Morawiecki mówił o PPK i OFE, wplótł tam Borysa Szyca. Jest odpowiedź aktora

Premier wplótł w swoją wypowiedź stwierdzenie, że porównanie OFE do PPK, to jak porównanie Borysa Szyca z Pawłem Borysem z PFR. Aktor postanowił odpowiedzieć szefowi rządu, przypominając wpadkę sprzed ponad roku.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszego ogłaszania startu Pracowniczych Programów Kapitałowych postanowił na chwilę "rozluźnić atmosferę". Na konferencji wyjaśniał bowiem, że PPK różnią się od OFE tak, jak szef Polskiego Funduszu Rozwoju od... aktora.

Niektórzy ekonomiści też, porównują ten program do OFE. Mam taki apel, żeby tego nie robić, to są bardzo różne programy. Porównywanie OFE do PPK to trochę jakby porównywać Pawła Borysa do Borysa Szyca

- mówił premier.

Później szef rządu dodał: - Paweł jest wyższy, dużo. No nie wiem, czy dużo, tak mi się wydaje przynajmniej. Z Borysem Szycem miałem okazję poznać się na planie filmowym "Bitwy Warszawskiej 1920" jakiś czas temu.

Szyc do premiera: Recytacja fraszek wystarczy

Na tym jednak zakończyły się żarty, ponieważ wywołany do tablicy aktor postanowił odpowiedzieć premierowi. Szyc napisał na Twitterze:

Panie premierze Morawiecki! Proszę mnie nie mieszać w swoich błyskotliwych przemówieniach do polityki. Zwłaszcza w tak trywialny sposób. Recytacja fraszek wystarczy. Pozdrawiam

Wpis Szyca ma jeszcze mały, ukryty przytyk. Teraz mało kto pamięta, ale jeszcze jako wicepremier, w 2017 roku, chciał przytoczyć fraszkę Jana Kochanowskiego "Na zdrowie", jednak ostatecznie pomieszał ją z inwokacją z "Pana Tadeusza".

Więcej o: