Victor Orban zadowolony ze spotkania Kaczyński-Salvini. "Jedno z najwspanialszych wydarzeń"

- Węgry uważają za wspaniałą wiadomość polsko-włoskie starania o stworzenie antyimigranckiej osi w Europie - powiedział Victor Orban podczas czwartkowej konferencji prasowej.
Zobacz wideo

Victor Orban, premier Włoch, podczas konferencji prasowej w Budapeszcie odniósł się do środowego spotkania Jarosława Kaczyńskiego z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim, który miał namawiać prezesa PiS do sojuszu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Stwierdził, że wiąże duże nadzieje z polsko-włoską współpracą. - Jeśli chodzi o oś polsko-włoską, oś Warszawa-Rzym, to fakt, że w ogóle mogła zacząć się tworzyć jest jednym z najwspanialszych wydarzeń - powiedział. Zaznaczył, że to dobra wiadomość dla Europejskiej Partii Ludowej. - Mam dość, że EPL szuka sojuszników wyłącznie z siłami proimigranckimi, liberałami lub socjalistami – dodał.

Podkreślił również, że chciałby, aby antyimigranckie partie zdobyły większość w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego, a potem w Komisji Europejskiej i Radzie Europejskiej. - Dla Węgier obrona antyimigranckiej większości jest ważnym celem - powiedział

Więcej o: