Rzeczniczka PiS zabiera głos ws. NBP i słów senatora. "Tematu nie wyczerpano. Zapytam prezesa"

Według rzeczniczki PiS konferencja NBP "nie wyczerpała tematu". Co więcej, Beata Mazurek zadeklarowała, że jej partia poprze projekt PO-KO ws. jawności zarobków w NBP.
Zobacz wideo

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek na spotkaniu z dziennikarzami w Sejmie odniosła się do sprawy NBP i środowej konferencji banku centralnego. Na briefingu zabrakło informacji, które rozwiałyby wątpliwości wokół pensji dyrektorek w NBP kierowanym przez Adama Glapińskiego.

Wyjaśnienia były niewystarczające m.in. dla senatora PiS Jana Marii Jackowskiego, który mówił, że "nie zakończą pytań" i domagał się odpowiedzi na jego oświadczenie w tej sprawie. Nawiązywał też do podawania przez NBP średniego wynagrodzenia w banku, a nie konkretów. - Jest znana taka anegdota, że jeden profesor statystyki utopił się w jeziorze, którego średnia głębokość wynosiła 10 cm - mówił.

- Moim zdaniem ta konferencja nie wyczerpuje tego tematu - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka PiS, dodała przy tym, że chciałaby usłyszeć informacje, jak jest naprawdę w kwestii płac w Narodowym Banku Polskim. - Pieniądze zawsze wzbudzały kontrowersje i będą wzbudzać - powiedziała.

Beata Mazurek zadeklarowała też, że jeżeli nie będzie przeszkód prawnych, to jej ugrupowanie poprze projekt PO-KO dotyczący jawności zarobków w NBP.

Dziennikarze pytali też o wypowiedź senatora Jackowskiego. - Nie sądzę, by to konsultował z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Ale go o to zapytam - zadeklarowała rzeczniczka PiS.

Więcej o:
Komentarze (105)
Konferencja NBP ws. płac. Beata Mazurek komentuje: Nie wyczerpuje tematu
Zaloguj się
 • pis-end

  Oceniono 42 razy 42

  Mazurkowa ma już "przekaz dnia" To nie my -Kaczory z pisiakami- to sprawa NBP i Glapińskiego. Jakby ktoś z tej szajki-mafii odważył się na samodzielny krok. No chociaż akurat prezes G. może wiedzieć "co nie co" o Kaczorze.

 • sierra65

  Oceniono 32 razy 32

  "Na to na pewno czekają służby wywiadowcze innych krajów zainteresowane tym, by Bank Centralny zaczął wyjaśniać schematy swoich działań" - tak pełnomocnik NBP Jolanta Turczynowicz-Kieryłło mówi wpolityce.pl, dlaczego bank nie może ujawnić pensji pracowników" - to nich podadzą chociaż rozmiary majtek i wielkość miseczki tych "specjalistek" !!!

 • wicipinski

  Oceniono 30 razy 30

  Wszyscy skupieni na dupeczkach Glapy, a w skali kraju problem jest ogromny. We wszelkich strukturach rządowych i samorządowych siedzi ogromna armia darmozjadów bez elementarnej wiedzy merytorycznej. Gdyby te wszystkie melepety zajęły się tym co potrafią, czyli zamiataniem ulic i utrzymaniem zieleni, to możną by było zmniejszyć podatki o połowę.

 • konigin

  Oceniono 27 razy 27

  Glapinski wymknal sie pisuarowi spod kontroli. A szczerbaty satrapa cos tchorzliwie milczy w sprawie swojego najwierniejszego przyjaciela. z legionu pc.

 • ochujek

  Oceniono 24 razy 22

  Czemu się szczypie? Może powiedzieć że te pieniądze po prostu im się należą. Broszka wie co gadać.

 • justas32

  Oceniono 24 razy 22

  Czy jest Pani kompletnie głupia ? Zapytam Prezesa ...

 • punter

  Oceniono 22 razy 20

  Bardzo zabawnie się słucha jak pani z NBP podkreśla, że wysokość zarobków w NBP odpowiada zarobkom w prywatnym sektorze bankowym i ogólnie to żadne pieniądze publiczne bo "to z dochodów NBP".

  Bo jakoś nie słyszałem, żeby wysokość zarobków lekarzy z NFZ odpowiadała dochodom prywatnych gabinetów, a wysokość zarobków urzędników podatkowych zarobkom doradców podatkowych z wielkiej czwórki. Nie mówiąc o tym, że w skarbówce nie zarabiają chyba wg. z góry ustalonego procenta od dochodów budżetu ?

  Wygląda to na kolejną wielką przykrywkę do "legalizowania" dochodów rodziny królika i znajomych w jakichś bajońskich kwotach.

 • tacx

  Oceniono 21 razy 19

  Nie raz ostrzegałem przed Glapińskim. I macie. I jeszcze ludzie łykają te brednie o 2% inflacji i koniecznosci utrzymywania niskich stóp. Inflacja w koszyku przeciętnego emeryta i niezamożnego obywatela tego kraju to lekko licząc 5-6% a oszczędnosci w bankach tych bogatszych Polaków rujnuje właśnie Glapiński który uparł się na utrzymywanie absurdalnie niskich stóp procentowych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX