Mazurek: PiS złoży projekt dot. jawności pensji w NBP. Wcześniej mówiła o poparciu ustawy PO

Prawo i Sprawiedliwość przedstawi własną ustawę dotyczącą jawności i pułapu wynagrodzeń - zapowiedziała rzeczniczka partii Beata Mazurek. Wcześniej mówiła o tym, że możliwe jest poparcie już istniejącego projektu Platformy Obywatelskiej w tej sprawie.
Zobacz wideo

Na dwóch konferencjach NBP nie padły odpowiedzi na zadawane od kilku tygodni pytania o zarobki dyrektorek nazywanych "dwórkami" prezesa Adama Glapińskiego. Możliwe jednak, że mimo wszystko poznamy poziom zarobków w Narodowym Banku Polskim.

PiS ma przygotować ustawę, która wprowadzi jawność wynagrodzeń w NBP. Rzeczniczka partii Beata Mazurek zapowiedziała to w oświadczeniu - podaje polskieradio24.pl. Projektu ustawy PiS ma wprowadzić także "górną granicę zarobków osób zajmujących funkcję kierownicze w NBP" - oświadczyła wicemarszałek Sejmu.

Kilka godzin wcześniej Mazurek zadeklarowała w imieniu PiS gotowość poparcia projektu ustawy autorstwa PO w tej samej sprawie. Złożony przez Platformę Obywatelską projekt nowelizacji ustawy nakazuje jawność oświadczeń majątkowych prezesa NBP, członków zarządu oraz osób zajmujących kierownicze stanowiska w NBP. Klub złożył go wczoraj. Wicemarszałek zapowiedziała poparcie projektu opozycji "jeśli nie będzie żadnych przeszkód formalno-prawnych".

Mazurek "też chciałaby usłyszeć jak to naprawdę jest"

Wcześniej wicemarszałek Mazurek mówiła, że nie jest usatysfakcjonowana wyjaśnieniami Narodowego Banku Polskiego na konferencji prasowej. Na przykład nie zostało wyjaśnione jej zdaniem czy "siatka płac rzeczywiście jest na poziomie prezesury Marka Belki czy nie". Powiedziała, że kwoty, które padają mediach, budzą kontrowersje i niezadowolenie i też chciałaby usłyszeć informację "jak to naprawdę jest". 

Na pytanie czy Jarosław Kaczyński nadal ma zaufanie do prezesa NBP Adama Glapińskiego Beata Mazurek odpowiedziała, że nic jej nie wiadomo na ten temat by tego zaufania nie miał.

Narodowy Bank Polski zdementował doniesienia prasowe o zarobkach dyrektorów zatrudnionych w tej instytucji. Według informacji prasowych Martyna Wojciechowska zatrudniona na stanowisku dyrektora Departamentu Komunikacji i Promocji, miała zarabiać 65 tysięcy miesięcznie. Jednak NBP nie podał ile zarabia w rzeczywistości i nie przedstawił dowodów, że doniesienia o zarobkach Wojciechowskiej są nieprawdziwe.

Na konferencji prasowej wiceszefowa kadr w NBP, Ewa Raczko powiedziała, że miesięcznego wynagrodzenia dyrektor Martyny Wojciechowskiej nie poda, ale "na pewno nie zarabia ona rewelacyjnych 65 tysięcy złotych miesięcznie".

Więcej o:
Komentarze (84)
Mazurek: PiS złoży projekt dot. jawności pensji w NBP
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 29 razy 25

  Chłopie Mazurek projekt jest dawno złożony przez PO. Jeśli zamierzacie siadać wlasn to znowu coś PiSowskie ordynarne oszusty i złodziej kombinujcie.

 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 24

  Goła pensja będzie jawna, bez diet, premii i nagród kwartalnych. Z dużej chmury mały deszcz. Ale ustawę się walnie pod ciemnego luda..

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 23 razy 23

  "...Beata Mazurek odpowiedziała, że nic jej nie wiadomo na ten temat..."
  A czy jest jakiś temat na który pani Mazurek cokolwiek jest wiadomo?

 • czechy11

  Oceniono 21 razy 21

  PiSiory nie mogą poprzeć ustawy PO bo jest za uczciwa. Oszuści i złodziej PiS musza złożyć taka ustawę żeby mozna było dalej kraść i nie powiedzieć prawdy.

 • fakiba

  Oceniono 16 razy 16

  No i komentarze pod artykułami o Glapiskim znikły , przypadek ....

 • czechy11

  Oceniono 16 razy 16

  Mając na uwadze ten skandal i bezcelnosc pamietajmy ze złodziej z PiScw...i przejmować banki za 1 zł i zadali łapówek 40 mln. Dodatkowo ci złodzieje skorumpowali Solorza.

 • sverir

  Oceniono 13 razy 13

  Pisowcy chcą wiedzieć, ile zarabia się w NBP, bo jest tam jeszcze ok. 3 tysięcy stanowisk, których nie obsadzili swoimi krewnymi i znajomymi. Poza tym zarobki swojaków im malowniczo zwisają.

 • fakiba

  Oceniono 13 razy 13

  Jak oni zrobią ustawę to nic się nie dowiemy o zarobkach w NBP

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX