Były minister zdrowia ratował pasażera na pokładzie samolotu. To nie pierwsza taka sytuacja

Bartosz Arłukowicz, poseł i lekarz, udzielał pomocy współpasażerowi podczas lotu do Szczecina. Były minister zdrowia już po raz kolejny wykorzystał swoje wykształcenie do pomocy na pokładzie.

Filip Kochan z Banku Światowego zamieścił na Twitterze wpis z brawami dla Bartosza Arłukowicza, który miał wykazać ogromne zaangażowanie i udzielić profesjonalnej pomocy będącemu w bardzo złej kondycji pasażerowi lotu do Szczecina. Do wpisu dołączył zdjęcie karetki na płycie lotniska.

"Stewardessy i cała załoga bardzo profesjonalna. Dzięki za pomoc. Pacjent już w rękach lekarzy" - odpisał Arłukowicz.

Bartosz Arłukowicz jest posłem PO, w latach 2011-2015 był ministrem zdrowia w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Z wykształcenia jest pediatrą, wykładał na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

Jak przypomina WP.pl, Arłukowicz nie pierwszy raz udzielił pomocy na pokładzie samolotu. W 2015 roku reanimował ówczesnego senatora PO Sławomira Preissa, który w czasie lotu miał problemy z oddychaniem i stracił przytomność. - Jeżeli ktoś jeździł w karetce pogotowia wiele lat, to takie sytuacje nie zaskakują - mówił po incydencie w rozmowie z Radiem Zet. - Zaskakuje tylko miejsce, w którym trzeba pracować - dodał były minister zdrowia.

Zobacz wideo
Więcej o: