Narada w PiS po śmierci Pawła Adamowicza. Trzech ministrów spotkało się z Kaczyńskim

Trzech ministrów spotkało się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim na Nowogrodzkiej. Jak donosi "Fakt", rozmowy dotyczyć miały obecnej sytuacji w Gdańsku oraz sprawy morderstwa Pawła Adamowicza.
Zobacz wideo

Jak donosi "Fakt", w poniedziałek w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyła się pilna narada. Stało się to na krótko po tym, jak poinformowano o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł w wyniku ran zadanych mu przez 27-letniego Stefana W.

Na spotkaniu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim pojawiło się trzech ministrów, którzy w najbliższym czasie będą najczęściej pytani o tragedię w Gdańsku. Stawili się szef MSWiA Joachim Brudziński, minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński oraz prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

"Fakt" wskazuje, że trzej ministrowie odpowiadają za resorty zajmujące się bezpieczeństwem Polaków i konkluduje, że tematem była sytuacja w Gdańsku i tragedia w tym mieście oraz sprawa śmierci Pawła Adamowicza.

Morderstwo Pawła Adamowicza to tragedia, której Prawo i Sprawiedliwość nie może lekceważyć. Fakt, że zamordowany został polityk od zawsze kojarzony z Platformą Obywatelską i moment morderstwa - finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mogą dla opozycji stać się pretekstem do rozliczeń

- czytamy na stronie internetowej "Faktu".

Dziennik dodaje, że w ostatnim czasie było głośno także o odmowach śledztw ws. gróźb, jakie kierowano wobec polityków różnych ugrupowań, a zwłaszcza opozycji.