Groźby pod adresem prezydenta Nowej Soli. Na jezdni napis: "Tyszkiewicz, będziesz następny"

Na jednej z ulic Nowej Soli pojawiły się groźby pod adresem prezydenta miasta Wadima Tyszkiewicza. "Tyszkiewicz będziesz następny" - napisano sprayem na jezdni.

"W tym czasie, kiedy powstawał ten napis, byłem w Gdańsku w Bazylice Mariackiej na ostatnim pożegnaniu Pawła Adamowicza" - napisał Wadim Tyszkiewicz na swojej stronie na Facebooku. Dodał, że w minionych latach prokuratura umorzyła kilkanaście postępowań dotyczących gróźb karalnych wobec niego i grożenia mu śmierci. 

Po ataku na Pawła Adamowicza przez kraj przechodzi fala gróźb karalnych wobec polityków. Przez kilka dni policja namierzyła i zatrzymała ponad 20 osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów miast, burmistrzów i przedstawicieli administracji publicznej. Kilka z nich skończyło się wnioskami o areszt.

W rozmowie z Gazeta.pl rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka przekonywał, że takie przypadki zdarzają się regularnie, "tylko zazwyczaj się o tym nie mówi". Rzecznik dodał, że wśród zatrzymanych są osoby z różnych środowisk. - W większości są to osoby, które mają problemy psychiczne. Te osoby są ze wszystkich stron. Jedni grożą politykom PO, drudzy politykom PiS-u - mówił Ciarka.

Policja zapewnia, że wszystkie takie sprawy są traktowane bardzo poważnie. - Nikt tego nie bagatelizuje, żeby nie znalazł się jakiś naśladowca. Bardzo szybko zatrzymujemy takie osoby i zgłaszamy je do prokuratury - dodał Ciarka.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj.

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Huebner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl ,oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o: