Senyszyn nazwała Agatę Dudę "Pierwszym Wieszakiem". Za te słowa przeprosił Czarzasty

Joanna Senyszyn zajęła stanowisko w sprawie pomysłu przyznawania pensji pierwszym damom. Odniosła się bezpośrednio do Agaty Dudy i nazwała ją "Pierwszym Wieszakiem". Przeprosił za to szef SLD Włodzimierz Czarzasty.
Zobacz wideo

Sprawa pensji dla pierwszych dam powraca od czasu do czasu w polskiej polityce. Żona prezydenta na czas pełnienia obowiązków pierwszej damy musi porzucić dotychczas wykonywaną pracę, nie płaci też składek ZUS. W 2016 roku PiS chciał przyznać Agacie Kornhauser-Dudzie pensję w wysokości 13 tys. złotych, projekt jednak nie został uchwalony. 

Ostatnio petycję, aby pierwsza dama otrzymywała wynagrodzenie, wysłało do premiera Mateusza Morawieckiego Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych. Pismo trafiło do komisji, a ta zdecydowała, że sprawą powinien zająć się parlament. 

Pomysł skomentowała na Twitterze należąca do SLD Joanna Senyszyn. "Pensja dla żony prezydenta to absurd. Podobnie jak określenie pierwsza dama. Za bycie żoną można ewentualnie dostawać pensję od męża, jeśli zatrudni żonę jako kucharkę, sprzątaczkę, opiekunkę do dzieci... W przypadku Dudów - jako wieszak na ubrania. Pierwszy Wieszak" - napisała, odnosząc się do Agaty Kornhauser-Dudy.

Szef SLD przeprasza

Słowa Joanny Senyszyn skomentował w Polsat News Włodzimierz Czarzasty, szef SLD. - Przepraszam za język, który został użyty przez panią Senyszyn. Myślę, że muszę się z nią skontaktować i chwilę porozmawiać - przyznał. Dodał również, że sam zgadza się z tym, że pierwsze damy powinny otrzymywać wynagrodzenie. - Jestem za tym, żeby to było transparentne. (...) To nie jest normalna sytuacja, żeby prawnie komuś zakazywać pracy i w żaden sposób mu nie regulować kwestii związanej z ZUS-em czy ubezpieczeniem - stwierdził.

Za tę wypowiedź podziękował mu na Twitterze Andrzej Duda. - Miły i przyzwoity gest. Jako Mąż dziękuję i pozdrawiam - napisał prezydent.

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych.

Więcej o: