Najnowszy sondaż: Polacy boją się podwyższenia wieku emerytalnego i utraty 500+ po przegranej PiS

Wyborcy boją się, że jeśli w kolejnych wyborach parlamentarnych do władzy dojdzie opozycja, pogorszy się ich poziom życia - wynika z najnowszego sondażu IBRiS. Obawy dotyczą m.in. utraty świadczenia 500+ i podwyższenia wieku emerytalnego.

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej", część Polaków boi się, że po ewentualnej przegranej Prawa i Sprawiedliwości w kolejnych wyborach parlamentarnych opozycja nie utrzyma niektórych świadczeń socjalnych oferowanych przez obecny rząd. 

Obawy o wiek emerytalny, 500+ i podwyżki cen prądu

Sondaż pokazuje, że ankietowani obawiają się podwyższenia wieku emerytalnego po przegranej PiS. Ze stwierdzeniem "obawiam się, że kiedy władzę przejmie opozycja zostanie podwyższony wiek emerytalny" zdecydowanie zgodziło się 30,7 procent ankietowanych, a 25,5 proc. odpowiedziało "raczej się zgadzam".

Podobne obawy wśród badanych wzbudza ewentualne usunięcie przez opozycję programu socjalnego 500+. Ze stwierdzeniem "obawiam się, że kiedy władzę przejmie opozycja, zostanie zniesione świadczenie 500+" zgodziło się łącznie 56,2 procent badanych. Odpowiedzi "zdecydowanie się nie zgadzam" i "raczej się nie zgadzam" udzieliło odpowiednio 25,5 i 28 proc. ankietowanych.

Jak wskazuje "Rzeczpospolita", aż 63,4 proc. badanych uważa, że po wygranej wyborów parlamentarnych opozycja podniesie ceny energii, a 55,8 proc. twierdzi, że nowy obóz władzy mógłby wycofać się z ustawy blokującej podwyżki prądu. Najbardziej o podwyżkach są przekonani badani głosujący na Prawo i Sprawiedliwość, ale obawy nie dotyczą wyłącznie elektoratu tej partii.

Więcej o:
Komentarze (510)
Najnowszy sondaż: Polacy boją się podwyższenia wieku emerytalnego i utraty 500+ po przegranej PiS
Zaloguj się
 • sowielustro

  Oceniono 126 razy 102

  Lud polski miast i wsi od lat taki sam. Żydów zatłuką dla majątku, anonim do bezpieki na sąsiada napiszą, własnego psa drągiem zabiją, za księdza pedofila mszę zamówią, zgwałconą na własnej osiemnastce dziewczynę zaszczują, bitą przez męża kobietę wyszydzą, zwyrodnialców gwałcących dziecko w świętym oburzeniu bronić będą. Lata mijają a my niezmienni, po katolicku miłościwi, miłością bliźniego i empatią po nos napchani. Oczy w panienkę najświętszą wpatrzone, by zła obok siebie i w sobie nie widzieć, ręce do paciorków złożone, grzechy nasze raz w tygodniu wyspowiadane, i znów żeśmy czyści i nieskalani jak Jezusek dopiero co narodzony. Plugawy naród, zawistny, okrutny, skarlały, rządzony przez podobnych do siebie. Krew z krwi. Zasłużyliśmy.

 • czechy11

  Oceniono 101 razy 77

  Emerytura wyniesie 20% ostatniego zarobku ale ważne, ze bedzie wcześniejsza. Po pokryciu opłaty za abonament TVPiS zostanie im jeszcze na kilo boczku.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 94 razy 62

  Durne ludzie myślą tylko tu i teraz, jeżeli w ogóle to można nazwać myśleniem. Przyjdzie głodowa emerytura to od pisbolszewi usłyszycie, że to wina Tuska... tępe dzidy.

 • czechy11

  Oceniono 88 razy 46

  50% idiotów. Nie interesuje ich zw ich emerytura wyniesie 20% ostatniego zarobku a durne 500 jest dziś wsrte 300 zaś za 2 lata będzie 0. Ten naród jedt tak durny ze ze świecą szukać drugiego tak oczadzialego .

 • justas32

  Oceniono 66 razy 42

  Jesteśmy narodem dziadów - za 500 zł zniszczymy swój kraj. Jak przed rozbiorami ...

 • sailor2016

  Oceniono 54 razy 38

  Spoko, spoko piSSiaczki. Żadna partia nie odważy się na zlikwidowanie tej patologii.

 • black_shiva

  Oceniono 52 razy 36

  Drodzy Polacy! Zakładam partię polityczną, w której programie znajdą się tylko 2 punkty:
  1. Obniżenie wieku emerytalnego do 40. r. ż.
  2. 1000 albo i 2000 dla każdego co tydzień od urodzenia do śmierci.
  Zagłosujecie? I o nic się nie martwcie. Kasa się znajdzie. Wystarczy nie kraść!
  Pamiętajcie i głosujcie na mnie!

 • mcguirre

  Oceniono 45 razy 29

  Głupcy, przecież i tak dzięki podłej zmianie i wprowadzeniu różnych opłat, dopłat, danin i podwyżek oddajecie więcej niż dostajecie. I oddacie więcej bo budżet nie jest z gumy a gęby na dworze szeregowego posła i ich rodziny trzeba wykarmić. Nauczcie się liczyć.

 • tomalamas

  Oceniono 41 razy 27

  Polacy boją się, że muszą w ogóle pracować, Polacy boją się też, że trzeba płacić za zakupy w sklepie. Największy strach wzbudza jednak fakt, że nie ogarniają rzeczywistości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX