Joachim Brudziński zapowiada kontrolę policji w Gdańsku po doniesieniach "SE" ws. Stefana W.

Stefan W., podejrzany o zabójstwo Pawła Adamowicza, miał już wcześniej wielokrotnie grozić swojemu znajomemu. Mówił, że go zabije. Joachim Brudziński zareagował na doniesienia "SE" i zapowiedział szczegółową kontrolę działań gdańskiej policji.
Zobacz wideo

Jak już informowaliśmy, znajomy Stefana W., który śmiertelnie ugodził nożem Pawła Adamowicza, zgłaszał, że W. już po wyjściu z wiezienia miał przejawiać niebezpieczne tendencje.

Joachim Brudziński reaguje na doniesienia o Stefanie W. 

"Super Express" podał, że znajomy Stefana W. - Tobiasz Ł. - trzykrotnie miał zgłaszać na policji w Gdańsku, że Stefan W. mu grozi śmiercią. Miał wybijać również szyby w jego mieszkaniu. Dawny przyjaciel i wspólnik tłumaczy, że Stefan W. "ubzdurał sobie, że [Tobiasz Ł.] jest odpowiedzialny za to, co go spotkało".

Gdańska policja nie chciała komentować sprawy "na gorąco". Na medialne doniesienia zareagował jednak Joachim Brudziński, minister MSWiA. Redaktor naczelny "SE" zapytał go na Twitterze, jak to możliwe, że policja nie zareagowała na zgłoszenia Tobiasza Ł. o agresywnym zachowaniu Stefana W. 

Na pierwszej odprawie, po bestialskim morderstwie prezydenta Adamowicza, w MSWiA poleciłem przeprowadzić szczegółową kontrolę działań gdańskiej policji. Gen. Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji zapewnił mnie, że wszystkie wątpliwości zostaną sprawdzone

- odpowiedział minister Brudziński.

Już wcześniej donoszono, że matka Stefana W. informowała władze, że jej syn zachowuje się agresywnie. Obawiała się, że może stanowić poważne zagrożenie po wyjściu z więzienia.

#JedenDzienDluzej#JedenDzienDluzej Patryk Domozych/Gazeta.pl

W niedzielę 20 stycznia chcemy dokończyć na Gazeta.pl brutalnie przerwany tydzień temu 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja będzie trwała na naszej stronie od godz. 8 do 20. Pokażemy trwające wciąż aukcje, opiszemy jak wiele dobra Polacy w sobie mają i poprosimy Was o wpłaty na WOŚP. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o:
Komentarze (124)
Joachim Brudziński zapowiada kontrolę policji w Gdańsku. Mieli nie zareagować na doniesienia o agresji Stefana W.
Zaloguj się
 • wpm1

  Oceniono 49 razy 41

  A może niech ktoś wreszcie sprawdzi, kto nie pozwolił policji i policjantom uczestniczyć w WOŚP?

 • stifflers-mom

  Oceniono 46 razy 38

  Paradne. Minister zapowiada kontrolę podległych mu służb? To ja się pytam, co on robił do tej pory?

 • krynolinka

  Oceniono 43 razy 31

  Tomek Sianecki ostatnio przypomniał jak pan prezes przed laty zapowiadał likwidację Szkła i chciał eliminować widzów. Gangrena z samej góry przyszła.
  Ale do dymisji nikt się nie podaje. Brudziński nie do ruszenia. Jak widać.

 • trzynasty

  Oceniono 32 razy 30

  za poźno, no ale to chyba standard - biura KNF też z dużym opóźnieniem zostały przeszukane, podobnie jak mieszkanie szefa.

 • ochujek

  Oceniono 37 razy 29

  Jaki wyrywny zrobił się ten minister. Pedofilami w sutannach nie zamierza się zająć? Ani tymi co zbrodniarzy ukrywali po innych parafiach? Jakiś główniejszy policjant, Szymczyk, napisał do marszałka Kuchcińskiego by ten wyraził zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności pani Scheuring-Wielgus, za to że na bramie bazyliki powiesiła plakat przeciw pedofilii. Policja bardziej troszczy się o spokój zbrodniarzy, niż o bezpieczeństwo naszych dzieci.

 • kocanka1954

  Oceniono 30 razy 24

  Gdyby nie nagonka PiSu na wszystko i wszystkich ci PiSem nie jest do tej zbrodni by nie doszło. Bezpardonowa nagonka PiSu i Ziobry na sędziów, ukazywanie ich jako "nadzwyczajną kastę", ludzi pozbawionych wszelkich zasad moralnych, przekupnych, złodziei, ubeków, komunistycznych złogów, a wszystko to "pięknie okraszone" wplątaniem w to Platformy Obywatelskiej i zarzucaniem jej, że to jej wina i jej polityków. Widać Stefan W. wziął to sobie głęboko do serca skoro po zadaniu śmiertelnych ciosów bagnetem, a nie nożem wziął do ręki mikrofon i wykrzyczał swój manifest politycznyj: " Siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała. Dlatego zginął Adamowicz". Teraz zaklinanie rzeczywistości przez PiS jest żałosne i tragiczno - śmieszne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX