Paweł Adamowicz przeżył operację. Owacje przed szpitalem. "Zadecydują najbliższe godziny"

- Pacjent żyje - powiedział dr Tomasz Stefaniak, a zebrani przed Centrum Klinicznym zaczęli bić brawa. Lekarz podkreślił, że stan Pawła Adamowicza jest bardzo ciężki.
Zobacz wideo

- Urazy były bardzo ciężkie - poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny. Bardzo prosimy, żebyście wspierali pacjenta i żebyście modlili się za niego - mówił o 2:30 w nocy dr Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. leczniczych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. 

Wyjaśnił, że operacja trwała 5 godzin i przetoczono 41 jednostek krwi. Jedna jednostka to niemal pół litra kwi. - Jego stan jest bardzo, bardzo ciężki - zastrzegł lekarz. 

Po nim głos zabrała wiceprezydent Aleksandra Dulkiewicz, która podziękowała zespołowi lekarzy oraz wszystkim tym, którzy przesyłali wyrazy wsparcia i solidarności. 

- Prezydent Adamowicz jest wielkim propagatorem krwiodawstwa. Niezależnie od tego, czy ta krew będzie potrzebna dla niego czy dla innych pacjentów, stacje od rana będą czynne. Nie dzwońcie już dzisiaj na SOR, od rana stacje krwiodawstwa - można się udawać i oddawać krew - apelowała Dulkiewicz.

Atak nożownika 

Prezydent Gdańska został zaatakowany podczas finału WOŚP, w chwili gdy rozpoczynało się Światełko do nieba. Na scenę wbiegł 27-letni mężczyzna, który kilkukrotnie ugodził Pawła Adamowicza nożem.

- Halo! Halo! Nazywam się Stefan W., siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz - wykrzykiwał mężczyzna. Został obezwładniony przez ochronę, a następnie przekazany policji.

Przez 30 minut Adamowicz był reanimowany na scenie, później przetransportowano go do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie trafił na stół operacyjny. 

Czytaj więcej >>>

Więcej o:
Komentarze (125)
Stan Pawła Adamowicza. Przeżył operację "Zadecydują najbliższe godziny"
Zaloguj się
 • horatio_valor

  Oceniono 44 razy 38

  Dobra robota, państwo lekarze. Oby przeżył. Oby wrócił do zdrowia. Życzę mu jak najlepiej.

 • farsizm

  Oceniono 42 razy 36

  Dzięki, że pracuje o tej porze. Jakoś ciężko spać po tym. Sympatyczny człowiek i taka bezsensowna katastrofa. Wierzę że starczy mu sił, aby przetrwać tą noc.

 • takinikt

  Oceniono 45 razy 29

  Super. Pacjent zyje. Wspaniala nowina, trzymamy kciuki. Ale nie wpieprzajcie sie z tymi modlitwami, juz wystarczy.

 • dadelog

  Oceniono 34 razy 28

  Życzę siły i zwycięskiej walki o życie, Panie prezydencie! Trzymam za Pana kciuki.

 • damtek

  Oceniono 32 razy 26

  Dziękuję lekarzom - mnóstwo osób wspierało Wasz wysiłek myślą.
  Dziękuję wszystkim, którzy czekali pod szpitalem.
  Panu Pawłowi życzę powrotu do zdrowia.

 • tow.klamczynski

  Oceniono 22 razy 20

  Brawa dla lekarzy za wykonanie trudnej operacji.

 • pis_cie_kocha

  Oceniono 38 razy 20

  Modły zostawimy klechom. My zaś będziemy żądać doprowadzenia przed sąd inspiratorów tego ataku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX