Szydło na konwencji u Gowina: Dotrzymujemy słowa. Kaczyński nie dojechał

W Krakowie trwa konwencja programowa partii Porozumienie Jarosława Gowina, na której przedstawiono szczegóły rządowego programu "Energia plus". Jarosław Kaczyński nie pojawił się na konwencji z powodu "niedyspozycji". Zastąpiła go Beata Szydło.
Zobacz wideo

W krajowej konwencja partii Porozumienie Jarosława Gowina biorą udział przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, między innymi wicepremier Beata Szydło i szef klubu parlamentarnego PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki

Szydło na konwencji Gowina: Jesteśmy skuteczni i dotrzymujemy słowa

Jarosław Gowin zapowiedział, że za kilka tygodni zostanie zaprezentowana wspólna wizja programowa Zjednoczonej Prawicy. Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz zaprezentowała z kolei szczegóły programu "Energia plus", który zakłada długofalową obniżkę cen energii i ma zostać uruchomiony jeszcze w 2019 roku. Emilewicz zapowiadała, że odbiorcami programu mają być m.in. rodziny, a także małe i średnie przedsiębiorstwa oraz samorządy.

Podczas konwencji na mównicę wyszła wicepremier Beata Szydło. Zastępowała gościa honorowego, Jarosława Kaczyńskiego, który nie pojawił się w Krakowie z powodu "niedyspozycji".

- Chciałabym przekazać gorące pozdrowienia od prezesa Kaczyńskiego - zaczęła swoje przemówienie Beata Szydło. Jak dodała, konwencja to dobra okazja do podsumowania ostatnich czterech lat rządów Zjednoczonej Prawicy.

Ta umiejętność wypracowania konsensusu daje pozytywną energię, która cztery lata temu doprowadziła do zwycięstwa
Dzisiaj możemy powiedzieć, że to był dobry czas, wspólnie osiągnęliśmy wiele. Jesteśmy skuteczni i dotrzymujemy słowa, przywróciliśmy godne życie polskim rodzinom. W tym roku kolejne wyzwania

- mówiła Szydło, dodając, że wspólne rządy Zjednoczonej Prawicy położyły "solidny fundament pod przyszłość Polski".

- Dzisiaj liczy się nasza wspólna sprawa, a wspólną sprawą Zjednoczonej Prawicy jest Polska i jej przyszłość. Zaufajcie nam po raz kolejny, bo dotrzymujemy słowa. A razem z wami jesteśmy w stanie zrobić bardzo dużo - spuentowała swoje przemówienie. 

Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych.

Więcej o: