Hanna Gronkiewicz-Waltz pozwie TVP za "dobranockę". "Nie będę tego puszczać płazem"

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada skierowanie prywatnego aktu oskarżenia przeciwko Telewizji Polskiej w związku z materiałem wyemitowanym w TVP Info. Była prezydent Warszawy ma odwołać się także od umorzenia sprawy "politycznych aktów zgonu".
Zobacz wideo

Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zadeklarowała w Radiu ZET, że "chętnie się odwoła" od umorzenia prokuratury ws. "politycznych aktów zgonu" wystawionych przez Młodzież Wszechpolską.

Przypomnijmy: w 2017 r. grupa działaczy MW wystawiła 11 prezydentom polskich miast "polityczne akty zgonu". W gronie polityków był również m.in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. 9 stycznia prokuratura umorzyła śledztwo twierdząc, że akcja była "wyrażeniem niezadowolenia". Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poinformował kilka dni temu, że zaskarży decyzję.

- Teraz każdy z nas powinien to zaskarżyć i poczekać na dalsze uzasadnienia. Powiem szczerze, że ten tydzień był tak trudny, że o tym w tym momencie nie myślałam

- skomentowała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Gronkiewicz-Waltz: Oszczerstwo, pomówienie, zniesławienie

Była prezydent stolicy zapowiada również złożenie prywatnego aktu oskarżenia ws. "dobranocki" - animacji autorstwa Barbary Pieli, wyemitowanej w programie "Minęła dwudziesta" w TVP Info.

Animacja sugerowała, że lider WOŚP Jerzy Owsiak jest "kukiełką" nakręcaną przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Barbara Piela pokazała alternatywną wersję rzeczywistości, w której WOŚP to inicjatywa, która została stworzona po to, aby była prezydent Warszawy mogła się wzbogacić.

- Jestem już po rozmowie z adwokatem. Z prywatnym [pozwem - red.] poczekamy, najpierw karne. Bo to jest jednak za mocne, to ma wyraźne oznaki oszczerstwa, pomówienia, zniesławienia

- oceniła animację Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Oddaję się w ręce praktyków. Ja jestem z prawa bankowego, oni są z prawa karnego. Nie będę tego puszczać płazem, to na pewno. Jako prezydent po prostu nie miałam czasu na te wszystkie działania, procesy, chodzenie do sądu, a teraz mam już trochę więcej czasu - dodała.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia dokończymy na Gazeta.pl brutalnie przerwany 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja #JedenDzieńDłużej będzie trwała przez cały dzień. Opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. Więcej i link do wpłat na rzecz Orkiestry znajdziecie tutaj >>>>

Zachęcamy też do licytowania podarunków przekazanych nam specjalnie na tę akcję. Płaskorzeźby Gdańska od Danuty Hübner, którą dostała od zmarłego Pawła Adamowicza, pamiątkowej tajlandzkiej misy od Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książki z podpisem Władysława Bartoszewskiego od dziennikarki Gazeta.pl oraz ministerialnego pióra od Jarosława Gowina.

Bądźmy dobrzy, bądźmy szczodrzy!

Zobacz wideo
Więcej o: