Protest przed redakcją TVP po materiale o śmierci Adamowicza. Zarząd telewizji mówi o "nagonce"

Przed siedzibą TVP Info zorganizowany został protest pod hasłem "Stop propagandzie nienawiści". Chodzi o materiał, który ukazał się w "Wiadomościach" po śmierci Pawła Adamowicza.
Zobacz wideo

Organizatorzy protestu podkreślają, że nie protestują przeciwko wolności słowa, a przeciwko "propagandzie nienawiści serwowanej przez publiczną telewizję". "Jako kluczowi fundatorzy TVP mamy święte prawo nie zgadzać się z takim przekazem, mamy święte prawo protestować" - informują.

Planujemy przede wszystkim uczcić chwilą ciszy pamięć prezydenta Adamowicza, odwołać się do sumienia tych dziennikarzy, którzy tworzyli wczorajszy materiał, by odeszli z pracy. Bez nienawistnych haseł, bez emblematów partyjnych, bez okrzyków i gwizdów

- czytamy na facebookowej stronie wydarzenia.

Zarząd TVP: Pracownicy stacji ofiarami nagonki

Krótko przed rozpoczęciem protestu Centrum Informacyjne TVP wystosowało oświadczenie ws. rzekomej nagonki na pracowników stacji. "Niestety tragedia ostatnich dni jest wykorzystywana przez ludzi nieodpowiedzialnych do bezprzykładnej agresji. Bezsensowna zbrodnia, która miała miejsce w Gdańsku nie może być powodem do eskalacji nienawiści" - czytamy. 

Pracownicy i współpracownicy TVP stali się ofiarami niczym nieuzasadnionej nagonki i agresji. Pod adresem niektórych z nich i ich rodzin kierowane są groźby. Zarząd TVP informuje, że wszelkie tego typu zachowania są zgłaszane do właściwych organów

- napisano i dodano, że pracownicy i współpracownicy stacji mają pełne wsparcie Zarządu TVP "w ich ciężkiej i odpowiedzialnej pracy". Zaapelowano o "solidarność z ofiarami każdego przypadku agresji i nienawiści".

Zarząd oświadczył również, że "próby przypisywania Telewizji Publicznej jakiejkolwiek odpowiedzialności za wydarzenia z Gdańska są kierowane na drogę sądową". 

Więcej o: