Rafał Trzaskowski zapowiada lekcje o mowie nienawiści. Ordo Iuris szykuje oświadczenia dla rodziców

Rafał Trzaskowski zarządził, że w warszawskich szkołach przeprowadzone zostaną lekcje o mowie nienawiści. Na informacje natychmiast zareagowała organizacja Ordo Iuris. Chcą przygotować dla rodziców oświadczenia odmawiające zgody na uczestnictwo ich dzieci w takich zajęciach.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, zarządził, że we wszystkich warszawskich szkołach muszą zostać przeprowadzone lekcje, które nauczą uczniów jak reagować na mowę nienawiści. Zajęcia mają zostać przeprowadzone na lekcji wychowawczej, a pomogą w tym materiały dostarczone przez urząd miasta. 

Rafał Trzaskowski zapowiada lekcje o mowie nienawiści

To reakcja na tragiczne wydarzenia z Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę zaatakowano tam prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Mężczyzna trzykrotnie dźgnął Adamowicza nożem. Polityk zmarł w wyniku rozległych obrażeń. 

Nienawiść ma niszczycielskie skutki. A wszystko zaczyna się od słów. Dlatego w warszawskich szkołach jeszcze przed feriami zostaną przeprowadzone lekcje na temat tego, jak reagować i przeciwdziałać mowie nienawiści

- mówił Rafał Trzaskowski.

W ten sposób urząd miasta chce zapobiec eskalacji negatywnych emocji, które w ekstremalnych okolicznościach mogą przeradzać się w czyny. 

Ordo Iuris nie chce lekcji o mowie nienawiści

Na informację o lekcjach o mowie nienawiści natychmiast zareagowało Ordo Iuris. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu, zapowiedział, że razem z innymi członkami organizacji przygotują dla rodziców specjalne oświadczenia, którzy odmawiają zgody na zajęcia szkolne zarządzone przez prezydenta Warszawy. 

Wg Konstytucji rodzice są pierwszymi wychowawcami. Oni ochronią swoje dzieci przed politycznym hejtem lepiej niż urzędnicy

- napisał prezes Ordo Iuris. 

W kolejnych wpisach dodał, że jego zdaniem agresji nie uda się ograniczyć "dostrzegając ją tylko u tych, z którymi się nie zgadzamy i operując nieostrymi hasłami". Zaznaczył, że za mowę nienawiści należy uznać również okładkę ze świnią ubraną w strój biskupa, film "Kler" czy spektakl "Klątwa". Dodatkowo zdaniem Jerzego Kwaśniewskiego należałoby zakazać również "marszów feministycznych i aborcyjnych, bo to nawet nie jest "mowa nienawiści", ale wprost nawoływanie do zabójstwa".

To nie pierwszy raz, kiedy Ordo Iuris w podobny sposób reaguje na propozycję lekcji organizowanych przez urząd miasta w Warszawie. W maju alarmowali, że program wyborczy, wtedy jeszcze kandydata na prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego jest niezgodny z Konstytucją. Chodziło m.in. o punkt, w którym Trzaskowski deklarował dofinansowanie edukacji seksualnej w warszawskich szkołach. Wtedy również zapowiadano przygotowanie oświadczeń rodzicielskich. 

Więcej o:
Komentarze (695)
Rafał Trzaskowski zapowiada lekcje o mowie nienawiści. Ordo Iuris protestuje i szykuje oświadczenia dla rodziców
Zaloguj się
 • roratix1

  Oceniono 286 razy 278

  Wydaje mi się, że temu Ordo Iuris powinien przyjrzeć się kontrwywiad. Ordo Iuris działa na rzecz destabilizacji kraju, a ich metody działania są zobrazowaniem socjotechnicznych zasad kreowania i eskalowania konfliktów społecznych.

 • dioskorides

  Oceniono 233 razy 225

  To by było na tyle jeśli chodzi o opamiętanie w które co niektórzy naiwnie wierzyli jeszcze w poniedziałek

 • takaprawda2015

  Oceniono 194 razy 192

  Skoro rodzice są najważniejsi to czemu bando miernoty z Ordo Iuris odmawiacie im prawa do aborcji. Sami twierdzicie że to rodzice wiedzą najlepiej co jest dobre dla ich dziecka.
  Kolejna organizacja na usługach WATYKANU co się gubi w zeznaniach.

 • ochujek

  Oceniono 148 razy 138

  Powinien przygotować oświadczenia o rezygnacji z lekcji religii. To podniesie poziom wykształcenia i uwolni dzieci od tresury.

 • panna.mela.konfacela

  Oceniono 113 razy 111

  Jeżeli rodzice są pierwszymi wychowawcami i lepiej poradzą sobie z wychowaniem dzieci, to WON ze szkół i podręczników z religią i tzw. wychowaniem patriotycznym. Rodzice sobie w domu nauczą pobożności i patriotyzmu.
  Jako promotorów nienawiści i to niebędących w stanie przedstawić jakichkolwiek argumentów, należy ich czym prędzej zdelegalizować jako czynnik o najwyższej możliwej szkodliwości społecznej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX