Komentarze (279)
Bogdan Borusewicz po śmierci Pawła Adamowicza: oby nie było żadnego dalszego ciągu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • pagaa

  Oceniono 14 razy 8

  Ja nie mogę, a teraz wiadomości pokazały kawałek przystanku Woodstock i stwierdzili, że policja miała rację, że wielka orkiestra powinna być impreza podwyższonego ryzyka...

 • oczy_argusa

  Oceniono 24 razy 8

  Joanna Szczepkowska wystąpiła w Dzienniku Telewizyjnym 28 października 1989 roku i wygłosiła słynne zdanie: "Prosze Państwa! Czwartego czerwca osiemdziesiątego dziewiątego roku skończył się w Polsce komunizm". Abstahując od tego czy to rzeczywiście był komunizm można dodać: "I zaczął się bur.del." Wciąż jeszcze nie nauczyliśmy się jak korzystać z wolności, natomiast bardzo szybko nauczyliśmy sie jak korzystać z głoszenia "najmojszej prawdy" podlanej nienawiścią. Nakręcanie spirali nienawiści zaczęło się 30 lat temu, teraz mamy okres apogeum. Winne są media i dziennikarze, politycy, artyści, celebryci, kadry uniwersyteckie, duchowni kościoła rzymsko-katolickiego (bo reszta wyznań, to w Polsce margines) a wraz z rozwojem internetu i właściwie powszechnej jego dostępności, tak naprawdę wszyscy mają coś na sumieniu - wystarczy poczytać komentarze. Nagminne jest szukanie źdźbła w oku bliźniego, bicie w cudze piersi i okopywanie się na własnych pozycjach pod odpowiednim sztandarem wraz z narastającym syndromem oblężonej twierdzy. Grzebanie się w przeszłości, taniec na grobach i szukanie winnych, raz w Moskiw, raz w Waszyngtonie, raz w Watykanie a innym razem w Tel-Awiwie albo wszędzie na raz jeśli zajdzie taka potrzeba. Atomizacja społeczeństwa, tumiwisizm, pogoń za pieniędzmi, relatywizm moralny i odejście od zwykłej ludzkiej przyzwoitości i dobrego wychowania zwanego kiedyś kindersztubą. Pozostaje zapytać: Quo vadis Poloniae?

 • 1852m

  Oceniono 12 razy 6

  A jeśli to operacja "Fałszywej flagi"? PiS chętnie zakaże Owsiakowego Przystanku i kolejnych finałów WOŚP... No i prawo do wolności zgromadzeń jakieś takie liberalne....

 • maaac

  Oceniono 11 razy 5

  Szanowna Redakcjo
  Symetryzm naprawdę niczego nie daje dobrego. A próba zgody z ludźmi którzy są gotowi "wbić nóż w plecy" (uwaga nie traktować tego dosłownie) zawsze źle się kończy. Znikam zanim mnie zabanują.

 • kierowca.bombowca

  Oceniono 11 razy 5

  Trzeba zmobilizować tych, którym się nie chce, aby poszli na wybory. Wysoka frekwencja to wyrok dla pisbolszewików. Pamiętajmy ich elektorat jest zmobilizowany i tylko wysoka frekwencja w wyborach i głos przeciwko im odsunie ich od władzy. Trzeba im pokazać, że ich miejsce jest na śmietniku historii.

 • keram2225

  Oceniono 15 razy 5

  Tusk, wroc prosze, zjednocz opozycje I zakoncz ten festiwal nienawisci

 • 1group

  Oceniono 23 razy 5

  Już jest dalszy ciąg.Wszyscy oburzają się słowami Pawłowicz,a podobne słowa padają z ust Czapińskiego i Jarosława kurskiego,zapewne też wielu innych "sprawiedliwych".
  Zawsze aktualne okazuje się powiedzenie: ciszej nad tą trumną.

 • indan

  Oceniono 12 razy 4

  Gazeto, zdejmijcie "gębę" niejakiej Pawłowicz z pierwszej strony, albo pomniejszcie do 0,5 cm.

 • dlugi48

  Oceniono 10 razy 4

  Takie są efekty, jak się leje nienawiść do pustych łbów. PiS to od początku był wariatem z brzytwą, tylko niewielu to widziało, a ten kto widział był okrzyczany, że mówi językiem nienawiści. Teraz też Tusk będzie winien. Albo Putin.

 • pagaa

  Oceniono 8 razy 4

  Ależ dalszy ciąg już jest, właśnie wiadomości pokazały, że nawet w takiej chwili nie potrafią powstrzymać się od nagonki, powiedzieli, że po tragedii na scenie, Owsiak tylko na chwilę przerwał transmisję na żywo i za chwilę wrócił do radosnej zabawy.... Masakra, kiedy ludzie idą w marsza h przeciw nienawiści, to TVP pokazuje takie podsycanie nienawiści właśnie, powinni dostać karę za to.

 • t_uptus

  Oceniono 10 razy 4

  Coż, znowu gruba kreska, a tutaj widać wyraźnie jakie środowisko za tym stoi i kto wyraża radość. tak radość, z efektu tego ataku. Jeśli brudziński chce po raz pierwszy być wiarygodny to musi postarać się o to by wszystkie osoby wyrażające radość po ataku na (dziś już) śp. Pawła Adamowicza zostały zdemaskowane i oskarżone o nawoływanie do przemocy i podsycanie nienawiści.

 • ulz

  Oceniono 11 razy 3

  To może GW zaapelowałaby przede wszystkim do światlejszej /wg niej/ części społeczeństwa czyli zwolenników PO aby nie obrażali i np nie nazywali prezydenta Polski dzbanem cz Adrianem. A swoją drogą jak PO szanuje prezydenta nie odpowiadając na jego zaproszenie w sprawie uczczenia pana Adamowicza , przecież można się z nim nie zgadzać ale zaproszenie na spotkanie należy przyjąć. Ale przecież oni Dudę nie szanują za to mają pełną gębę frazesów. GW zaś z jaką przyjemnością pokazuje napis na śniegu w Przemyślu. Nie rozgrzeszam PIS-u z jego grzechów, ale niestety trzeba stwierdzić, że obydwie strony konfliktu są siebie warte

 • precz_z_komunia

  Oceniono 13 razy 3

  Hiperaktywne trolle z PiS tylko potwierdzają że to oni stoją za tym terrorystą!

 • andrew1507

  Oceniono 14 razy 2

  zróbmy koniec męk pisbolszewii, wypier...my ich w kazdych wyborach na śmietnik historii,
  precz z kaczyzmem i jego łotrami...

 • wilma.flintstone

  Oceniono 14 razy 2

  Dlaczego komentarze sa wylaczone pod wiekszoscia artykulow na ten temat? Rozumiem, ze nienawisc na tym forum moga siac tylko pisowskie trolle, zas jak normalny czlowiek mialby ochote powiedziec co mysli o tym czystej wody k...twie, to nie ma jak.

  A reszta to wina Tuska. Powinni byli rozliczyc to pisowskie szambo zanim wybilo z taka sila.

 • andrew1507

  Oceniono 14 razy 2

  Czy nie powinniśmy zadać sobie pytanie, do czego doprowadził nas kaczyzm?
  Czy heroldzi "dobrej zminy" chociż w minimalnym stopniu poczuwają sie do oppowiedzialośći?
  Czy szczucie jednych ludzi przeciwko innym aby utrzymać sie przy "waadzy" nie powinno być ukarane?
  Czy TY jak staniesz przed lustrem nie masz sobie nic nie masz do wyrzucenia?
  Pawle nigdy o Tobie nie zapomnimy.

 • juraski75

  Oceniono 8 razy 2

  nawet i teraz po tragicznej śmierci prezydenta , przyjaciele i fanatycy partii PIS-du w poniższych komentarzach to wykorzystują
  że też tym ...................................................... którzn nie mają za grosz honoru takie rzeczy teraz pisać ???
  tak to widać kogo ma partia rządząca ....

 • juraski75

  Oceniono 4 razy 2

  TAK TAK NAPRAWDĘ SZKODA PRAWEGO CZŁOWIEKA
  CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI

  ALE TO JUŻ WIDAĆ PIERWSZE TRAGICZNE EFEKTY POLITYKI I PODJUDZANIE BRATA NA BRATA BO TY NALEŻYSZ T A TY DO PARTII PISdu ..
  ALE TO NIE KONIEC TEJ PARSZYWEJ POLITYKI ....

 • wujek_extrema

  Oceniono 3 razy 1

  Macie prawacy swojego Brevica. Podsycanie nienawisci, ksenofobii i rasizmu zaowocowalo w takiego co zabil jednego. PIS wreszcie wyprodukuje takiego co zabije 77 jak narod nie obudzie sie z tego nacjonalistycznego letargu

 • mgz

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze gada - niech nie bedzie zadnego dalszego ciagu. Ta sprawa ma ucichnac, a morderca ma byc odizolowany. (Oraz szkoda, ze nie ma kary smierci.)

 • egg69

  Oceniono 5 razy 1

  Nasuwają się pytania: czy ktoś zmotywował mordercę i czy pis już knuje, aby przejąc władzę w Gdańsku?

 • distepfano

  Oceniono 5 razy 1

  Odleciał ...
  To KTO teraz będzie ciągnął samoloty ?

 • muledet.3

  Oceniono 7 razy 1

  Zabojca P.Adamowicza byl tylko narzedziem w rekach zleceniodawcow.
  Polska ma stara tradycje rozprawiania sie z tymi ktorzy mysla inaczej .Zabojstwo Prezydenta Narutowicza bylo na tym samym podlozu.

 • emeni

  Oceniono 5 razy 1

  Dalszy scenariusz :
  1. Raczej krótki szok po tym tragicznym wydarzeniu
  2. Politycy PO-PiS wstrząśnięci i padną deklaracje o zgodzie ponad podziałami
  3. Za tydzień, lub dwa : Oni nie chcą zgody mimo, że my chcemy! Z nimi się nie da!
  4. To oni są winni !
  5. Powrót do normy, czyli do wzajemnego szczucia PiS vs PO.

  I tak właśnie będzie. Na 100%.

 • exspres

  Oceniono 13 razy 1

  Krzysztof Skiba o śmierci Pawła Adamowicza. "Przeszkadzał im, więc się go pozbyli" www.o2.pl/artykul

 • gokle

  Oceniono 5 razy 1

  Niektórzy posłowie powinni natychmiast zrezygnować albo partia powinna ich zmusić do rezygnacji.

 • egg69

  Oceniono 11 razy 1

  Niech ta śmierć nie pójdzie na marne. Odsuńmy od władzy partię nienawiści, radio nienawiści, telewizję nienawiści, gazety nienawiści, bojówki nienawiści, panią profesor nienawiści... i każdego, kto zamiast o życiu i godności człowieka mówi wyłącznie o państwie, narodzie, patriotyzmie. Nie tędy droga.

 • jan.go

  0

  To już 6 osoba zabita przez wariata z przyczyn politycznych w ostatnich 8 latach Boję się że nagłaśniając problem nienawiści nagłaśniamy i metodę pozbywania się ludzi których nie lubimy

 • pit-or

  0

  Przy tej tragedii warto zastanowić się, czy właściwie szkoli się naszych ratowników medycznych. Podejrzewam, a nietrudno będzie to sprawdzić, że gdy nie wyczuli pulsu, to zaczęli masaż serca. W przypadku, gdy w sercu jest dziura, to tylko zwiększa krwotok. Podobny może być skutek takich czynności u ofiar wypadków drogowych, mających duży krwotok wewnętrzny. Tylko szybka operacja, a przedtem - lód dają szansę przeżycia.

 • do_mappiego

  Oceniono 4 razy 0

  Dziś wszyscy jesteśmy z Gdańskiem. Nie będę wymiał kto się przczynił do tej tragedii, to chyba oczywiste.

 • aietes

  Oceniono 8 razy 0

  tak samo pisano po śmierci Politkowskiej, Niemcowa, Markiełowa. kaczynski i putin mają za sobą bandycką, prymitywną dzicz.

 • 3miastowy

  Oceniono 12 razy 0

  a jeszcze nie tak dawno, troche wiecej niz rok temu, cytuje za wp.pl:
  " Liczymy się z tym, że Adamowicz usłyszy kolejne zarzuty i zostanie aresztowany w trakcie kampanii wyborczej - tłumaczył w rozmowie ze stacją ważny polityk z władz PO. Przypomnijmy, że prezydent Gdańska ma kłopoty w związku z podejrzeniami o zatajenie w zeznaniach podatkowych kilkuset tysięcy złotych."
  "- Grzegorz Schetyna zdaje sobie sprawę że Paweł Adamowicz to dla nas kandydat, którego nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zaaprobować. Uważam, że są jednak pewne działania, które powodują, że jest to polityk skompromitowany. Kwestia oświadczeń majątkowych (...), kwestia jakichś dziwnych pieniędzy, które się pojawiają na koncie, również ocena tego, w jaki sposób zarządza miastem... Nie jesteśmy zachwyceni - mówiła Lubnauer w TVN24.

  Jak dodała, Nowoczesna ma własną kandydatkę na prezydenta Gdańska - Ewę Lieder.

  - Kibicuję Grzegorzowi Schetynie, żeby udało mu się powstrzymać, spacyfikować (...) Adamowicza. Nie mam wątpliwości, że PiS będzie się starał całą tę kampanią samorządową oprzeć o szukanie przypadków, w których mamy do czynienia z politykami, którzy są w jakichś sposób skompromitowani - kontynuowała szefowa Nowoczesnej."

 • krystin9

  Oceniono 3 razy -1

  OHYDNY JEST TEN LANS POLITYCZNY NA CUDZEJ ŚMIERCI!!!!!!!!!!!!!
  Nawet naczelny GW wysmarował odpowiedni "manifest".
  Przecież morderca dopiero co wyszedł z kryminału i pragnął zemsty!

 • cichwoda

  Oceniono 1 raz -1

  to był dalszy ciąg Boruszewicz

 • dryl1

  Oceniono 3 razy -1

  Uszanuj czyjąś śmierć. Co za chamstwo w wykonaniu Borusewicza, prostactwo to za mało.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 11 razy -1

  Jak to jest teraz wszyscy wychwalaja Adamowicza ............... jaki to uczciwy ,prawy czlowiek ................... wczesniej posadzany o korupcje ukrywanie dochodow przed skarbowka i o slaba pamiec bo nie bardzo pamietal ile ma mieszkan .........................

 • javall

  Oceniono 9 razy -1

  O godz. 19.09 redakcja Wyborczej oglosila apel ktory musi poprzec kazdy porzadny czlowiek.
  Mam nadzieje, ze sami codziennie beda dawali przyklad jak podawac informacje i komentarze bez agresji, bez obrazania symboli i ludzi pelniacych wysokie funkcje panstwowe.

 • 3miastowy

  Oceniono 17 razy -1

  czy rozni sie hejt w wykonaniu Borusewicza, Jaroslawa Kurskiego od hejtu Pawlowicz?

 • distepfano

  Oceniono 6 razy -2

  Chyba wydadzą przepustkę Marcinowi P. na uczestnictwo w uroczystościach pogrzebowych swojego mocodawcy i ...

 • 0roman0

  Oceniono 12 razy -2

  Słuchałem właśnie pana B w Kropka ... Nie będę tego co mówił nawet komentować bo słowa niecenzuralne nie powinny padać w obliczu tej tragedii.

 • drozd215a

  Oceniono 6 razy -2

  Co pan zrobił dla swojego przyjaciela Jana Samsonowicza.
  Słowa,słowa, słowa .........

 • piotrm74

  Oceniono 16 razy -2

  Jeden dzień potrzebnej zadumy.... Każdy publikator powinien ograniczyć w tym dniu swoje komentarze. Szczególnie że Człowiek stał ze światełkiem do nieba i tam z nim poszedł.... Tam nie ma podziału na lewy, prawy... Nie ma znaczenia czy jest niebo, piekło, cokolwiek albo nic.
  Ludzie dajcie spokój dzisiejszym komentarzom. Wyborczo wyłącz dziś swoje komentarze..... Bo atak nienawiści rośnie z każdej ze stron !!!!

 • javall

  Oceniono 7 razy -3

  A Tusk w innym miejscu w swoim stylu "obronimy nasz Gdańsk, naszą Polskę i naszą Europę przed nienawiścią i pogardą". Czyja, Sikorskiego /wataha/, Schetyny /szarancza/, Komorowskiego /zostal jeszcze jeden/, czy Neumanow, Brejzow, Rzasow itd ? Zbawca, ktory nie chcial pilnowac zyrandola, na co nie mial szans. Wolal konfitury w Brukseli, niezla nagroda.

 • distepfano

  Oceniono 7 razy -3

  A urna z prochami będzie ze złota z AMBER GOLD !

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 20 razy -4

  Co tu dużo mówić. Gdyby to był ktoś z PIS to już by była tworzona kampania w stylu "zimny lech"

 • philosophe

  Oceniono 9 razy -5

  ZROBCIE NAJPIERW PORZADEK Z WALESAMI, OWSIAKAMI, TUSKAMI, BORUSEWICZAMI, MICHALKIEWICZAMI I INNYMI OBRZYDLIWCAMI, KTORZY NIE POWINNI W OGOLE POJAWIAC SIE NA POLSKIEJ SCENIE . POTEM MOZNA COS BUDOWAC. BRAWO KACZYNSKI !

 • jabbaryt

  Oceniono 17 razy -5

  Ciąg dalszy będzie bo u Totalnych jest bardzo duży popyt na męczenników i na 'ofiary pisowskiego reżymu'. Do tej pory nic nie wychodziło. Wojtek Diduszko padł ... ale powstał. Szary Człowiek dokonał aktu samospalenia ale bez sensu bo nie było kamer a taki news to nie news. A teraz prosze jaka pięknie wyrezyserowana zbrodnia w swietle reflektorów na oczach tłumów. Dla PiS to katastrofa wizerunkowa a dla Totalnej wręcz przeciwnie. Dodajmy jeszcze, że Adamowiczem interesowały sie organy ścigania no i było niebezpieczeństwo, że zacznie sypać dawnych kolegów z Totalnej. No to lepszy martwy bohater niż żywy kapuś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX