Policja chce ukarania Scheuring-Wielgus za plakaty. Jest wniosek do marszałka Sejmu

Policja zwróciła się do marszałka Sejmu o zgodę na ukaranie Joanny Scheuring-Wielgus. Posłanka podczas akcji w Toruniu wieszała plakaty na bramie wejściowej do miejscowej katedry.
Zobacz wideo

Do marszałka Sejmu trafiło pismo Komendanta Głównego Policji o wyrażenie zgody na ukaranie Joanny Scheuring-Wielgus, posłanki koła Teraz!.

Chodzi o sprawę z 26 sierpnia 2018 roku z Torunia, gdy posłanka umieściła na bramie wejściowej do Bazyliki Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty plakat z napisem "Baby Shoes Remember Stop Pedofilii". Wtedy w Toruniu protestowano przeciwko ukrywaniu pedofilii w Kościele, m.in. poprzez wieszanie dziecięcych bucików na ogrodzeniach czy bramach świątyń.

Komendant Główny Policji wskazuje we wniosku, że Scheuring-Wielgus zrobiła to bez zgody osoby zarządzającej tym miejscem. Pismo trafiło do marszałka 6 grudnia ubiegłego roku, ale posłanka dopiero teraz upubliczniła je na Facebooku.

Parlamentarzystka ma odpowiedzieć za czyn opisany w kodeksie wykroczeń pod numerem 63a:

Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.
Więcej o:
Komentarze (219)
Policja chce ukarania Scheuring-Wielgus za plakaty. Jest wniosek do marszałka Sejmu
Zaloguj się
 • ant777

  Oceniono 81 razy 67

  Czyli policja będzie również ścigać tych co wieszają na słupach, ścianach i przystankach ogłoszenia o chwilówkach ?
  Swoją drogą, jak kilkaset lat temu Luter zawiesił swój plakat na drzwiach kościoła to skończyło się to niezłą rozpierduchą.

 • puzonik48

  Oceniono 74 razy 60

  Ooooo ?Policja staje w obronie pedofilii ?Szkoda ,że z taką samą stanowczością nie zwalcza neofaszystów i kiboli :(

 • hefajstos1

  Oceniono 54 razy 46

  Po co karać pedofili w sutannach, lepiej ukarać tych, którzy protestują przeciwko ich ukrywaniu.
  Państwo PiS w całej krasie.

 • 65dzinek

  Oceniono 37 razy 31

  Piękna inicjatywa Pani Joanna. Wielkie brawa za odwagę i walkę z czarnymi. SZACUNEK!!!

 • wujtommy102

  Oceniono 33 razy 31

  Komendant Główny Policji ma rzeczywiście ogrom obowiązków w związku z rosnącą przestępczością posłów opozycji. Takie plakaty mogą wystraszyć dzieci, które będą bardziej lgnęły do księży. Chyba wrócił ostatnio ze szkolenia na temat zwalczania przestępczości mafijnej na słynnej uczelni katolickiej w Toruniu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX