Grzegorz Schetyna w Sejmie o Pawle Adamowiczu: Zabiła nienawiść obłąkana, dobrze zorganizowana

- Chcę ci Pawle obiecać, że ta nienawiść, która odebrała ci życie, nie zniszczy tego wszystkiego, co budowałeś - mówił o śmierci prezydenta Pawła Adamowicza w przemówieniu w Sejmie przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Na początku posiedzenia Sejmu posłowie uczcili minutą ciszy zmarłego w poniedziałek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przed tym krótkie przemówienie wygłosił przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

- Żegnamy dziś naszego kolegę, przyjaciela, Pawła Adamowicza, człowieka, którego znaliśmy od zawsze, którego poznałem w podziemiu antykomunistycznym, walczyliśmy razem z komuną

- zaczął Schetyna.

Dodał, że Paweł Adamowicz był "wielkim człowiekiem, wielkiego charakteru". - Był bardzo odważny, potrafił i chciał budować. Poświęcił życie swojemu ukochanemu miastu, Gdańskowi. Gdańsk stał się inny dzięki Pawłowi - stwierdził.

- Pawła zabiła nienawiść, nienawiść obłąkana, dobrze zorganizowana, która była przeciwko człowiekowi, który razem z tysiącami gdańszczan budował wielkie dumne miasto

- mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Schetyna zacytował jedne z ostatnich słów, które padły z ust Pawła Adamowicza podczas "Światełka do nieba" w trakcie finału WOŚP w Gdańsku.

- Wtedy powiedział: "To jest cudowny czas, czas dzielenia się dobrem". Chcę ci Pawle obiecać, w imieniu przyjaciół, koleżanek, kolegów z PO, nas wszystkich, że będziemy o tym pamiętać, że ta nienawiść, która odebrała ci życie, nie zniszczy tego wszystkiego, co budowałeś. Nie zniszczy miłości do wolnej Polski, nie zniszczy twojego Gdańska, nie zniszczy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tych wszystkich rzeczy, którym poświęciłeś swoje życie i za które życie oddałeś

- mówił polityk.

Więcej o:
Komentarze (351)
Grzegorz Schetyna w Sejmie o Pawle Adamowiczu: Zabiła nienawiść obłąkana, dobrze zorganizowana
Zaloguj się
 • japiota

  Oceniono 62 razy 38

  Podobno Prezes nie dotarł na salę obrad na czas wystąpienia Schetyny pomimo że jest w budynku Sejmu. Tyle na temat standardów i katolickich wartości.
  Opozycjo - kosztem życia Adamowicza dostaliście w ręce złoty róg - wszystko zależy od was.

 • elinstal

  Oceniono 58 razy 32

  Nienawiść dobrze zorganizowana. Bardzo celne określenie partii rządzącej.
  Niestety:(

 • krynolinka

  Oceniono 45 razy 25

  Grunt, bardzo podatny przygotowała partia pana Kaczyńskiego. Kto nie z nim ten wróg.

 • japiota

  Oceniono 22 razy 18

  Obserwuję to co dzisiaj się dzieje i naprawdę rzadko się zdarza obserwować na żywo i w kolorze jak Prezes rządzącej partii wraz z wicemarszałkami Sejmu z tej partii popełniają polityczne harakikri. Rozumiem że TVP przemilczy dzisiejszą postawę tych osób ale nawet twardy elektorat oprócz TVP ogląda też konkurencyjne stacje.

 • kotprezesa

  Oceniono 25 razy 15

  100/100

 • justas32

  Oceniono 28 razy 14

  PiS tej nienawiści pozwolił się wypowiadać i na jej fali wypłynął. Przy impotencji opozycji - czy ktoś jest w stanie coś z tym zrobić ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX