Koszalin: w czwartek pogrzeb ofiar pożaru w escape roomie. Wstęp do kościoła z zaproszeniami

Znane są szczegóły czwartkowych uroczystości pogrzebowych pięciu nastoletnich ofiar pożaru w escape roomie w Koszalinie. Wstęp do kościoła będą miały tylko najbliższe osoby za okazaniem specjalnych zaproszeń.
Zobacz wideo

Uroczystości pogrzebowe pięciu 15-latek rozpoczną się w czwartek o godz 11 w kościele pw. św. Kazimierza w Koszalinie.

Zgodnie z wolą rodzin, do świątyni wejdą - za okazaniem specjalnych zaproszeń - wyłącznie najbliższe osoby. Msza będzie transmitowana na telebimie znajdującym się przed kościołem

- informuje Urząd Miejski w Koszalinie.

Następnie rodziny udadzą się autokarami na Cmentarz Komunalny. Pozostałe osoby będą mogły tam pojechać bezpłatną komunikacją miejską. Tam uroczystości rozpoczną się o godz. 14. Jak informuje koszaliński ratusz, trumny i urny nie będą wystawione w cmentarnej kaplicy.

Pożar w escape roomie w Koszalinie

Do pożaru w koszalińskim escape roomie doszło w piątek. Przyczyną był najprawdopodobniej ulatniający się z butli gaz. Pięć nastolatek, które bawiły się tam na imprezie urodzinowej, zatruło się tlenkiem węgla, Nie udało się ich uratować. 

W poniedziałek sąd w Koszalinie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Miłosza S., organizatora escape roomu w Koszalinie. Śledczy zarzucają Miłoszowi S. umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślne doprowadzenie do śmierci. 

Escape room to gra, w ramach której grupa osób próbuje rozwiązać serię zagadek. Znalezienie poprawnych rozwiązań umożliwia opuszczenie danego pomieszczenia.

Więcej o: