Chciał zakłócić protest przeciwko pedofilii w Kościele. Zaczął hajlować i odmawiać "Ojcze nasz"

Dwaj mężczyźni zakłócali manifestacje przeciwko pedofilii w Kościele, która odbyła się na krakowskim rynku podczas Orszaku Trzech Króli. Jeden z nich stanął naprzeciwko protestujących i .... hajlował, odmawiając na głos modlitwę "Ojcze nasz".
Zobacz wideo

W niedzielę ulicami Krakowa przeszła licząca około trzydziestu osób manifestacja przeciwko pedofilii w Kościele. Zorganizowali ją członkowie organizacji "Dość milczenia". 

Kraków. Zakłócał manifestację i hajlował do uczestników 

Protestujący maszerowali w strojach księży i biskupów z tabliczkami "winny", "pedofil" czy "dość bezkarności księży". Jak opisuje krakowska "Gazeta Wyborcza", manifestacja była kilkukrotnie przerywana. Najpierw do prostujących podszedł mężczyzna, który wyrwał jednemu z uczestników protestu transparent i zaczął rzucać nim o ziemię. Interweniowała policja - został wylegitymowany i odwieziony na komisariat. 

Chwilę później przed manifestującymi stanął młody mężczyzna, który wyciągnął rękę w charakterystycznym geście i zaczął hajlować, jednocześnie na głos odmawiając modlitwę.

- Rozpoczął odmawianie „Ojcze nasz” i jednocześnie hajlował - opisuje w rozmowie z "Wyborczą" organizatorka manifestacji, Katarzyna Wójtowicz.

Całe zdarzenie zarejestrowali fotograf "Wyborczej" oraz kamerzysta nagrywający przebieg protestu. Na filmie opublikowanym na Facebooku widać też, jak uczestnicy protestu bezskutecznie proszą obecną na miejscu policję o interwencję w sprawie hajlującego mężczyzny.

Przedstawiciele organizacji "Dość milczenia" chcą, żeby mężczyzna odpowiedział za propagowanie faszyzmu i zakłócanie manifestacji. Zapowiadają, że złożą na policji zawiadomienie w tej sprawie.  

Więcej o: