Władze państwowe reagują na atak nożownika na Pawła Adamowicza. "Zwykle się różnimy, ale..."

"Zwykle różnimy się z Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem w poglądach, jak powinny być prowadzone sprawy publiczne i sprawy Polski, ale dziś bezwarunkowo jestem z Nim i Jego Bliskimi" - napisał prezydent po ataku nożownika na prezydenta Gdańska.

Podczas finału WOŚP w Gdańsku na scenę wtargnął mężczyzna, który dźgnął nożem prezydenta miasta Pawła Adamowicza.Polityk trafił do szpitala, gdzie przeszedł wielogodzinną operację. Jak poinformowali lekarze, Adamowicz żyje, ale jego stan jest jest bardzo ciężki. 

Zwierzchnik policji minister Joachim Brudziński w rozmowie telefonicznej z TVN24 nazwał atak "niewytłumaczalny akt niewytłumaczalnego barbarzyństwa". Dodał, że finał Wielkiej Orkiestry "kojarzy się z dobrem, z czymś radosnym, pozytywnym". - Jestem pełen nadziei, że nie dojdzie do sytuacji dramatycznej, że ta walka o życie i zdrowie pana prezydenta zakończy się sukcesem - powiedział szef MSWiA. 

- W tej chwili pozostaje nam tylko pana prezydenta otoczyć dobrymi myślami i modlitwą, i życzyć mu, żeby powrócił do zdrowia - mówił Brudziński. Podobne słowa zamieścił na swoim koncie na Twitterze.

"Atak na życie i zdrowie Pawła Adamowicza jest godny najwyższego potępienia" - napisał premier Mateusz Morawiecki. Poinformował, że minister Brudziński został zobligowana do przekazywania premierowi wszystkich informacji dotyczących tej sytuacji. "Myślami i modlitwą jesteśmy teraz z prezydentem Adamowiczem" - dodał.

"Zwykle różnimy się z Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem w poglądach, jak powinny być prowadzone sprawy publiczne i sprawy Polski, ale dziś bezwarunkowo jestem z Nim i Jego Bliskimi, tak, jak - mam nadzieję -wszyscy nasi Rodacy. Modlę się o Jego powrót do zdrowia i pełni sił" - napisał z kolei prezydent Andrzej Duda.

Atak nożownika w Gdańsku

Podczas finału WOŚP w Gdańsku na scenę wtargnął mężczyzna, który dźgnął nożem prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Prezydent był reanimowany na scenie, a później przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Około 21:00 rozpoczęła się operacja Adamowicza, o 2:30 w nocy lekarze poinformowali, że polityk żyje, ale jego stan jest bardzo ciężki.

Na portalu Trojmiasto.pl pojawiło się nagranie, na którym słychać, jak nożownik krzyczy, że niesłusznie siedział w więzieniu i dlatego zaatakował Adamowicza. - Halo! Halo! Nazywam się Stefan (?), siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie w to władowała (?), dlatego właśnie zginął Adamowicz - słyszymy.

Więcej o:
Komentarze (304)
Władze państwowe reagują na atak nożownika na Pawła Adamowicza. "Zwykle się różnimy, ale..."
Zaloguj się
 • ext

  Oceniono 53 razy 43

  Pisowcy teraz będą robić z siebie rozmodlonych, współczujących pobratyńców, a to właśnie im zawdzięczamy kolejny skandal, potwierdzający kompletny rozkład tego kraju. PiSowców należy wykluczyć z możliwości kandydowania na wszelkie urzędy. Dopiero wtedy w Polsce będzie szansa na faktyczną zmianę sytuacji.

 • patryk.nijaki

  Oceniono 47 razy 39

  teraz? teraz to k..wa za późno. dlaczego było tak mało policji, dlaczego dwa dni wcześniej były plastelinki, dlaczego od zawsze jedziecie po Jurku jak po łysej kobyle. jojo, wsadź se w buty te swoje krokodyle wyznania, a nie buty to oddaj temu komu zginęły.

 • radeberger

  Oceniono 42 razy 32

  Od lat sączy się jad z Nowowiejskiej. Takie wydarzenie było tylko kwestią czasu.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 43 razy 31

  PISOWSKIE JEŁOPY TERAZ SIĘ KAJACIE NA TWITERACH, A CAŁY CZAS UDAJĄC NIEWINIĄTKA PRZYZWALACIE FASZYSTOWSKIM MENDOM, KIBOLOM, ATAKOWAĆ SPOKOJNYCH LUDZI, DZIECI, KOBIETY JAK BYŁO DOTYCHCZAS!! MOŻE TO SPOTKAĆ TAKŻE WAS! POLICJO ZACZNIJ MYŚLEĆ I DZIAŁAĆ, NIE WYKONUJCIE POLECEŃ IDIOTÓW POLITYCZNYCH, CYMBAŁA STRATEGICZNEGO I JEGO MAFII!

 • dcag

  Oceniono 38 razy 30

  Historia sie powtarza.......
  Narutowicz,...., wciąż otrzymywał listy z pogróżkami. Eskalacja agresji wymierzonej przeciwko prezydentowi sięgnęła zenitu 16 grudnia, kiedy podczas wizyty w galerii „Zachęta” Narutowicz został zastrzelony przez powiązanego z endecją malarza Eligiusza Niewiadomskiego.#

  „Kurier Polski” pisał, iż „płomień do pochodni [Niewiadomskiego] wyszedł z tej atmosfery nienawiści i gwałtu, którą wytworzyły złe duchy Polski w dniach ostatnich”[27].

 • carlos_512

  Oceniono 35 razy 29

  Beata Mazurek: "Rozumiem, ale nie popieram"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX