Jest oficjalny wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego z TVP. Potrzebny jeden głos, a potem decyzja PiS

Jacek Kurski może zostać odwołany z funkcji prezesa TVP. Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych złożył we wtorek wieczorem formalny wniosek. Wniosek dotyczy również odwołania członka zarządu TVP - Macieja Staneckiego.
Zobacz wideo

Grzegorz Podżorny, jeden z członków Rady Mediów Narodowych (z rekomendacji Kukiz'15), poinformował we wtorek wieczorem, że złożył formalny wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego oraz członka zarządu Macieja Staneckiego. O tym, że Jacek Kurski może zostać odwołany, mówiło się już nieoficjalnie wcześniej.

Jacek Kurski może zostać odwołany z TVP

Jak tłumaczy "Dziennik Gazeta Prawna", do odwołania prezesa TVP oraz członka zarządu potrzebny jest jeszcze przynajmniej jeden głos innego członka Rady Mediów Narodowych. Żaden z nich nie zadeklarował jeszcze, że poprze wniosek Podżornego. Ostateczna decyzja o tym, czy Jacek Kurski zostanie odwołany zapadnie jednak w zarządzie partii PiS. "Część polityków partii rządzącej od dawna myśli o zmianie prezesa TVP" - czytamy w "DGP".

Dlaczego Grzegorz Podżorny chce odwołać prezesa TVP Jacka Kurskiego? W uzasadnieniu czytamy powodem jest "narastająca agresja w polskiej debacie publicznej i negatywna rola telewizji publicznej w tym zakresie".  

Sugeruje się, że może być to związane z materiałem o śmierci Pawła Adamowicza, który w poniedziałek wieczorem wyemitowały "Wiadomości". Stronniczość materiału wzbudziła sprzeciw środowisk dziennikarskich i politycznych, zarówno tych z prawicy, jak i lewicy. Mówiło, że materiał jest "nie do obrony" i należy się za niego wstydzić.

Czytaj więcej: "Wiadomości" TVP w dniu śmierci Adamowicza zaatakowały Owsiaka i opozycję. "To się zemści"

Więcej o: