrała na Twitterze głos ws. tego, jak przedstawiciele jej partii zachowali się w ostatnim czasie. Chodzi o śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i wydarzenia wokół całej sprawy.

Mazurek napisała m.in.: "W obliczu ludzkiej tragedii, PiS zachowało się jak trzeba".

Niestety totalna opozycja i część mediów wykorzystała to nieszczęście jako kampanię wyborczą do politycznych ataków na Zjednoczoną Prawicę. Nie będziemy bierni na supozycje, kłamstwa i insynuacje

- zapowiedziała Mazurek.

Taka deklaracja rzeczniczki PiS sprawiła, że zaczęto przypominać m.in. jej spóźnienie, a także prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, na minutę ciszy ku czci Pawła Adamowicza w parlamencie.

Jednocześnie ostatnie zdania Beaty Mazurek o tym, że jej ugrupowanie "nie będzie bierne na supozycje, kłamstwa i insynuacje", nie współgra z dzisiejszą deklaracją premiera Mateusza Morawieckiego o tym, by czynić "życie publiczne lepszym".

Według niektórych, jak np. historyka prof. Stanisława Żerko, taka deklaracja Mazurek to zapowiedź "że nastąpi jeszcze większe dorzucanie do pieca".

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj.

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Huebner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o:
Komentarze (577)
Śmierć Pawła Adamowicza. Beata Mazurek: PiS zachowało się jak trzeba
Zaloguj się
 • andzialak

  Oceniono 134 razy 124

  To ta prostaczka, która nie uczestniczyła w minucie ciszy upamiętniające Prezydenta Gdańska...

 • konigin

  Oceniono 121 razy 111

  Nie wytrzymali nawet doby. Zaczal Klarenbach w tvpis info, ktory powiedzial o prezydencie Adamowiczu: "Jakie zycie taka smierc. Jaka smierc takie zycie", a potem juz polecialo. I bedzie gorzej, bo morderstwo na prezydencie Adamowiczu stalo sie dla prezespana konkurencja w stosunku do smolenskich trumien.

 • tran21

  Oceniono 99 razy 93

  Bo nie mogła napisać normalnie "opozycja". Musiała dodać "totalna". Takie "złagodzenie" przekazu. To jest własnie zachowanie się "jak trzeba" pani Mazurek, rzeczniczki PiS...

 • batura3

  Oceniono 92 razy 84

  Pani M ( no name) - Kaczyński to zwykły tchórz nie biorący za NIC odpowiedzialności.

 • koment7

  Oceniono 67 razy 61

  Nie będę komentował słów Mazurek, bo za bardzo nie ma co komentować, pozwolę sobie tylko je sparafrazować. Mam nadzieję, ze Polacy nie dadzą się zmanipulować oraz przestaną być bierni, zachowując się jak trzeba i odsuwając wszystkich kłamców i oszczerców, szerzących nienawiść, w polityczny niebyt. A o kim myślę, niech się co co szerzą nienawiść domyślą.

 • bokaj

  Oceniono 66 razy 56

  No, szczególnie Pan Prezes dotrzymał wszystkich oczekiwanych standardów!
  A już TVP! Absolutny wzorzec!
  Tylko czego?????????????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX