Europejski Nakaz Aresztowania za Krzysztofem A. To on organizował pobicie Wojciecha Kwaśniaka

Za Krzysztofem A., oskarżonym o udział w brutalnym pobiciu byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka, wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna przebywa w niemieckim więzieniu od stycznia 2018 roku.
Zobacz wideo

O wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) wobec Krzysztofa A. informowały tvn24.pl i RMF FM. Mężczyzna jest obecnie w więzieniu w Bawarii, gdzie trafił w styczniu ubiegłego roku za przestępstwa popełniane na terenie Niemiec.

Przez nieobecność Krzysztofa A. nie mógł wystartować proces ws. pobicia byłego wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego Wojciecha Kwaśniaka. W kwietniu 2014 roku Kwaśniaka brutalnie pobito przed jego domem, a według ustaleń śledztwa zleceniodawcą ataku miał być członek rady nadzorczej SKOK Wołomin.

A. jest oskarżany o przyjęcie zlecenia na Kwaśniaka od Piotra P., a potem przekazanie go dalej do bezpośredniego sprawcy pobicia.

Nieoficjalnie: Niemcy mogą nie wydać A. Polsce

Na 9 stycznia zaplanowano kolejną rozprawę w tej sprawie, ale mimo wydania ENA za Krzysztofem A., są małe szanse na to, by sprowadzić go do Polski. Jak ustaliło RMF FM, wniosek o ENA przesłano do Niemiec ostatniego dnia 2018 roku, a formalności ws. wydania A. do Polski są czasochłonne.

Co więcej, według nieoficjalnych ustaleń portalu tvn24.pl, nie jest w ogóle pewne, czy Niemcy wydadzą Krzysztofa A. Polsce. Wcześniej podejmowano takie próby, ale nie udawało się uzyskać zgody na to od niemieckiej strony.

Więcej o: