Koszmarne wpisy Pawłowicz po ataku na Adamowicza. "Owsiak wzbudza negatywne emocje. Musi odejść"

"Owsiak wzbudza w ludziach wielkie negatywne emocje z powodu skrajnie kontrowersyjnej postawy" - pisała Krystyna Pawłowicz krótko po ataku nożownika na prezydenta Gdańska. Dodawała, że "Owsiak musi odejść".

Podczas finału WOŚP w Gdańsku na scenę wszedł mężczyzna i dźgnął nożem prezydenta Pawła Adamowicza. Następnie napastnik wziął mikrofon i powiedział ze sceny: - Halo! Halo! Nazywam się Stefan (?), siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz. 

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych

Politycy, również ci z drugiej strony politycznej barykady, piszą na Twitterze, że są myślami z Adamowiczem i w pełni potępiają atak na prezydenta Gdańska. Wyłamała się Krystyna Pawłowicz, która odpowiadała na wpisy Piotra Wielguckiego, blogera, który od lat krytykuje Jurka Owsiaka i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

Wielgucki od chwili ataku pisze wciąż o tym, że winę za atak ponosi Owsiak i cała WOŚP. Zarzucał, że "z tej tragedii za chwilę zrobi ideologiczny biznes i pranie mózgu".

Owsiak wzbudza w ludziach wielkie negatywne emocje z powodu skrajnie kontrowersyjnej postawy, szerzenia nienawiści i hejtu, poniżania innych jak też z powodu finansowania z puszek działalności "pozamedycznej", a przy tym swej arogancji, że powinien odejść

- odpowiedziała na to Krystyna Pawłowicz. Dodała, że Owsiak "od dawna kompromituje sobą samą ideę, jest zakłamany lżąc Kościół i jednocześnie śląc dzieci pod kościoły po datki". "Owsiak musi odejść,bo skłócanie przez niego ludzi,szczucie na innych źle się skończy. Owsiak MUSI odejść.Dla dobra sprawy i bezpieczeństwa innych" - pisała dalej [pisownia poprawiona - red.]

Wpisy Krystyny PawłowiczWpisy Krystyny Pawłowicz twitter.com/KrystPawlowicz

Posłanka skasowała wpisy po jakimś czasie. Zostało natomiast kilka innych, m.in. ten, w którym zarzuca Owsiakowi, że to jego fani zniszczyli grób jej rodziców przez zalanie go czerwoną farbą. 

"Tak, opozycja szuka takiej okazji,a przygotowuje was do tego sam J.Owsiak rozbudzając atmosferę nienawiści i atakując każdego kto krytycznie ocenia jego postępowanie" - odpisała na kolejny wpis Wielguckiego.

Atak nożownika w Gdańsku

Podczas finału WOŚP w Gdańsku na scenę wtargnął mężczyzna, który dźgnął nożem prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Prezydent był reanimowany na scenie, a później przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Około 21:00 rozpoczęła się operacja Adamowicza, o 2:30 w nocy lekarze poinformowali, że polityk żyje, ale jego stan jest bardzo ciężki. 

Na portalu Trojmiasto.pl pojawiło się nagranie, na którym słychać, jak nożownik krzyczy, że niesłusznie siedział w więzieniu i dlatego zaatakował Adamowicza. - Halo! Halo! Nazywam się Stefan (?), siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie w to władowała (?), dlatego właśnie zginął Adamowicz - słyszymy.

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych 

Więcej o: