Senyszyn nazwała Agatę Dudę "Pierwszym Wieszakiem". Za te słowa przeprosił Czarzasty

Joanna Senyszyn zajęła stanowisko w sprawie pomysłu przyznawania pensji pierwszym damom. Odniosła się bezpośrednio do Agaty Dudy i nazwała ją "Pierwszym Wieszakiem". Przeprosił za to szef SLD Włodzimierz Czarzasty.
Zobacz wideo

Sprawa pensji dla pierwszych dam powraca od czasu do czasu w polskiej polityce. Żona prezydenta na czas pełnienia obowiązków pierwszej damy musi porzucić dotychczas wykonywaną pracę, nie płaci też składek ZUS. W 2016 roku PiS chciał przyznać Agacie Kornhauser-Dudzie pensję w wysokości 13 tys. złotych, projekt jednak nie został uchwalony. 

Ostatnio petycję, aby pierwsza dama otrzymywała wynagrodzenie, wysłało do premiera Mateusza Morawieckiego Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych. Pismo trafiło do komisji, a ta zdecydowała, że sprawą powinien zająć się parlament. 

Pomysł skomentowała na Twitterze należąca do SLD Joanna Senyszyn. "Pensja dla żony prezydenta to absurd. Podobnie jak określenie pierwsza dama. Za bycie żoną można ewentualnie dostawać pensję od męża, jeśli zatrudni żonę jako kucharkę, sprzątaczkę, opiekunkę do dzieci... W przypadku Dudów - jako wieszak na ubrania. Pierwszy Wieszak" - napisała, odnosząc się do Agaty Kornhauser-Dudy.

Szef SLD przeprasza

Słowa Joanny Senyszyn skomentował w Polsat News Włodzimierz Czarzasty, szef SLD. - Przepraszam za język, który został użyty przez panią Senyszyn. Myślę, że muszę się z nią skontaktować i chwilę porozmawiać - przyznał. Dodał również, że sam zgadza się z tym, że pierwsze damy powinny otrzymywać wynagrodzenie. - Jestem za tym, żeby to było transparentne. (...) To nie jest normalna sytuacja, żeby prawnie komuś zakazywać pracy i w żaden sposób mu nie regulować kwestii związanej z ZUS-em czy ubezpieczeniem - stwierdził.

Za tę wypowiedź podziękował mu na Twitterze Andrzej Duda. - Miły i przyzwoity gest. Jako Mąż dziękuję i pozdrawiam - napisał prezydent.

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych.

Więcej o:
Komentarze (295)
Senyszyn nazwała Agatę Dudę "Pierwszym Wieszakiem". Za te słowa przeprosił Czarzasty
Zaloguj się
 • krywit

  Oceniono 51 razy 45

  Tak naprawdę pani Senyszyn bardzo trafnie nazwała panią Dudę, bo niestety jako prezydentowa robi tylko za wieszak, nie zabiera głosu w ważnych sprawach społecznych i kraju, a tylko przebiera się w różne stroje i stoi wystrojona obok męża. Przeprosiny to tylko czysta kurtuazja i hipokryzja.

 • tomtg123

  Oceniono 53 razy 41

  Oczywiście że to nie porozumienie - Pierwszym Wieszakiem RP jest obecnie faworyta prezesa Glapińskiego, zarabiająca prawie 80 tys, miesiecznie za opiekę nad sprawami wizerunkowymi NBP, który to wizerunek właśnie dzięki niej jest jedyny w swoim rodzaju....

  Agata Duda startuje co najwyżej w konkursie na drugi wieszak, ale i tu konkurencja bardzo silna.
  Pani Senyszyn po prostu przeceniła panią Dudę.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 40 razy 34

  "Ostatnio petycję, aby pierwsza dama otrzymywała wynagrodzenie, wysłało do premiera Mateusza Morawieckiego Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych."
  No, no. Pozwolę sobie zauważyć że głusi także nie mówią.
  Instytut Praw Głuchych wykazał się wyjątkową uszczypliwością.

 • jeviens

  Oceniono 44 razy 32

  Prawda i tylko prawda. Trzeba zacząć w końcu mówić publicznie to, co myśli o Pani Dudzie każdy myślący człowiek. A Pan Prezydent o sobie w roli męża pisze wielką literą. Nie do wiary.

 • nastka250

  Oceniono 43 razy 31

  Nie wiem czy jest pierwszym wieszakiem , ale na pewno nie jest pierwsza damą , bo nie jest damą. Jest żoną pana dudy czyli dudziną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX