Wewnętrzne walki w TVP. Rachoń oskarżany o wypromowanie "ohydnego banknotu" z Lechem Kaczyńskim

Wiadomości TVP udostępniły na Twitterze wpisy anonimowych osób oskarżających Michała Rachonia o wypromowanie w programie "Minęła 20" banknotu z karykaturalną podobizną Lecha Kaczyńskiego. To echa skandalu, który wybuchł po wyemitowaniu w TVP "dobranocki" o Jerzym Owsiaku i WOŚP.
Zobacz wideo

W czwartkowym programie "Minęła 20" prowadzonym przez Michała Rachonia wyemitowano krótką, karykaturalną animację Barbary Pieli o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Sugerowano w niej między innymi, że Jerzy Owsiak działa na zlecenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, do której trafiają pieniądze z kwest.

"Nie udawajcie, że nie wiecie o co chodzi z Michałem i Basią"

Po wybuchu skandalu autorka animacji zadeklarowała, że wycofuje się z tworzenia kolejnych "plastusiowych" produkcji dla TVP, a Telewizyjna Agencja Informacyjna podjęła natomiast decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych wydawcy programu "Minęła 20".

Teraz dyskusja o kontrowersyjnej animacji Pieli wkroczyła na nowy poziom. Oficjalne konto "Wiadomości" TVP na Twitterze "podało dalej" wpisy i zdjęcia anonimowych użytkowników, którzy pokazują, że na pieniądzach, którymi wymieniały się postaci dobranocki, oprócz Gwiazdy Dawida widniał także wizerunek Lecha Kaczyńskiego z podpisem "Lech Niewielki".

Po powiększeniu zdjęć widać, że na banknotach znalazły się także oznaczenia "dwieście eurokaczek" oraz "Narodowy Bank Wolski".

We wpisach udostępnianych na Twitterze przez oficjalne konto "Wiadomości" TVP prowadzący program "Minęła 20" jest oskarżany o celowe dopuszczenie na antenę TVP treści, które godzą w dobre imię byłego prezydenta i są niezgodne z linią polityczną stacji. 

"Nie udawajmy że nie wiecie o co chodzi z Michałem i Basią. Świadomie lub nie wypromowali obraźliwy i ohydny dla Lecha Kaczyńskiego banknot" - czytamy we wpisie użytkownika RoLnik, który domaga się wyciągnięcia konsekwencji od prowadzącego "Minęła 20".

Michał Rachoń nie skomentował na razie tych oskarżeń.  

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych.

Więcej o:
Komentarze (371)
Wewnętrzne walki w TVP. Rachoń oskarżany o wypromowanie "ohydnego banknotu" z Lechem Kaczyńskim
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 151 razy 145

  Pis doszedł do zaskakującej konkluzji podsumowującej "prezydenturę" Lwa Smoleńskiego.

 • pemu

  Oceniono 123 razy 119

  I dziwnym zbiegiem okoliczności Jarosław zaniemógł dzisiaj.

  Time to say goodbye!!!!!

 • chi-neng

  Oceniono 119 razy 113

  Hahaha...haahha...ahahaha....

  ALE ZAŁATWILI CAŁA SITWĘ KACZYŃSKICH ZA JEDNYM 'CIĘCIEM'!

  • Lech niewielki?
  • 200 Eurokaczek?
  • Narodowy bank Wolski?
  • Gwiazda Dawida?

  Nalepszym jest jednak to, że uczyniły to ich własne, pro-rządowe media za miliony, spełniające dla nich szczególną misje!
  Hahaha...hahaha...

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 113 razy 107

  Nie wierzę, że zwolnią Rachonia... nie odważyliby się... prawda Prezesie Kurski? ;))) Nie masz na tyle odwagi... prawda? :)))

 • nalesniku

  Oceniono 80 razy 76

  zostawcie rachonia, to taka biedna kreaturka, skrajnie ciezko uposledzona umyslowo

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 72 razy 66

  Skandal!!! Lech Rajmundowicz podobnie jak Jarosław Rajmundowicz nie mają absolutnie nic wspólnego z narodem wybranym.

  To potomkowie rosyjskich chłopów pańszczyznianych spod Odessy, ze wsi Greniówka. Ich wujek Wilhelm Świątkowski, kum z kumów z tej samej wsi, jako oficer NKWD został stalinowskim sędzią po 1945 i katem żołnierzy podziemia niepodległościowego. M.in. zamordował Pileckiego wyrokiem sądowym.

  Przypisywanie Lechowi i Jarosławowi Rajmundowiczom przynależności do narodu wybranego jest przejawem skrajnego antysemityzmu, bo oczernia ten naród (wybrany) w sposób niewyobrażalny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX