Hanna Gronkiewicz-Waltz pozwie TVP za "dobranockę". "Nie będę tego puszczać płazem"

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada skierowanie prywatnego aktu oskarżenia przeciwko Telewizji Polskiej w związku z materiałem wyemitowanym w TVP Info. Była prezydent Warszawy ma odwołać się także od umorzenia sprawy "politycznych aktów zgonu".

Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zadeklarowała w Radiu ZET, że "chętnie się odwoła" od umorzenia prokuratury ws. "politycznych aktów zgonu" wystawionych przez Młodzież Wszechpolską.

Przypomnijmy: w 2017 r. grupa działaczy MW wystawiła 11 prezydentom polskich miast "polityczne akty zgonu". W gronie polityków był również m.in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. 9 stycznia prokuratura umorzyła śledztwo twierdząc, że akcja była "wyrażeniem niezadowolenia". Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poinformował kilka dni temu, że zaskarży decyzję.

- Teraz każdy z nas powinien to zaskarżyć i poczekać na dalsze uzasadnienia. Powiem szczerze, że ten tydzień był tak trudny, że o tym w tym momencie nie myślałam

- skomentowała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Gronkiewicz-Waltz: Oszczerstwo, pomówienie, zniesławienie

Była prezydent stolicy zapowiada również złożenie prywatnego aktu oskarżenia ws. "dobranocki" - animacji autorstwa Barbary Pieli, wyemitowanej w programie "Minęła dwudziesta" w TVP Info.

Animacja sugerowała, że lider WOŚP Jerzy Owsiak jest "kukiełką" nakręcaną przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Barbara Piela pokazała alternatywną wersję rzeczywistości, w której WOŚP to inicjatywa, która została stworzona po to, aby była prezydent Warszawy mogła się wzbogacić.

- Jestem już po rozmowie z adwokatem. Z prywatnym [pozwem - red.] poczekamy, najpierw karne. Bo to jest jednak za mocne, to ma wyraźne oznaki oszczerstwa, pomówienia, zniesławienia

- oceniła animację Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Oddaję się w ręce praktyków. Ja jestem z prawa bankowego, oni są z prawa karnego. Nie będę tego puszczać płazem, to na pewno. Jako prezydent po prostu nie miałam czasu na te wszystkie działania, procesy, chodzenie do sądu, a teraz mam już trochę więcej czasu - dodała.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj >>>>

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Hübner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Więcej o:
Komentarze (359)
Hanna Gronkiewicz-Waltz pozwie TVP za "dobranockę". "Nie będę tego puszczać płazem"
Zaloguj się
 • lina555

  Oceniono 82 razy 60

  I bardzo dobrze. Wszyscy byli zbyt wyrozumiali po katastrofie pod Smoleńskiem, bo biedny Jaruś..., a oni się tak rozbestwili, że zatracili wszelkie hamulce! Oczernianie, szczucie, insynuacje i zawłaszczanie, o traktowaniu spółek skarbu państwa jak folwarków i łamaniu Konstytucji RP nie wspominając!

 • polakadam

  Oceniono 55 razy 37

  Wszyscy powinni pozywać tvp za pomówienia. Nazbierało by się tych spraw sądowych bez liku. Ale przynajmniej kacza banda by wiedziała że nie można bezkarnie sączyć jadu. A wyroki powinny dotyczyć konkretnych osób w telewizji a nie samej telewizji. Żeby zabolało tych oszustów.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 43 razy 27

  Pewnie pisia prokuratura stwierdzi, że nie sposób powiązać plastelinowych lalek z konkretnymi osobami, więc nie ma tu mowy z oskarżeniem Pani Hanny i Jurka Owsiaka o złodziejstwo.
  A...w ogóle...to tylko było takie "wyrażenie opinii" i wolność artystyczna itp...

 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 43 razy 25

  Ktoś pomylił satyrę z paszkwilem, a Piela wyłączyła możliwość komentowania dla ludzi. Zostawiła tylko dla wyznawców podobno.

 • facet1

  Oceniono 49 razy 25

  Brawo Pani Prezydent,
  dość oszczerstw, półprawd, pomówień.
  dość bezkarności dla dobrej zmiany

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX