Kuriozalny wywiad prezesa TVP. Opowiedział o "creme de la creme disco polo" i narodowym sylwestrze

Jacek Kurski w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" ocenił, że sylwester w Zakopanem to jeden z największych sukcesów jego prezesury. Przekonywał też, że występują na nim "creme de la creme disco polo".
Zobacz wideo

Prezes TVP ocenił, że "w polskich Tatrach i na konserwatywnym Podhalu" w czasie sylwestra przebywa kilkaset tysięcy Polaków. - To jest swoista delegacja całego narodu. Niemal każdy ma kogoś - brata, siostrę, szwagra, przyjaciela - kto w tym czasie jest pod Giewontem albo w najbliższej okolicy. Jeśli więc jest w kraju jakieś miejsce, w którym cala Polska symbolicznie wita Nowy Rok, to jest nim Zakopane - powiedział Jacek Kurski

Zastanawiał się nawet, czy dobry wynik oglądalności sylwestrowej imprezy w TVP wynika z tego, że "może pewne wydarzenia naprawdę smakują jedynie w telewizji publicznej, narodowej?". Kurski dodał, że "format narodowego sylwestra" to nowa świecka tradycja i jeden z największych sukcesów jego prezesury.  

Disco polo tylko przez godzinę

Kurski był pytanym, czy nie ma obawy, że etykietka "przaśności" rozciągnie się na cały obóz rządzący. 

Nie ma takiego zagrożenia, trzeba tylko znaleźć właściwy balans. Disco polo zajęło niecałą godzinę, a koncert trwał pięć godzin. Co ważne, prezentujemy disco polo w najlepszym wydaniu. Zawsze stawiam warunek, że artysta musi prezentować dobry poziom, i tak się dzieje. To gatunek wewnętrznie bardzo zróżnicowany, my wybieramy tych najlepszych. I Martyniuk, i Boys, i Weekend to creme de la creme disco polo

- przekonywał prezes. W grudniu 2016 roku kamery Plotek.pl zarejestrowały rozmowę Kurskiego z Martyniukiem, której prezes telewizji zwracał się do gwiazdora per "ekscelencjo", a później obaj śpiewali piosenkę "Taką cię wyśniłem" zespołu Weekend.

Prezes TVP w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" żalił się też, że konkurencja "porwała" jedną z gwiazd sylwestra - chodzi o Sławomira, który wystąpił tego wieczora na dwóch imprezach. Prezes TVP oburzył się tym, bowiem artysta ten jest "ewidentnie kojarzony" ze stacją, a jego największy hit to "Miłość w Zakopanem". 

Kurski o szopce: odgrzewany kotlet

Zaskakująca w wywiadzie jest krytyka noworocznej szopki Marcina Wolskiego. Kurski przyznał, że podobała mu się "średnio". - Niektóre fragmenty budziły moje zastrzeżenia, które wyraziłem, doszło do dyskusji i w rezultacie do jednej, dwóch korekt, acz niewystarczających. Ale nie lubię ingerować w satyrę, nawet jeśli ona nie zachwyca. Interweniuję z reguły w wypadku obrazy uczuć religijnych czy pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, tu tego nie było - opowiedział.

Największe zastrzeżenia prezes miał do przedstawienia Andrzeja Dudy pseudonimem "Adrianek", zaczerpniętym z "Ucha Prezesa". - W stosunku do innych osób nie stosowano jakichś przezwisk. Moim zdaniem to było nie tylko odgrzewanym kotletem, lecz i czymś niestosownym, ale to akurat twórcy zostawili - ocenił.

Więcej o:
Komentarze (134)
Kuriozalny wywiad prezesa TVP. Opowiedział o "creme de la creme disco polo" i narodowym sylwestrze
Zaloguj się
 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 78 razy 78

  Głupawa, podpita, wąsato-szczerbata discopolowa publisia. Takie creme de la creme.

 • gokle

  Oceniono 56 razy 56

  Dupa de la dupa.

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 52 razy 52

  Gdyby pan prezes choc odrobine powaznie zastanowil sie nad przyczyna tak swietnej ogladalnosci Sylwestra Marzen, to doszedlby do wniosku, ze, ogladalnosc ta w duzej mierze wynikala z tego, ze Sylwester ten (w odroznieniu od Sylwestrow serwowanych przez TVN i Polsat) nie byl przerywany reklamami (a wiadomo, ze nic tak nie wkurza podczas zabawy domowkowej, gdy nagle muzyke zastepuje reklama).
  Na pytanie, dlaczego Sylwester Marzen byl wolny od reklam odpowiedz tez jest prosta: bo Jacek Kurski mogl sobie na to pozwolic, poniewaz, w odroznieniu od telewizji prywatnych (ktore oprocz dostarczania ludziom rozrywki musza jeszcze dostarczac dywidende ich wlascicielom) TVP dostaje co roku zastrzyk z pieniedzy podatnikow w wysokosci kilkuset milionow zlotych.

 • 33qq

  Oceniono 48 razy 44

  Disco-polo wylansowane przez polszmat, trafił na salony tvpis i chamoludu wyklętego

 • Jożin Bażin

  Oceniono 42 razy 42

  Kiedyś ludzie byli mądrzejsi. Chcieli równać w górę ,a nie w dół. I nawet byli dumni z tego ,że reprezentują ich ludzie o odpowiednim poziomie. Nie jestem przeciwna tej muzyce,ale równanie polskiej kultury, do poziomu klepiska w oborze, to działanie na szkodę państwa i narodu, a dzieje się to już w nieustannie.

 • senior2244

  Oceniono 42 razy 42

  Kur/ew/ski i stary dureń Wolski to żałosny obraz TVP pod rządami szamba PiSowskiego.

 • wujekdolf

  Oceniono 47 razy 41

  bo typowy Polak-pisior ma słuchać disco polo, heilować i w trakcie odmawiać ojcze nasz :)

 • zetoxa

  Oceniono 35 razy 35

  facet się chwali, że chodzi w błyszczących gumofilcach
  i rozbawionej gawiedzi demonstruje świeżą słomę wyłażącą z tychże.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX