Bogdan Borusewicz po śmierci Pawła Adamowicza: oby nie było żadnego dalszego ciągu

Jacek Gądek
- Wesoły, dowcipny, otwarty na ludzi. Miał olbrzymią liczbę spotkań z ludźmi i nigdy od nich nie uciekał. To niestety skończyło się tragicznie - Bogdan Borusewicz wspomina Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, a prywatnie swojego przyjaciela.

- Jeszcze wczoraj do mnie to nie docierało. Oczywiście wiedziałem, że jest tragicznie. Uszkodzenie serca nie dawało szans na przeżycie, ale cały czas była nadzieja - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl o śmierci Pawła Adamowicza Bogdan Borusewicz.

Paweł Adamowicz nie żyje. Bogdan Borusewicz wspomina przyjaciela

Bogdan Borusewicz przypomniał swoje pierwsze spotkania z późniejszym prezydentem Gdańska.

- W 1988 r. po strajku majowym w Stoczni Gdańskiej, gdy spotykaliśmy się z obojętnością, a może nawet niechęcią, poparli nas tylko studenci na Uniwersytecie Gdańskim. Paweł został szefem strajku studenckiego. To było dla nas bardzo ważne. Tak - już jako młody człowiek - wszedł do dużej, dorosłej polityki. Potem wszedł do władz Uniwersytetu, został radnym i szefem rady miasta, a potem prezydentem. Cały czas był wszędzie traktowany jako człowiek młody - powiedział Borusewicz.

Jak podkreślił przyjaciel zmarłego prezydenta Gdańska, Adamowicz był poddawany presji i kwestionowano jego patriotyzm. I zaapelował: - Potrzebna jest dziś duża powściągliwość i to szczególnie ludzi, którzy go atakowali. Niech zmilkną i niech nie pokazują się teraz jako najwięksi przyjaciele. Niech zamilkną, niech zamilkną - powiedział.

Zwrócił się też do władz państwa - które są z konkurencyjnego obozu politycznego - aby nie robiły niczego, co by prowokowało. Bardzo krytycznie ocenia zarzucony już pomysł głowy państwa na zorganizowanie marszu w Gdańsku.

Borusewicz dodał: - Będę apelował o to, aby nie było żadnego dalszego ciągu, który byłby nieprzewidywalny - powiedział.

W rozmowie z nami ze złością w głosie podkreślił, że Adamowicz zmarł w wyniku zbrodni popełnionej w biały dzień, na scenie i czasie największej oglądalności. - Tragedia, Paweł Adamowicz to był jeszcze młody człowiek - powiedział zdruzgotany śmiercią prezydenta Gdańska.

Więcej o:
Komentarze (279)
Bogdan Borusewicz po śmierci Pawła Adamowicza: oby nie było żadnego dalszego ciągu
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 48 razy 30

  Wystarczy poczytać prawicowe fora:
  - "jednego lewaka mniej"
  - "dobra robota"
  - "1 : 0"
  - "cdn."
  - ...

 • kaviar100

  Oceniono 37 razy 25

  Żadne marsze nie pomogą! Tutaj trzeba radykalne posunięcia, a mianowicie zdelegalizować ONR, Młodzież Wszechpolską!

 • stachud

  Oceniono 39 razy 23

  Kiedy aresztowanie Pawłowicz? Czy pisowska milicja po dwóch latach ukarała w końcu faszystów z marszu niepodległości 2017?

 • wilija

  Oceniono 43 razy 21

  Zbrodnia doskonała? Warto się zastanowić nad tym, dlaczego zabójca wybrał właśnie ten moment i Adamowicza? Przecież mógł go zabić w każdym innym miejscu i o każdej innej porze. Wybrał scenę i akcję podczas WOSP. Chodziło o GDAŃSK i o Owsiaka. Nie dajmy się oszukać, że to chory psychicznie szaleniec. Założę się, że zostanie uznany za niepoczytalnego i umieszczony w odpowiednim zakładzie, gdzie po pewnym czasie zginie w niewyjaśnionych okolicznościach.

 • japiota

  Oceniono 34 razy 20

  Za pierwszego PiSu zamordowano Barbarę Blidę.
  Za prezydentury Lecha Kaczyńskiego wydarzyła się katastrofa w Smoleńsku.
  Za drugiego PiSu zamordowano Prezydenta Adamowicza.
  Przypadek?

 • darek655

  Oceniono 33 razy 19

  Spirala nienawiści zaczęła się od kłamstwa smoleńskiego,poprzez ,,komuniści i złodzieje" ,,gorszy sort" , ,,Mordy zdradzieckie" itp,oraz atakiem na sądy i sędziów.Panie prezesie ,pan wie,

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 35 razy 19

  "Potrzebna jest dziś duża powściągliwość i to szczególnie ludzi, którzy go atakowali. Niech zmilkną i niech nie pokazują się teraz jako najwięksi przyjaciele. Niech zamilkną, niech zamilkną" Niestety teraz wszyscy, którzy grozili mu zarządem komisarycznym, wyprowadzeniem w kajdankach, pieją z zachwytu nad jego dokonaniami.

 • polak66maly

  Oceniono 30 razy 18

  teraz wiadomo dlaczego pislam blokuje uchodzcow. Rodzimi terrorysci nie chca miec konkurencji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX