Paweł Adamowicz nie żyje. Donald Tusk przyleciał do Gdańska. "Mój przyjaciel został zamordowany"

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk przybył do Gdańska po śmierci prezydenta miasta Pawła Adamowicza. O godzinie 18 rozpoczęła się tam demonstracja przeciwko przemocy i nienawiści.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk właśnie przybył do Gdańska. O godzinie 18 rozpoczęła się tam demonstracja przeciwko przemocy i nienawiści. Milczący wiec odbywa się przy Fontannie Neptuna. Zdjęcie Tuska w Gdańsku opublikował na Twitterze Łukasz Konarski z Radia Zet.

Donald Tusk wspomina Pawła Adamowicza

Po informacji o śmierci prezydenta Gdańska Donald Tusk wspominał Pawła Adamowicza słowami: "Człowiek Solidarności, wolności, Europejczyk, mój dobry przyjaciel został zamordowany. Niech spoczywa w pokoju" - napisał po angielsku na Twitterze.

Po polsku dodał zdanie - "Pawle, nigdy o Tobie nie zapomnimy. Żegnaj, Przyjacielu". 

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany w niedzielę przez nożownika w trakcie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 27-letni sprawca kilkukrotnie ugodził go nożem. Przed godziną 15 lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformowali, że przegrali walkę o jego życie.

Zobacz więcej: Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 53 lata

Więcej o: