"Nie zrezygnujemy ze świadczenia dobra". Andrzej Duda w Zakopanem wspomniał Pawła Adamowicza

- To spotkanie ma na celu pokazać, że my ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy - mówił w Zakopanem Andrzej Duda. Prezydent wziął udział w charytatywnych zawodach, podczas których wspomniał Pawła Adamowicza.
Zobacz wideo

Prezydent Andrzej Duda pojawił się w niedzielę na charytatywnych zawodach w Zakopanem "12H Slalom Maraton Zakopane 2019". Zanim jednak otwarto imprezę, uczczono minutą ciszy prezydenta Gdańska.

 

- Chcieliśmy uczcić prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który niestety został zamordowany, można powiedzieć tydzień temu, w niedzielę, na zakończenie koncertu charytatywnego kolejnej edycji WOŚP - mówił prezydent.

Dalej Andrzej Duda dodał, że to spotkanie w Zakopanem w jakimś sensie "jest spotkaniem w jego pamięci".

To spotkanie ma na celu pokazać, że my ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy, choćby nie wiem jakie przeszkody były rzucane. Zło, przemoc nie zwyciężą radości dawania siebie innym

- wskazał. Zaapelował też, by dawać radość innym i nieść pomoc tym, którzy są w trudniejszej sytuacji.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj.

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Huebner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl ,oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o: