Chciał zakłócić protest przeciwko pedofilii w Kościele. Zaczął hajlować i odmawiać "Ojcze nasz"

Dwaj mężczyźni zakłócali manifestacje przeciwko pedofilii w Kościele, która odbyła się na krakowskim rynku podczas Orszaku Trzech Króli. Jeden z nich stanął naprzeciwko protestujących i .... hajlował, odmawiając na głos modlitwę "Ojcze nasz".
Zobacz wideo

W niedzielę ulicami Krakowa przeszła licząca około trzydziestu osób manifestacja przeciwko pedofilii w Kościele. Zorganizowali ją członkowie organizacji "Dość milczenia". 

Kraków. Zakłócał manifestację i hajlował do uczestników 

Protestujący maszerowali w strojach księży i biskupów z tabliczkami "winny", "pedofil" czy "dość bezkarności księży". Jak opisuje krakowska "Gazeta Wyborcza", manifestacja była kilkukrotnie przerywana. Najpierw do prostujących podszedł mężczyzna, który wyrwał jednemu z uczestników protestu transparent i zaczął rzucać nim o ziemię. Interweniowała policja - został wylegitymowany i odwieziony na komisariat. 

Chwilę później przed manifestującymi stanął młody mężczyzna, który wyciągnął rękę w charakterystycznym geście i zaczął hajlować, jednocześnie na głos odmawiając modlitwę.

- Rozpoczął odmawianie „Ojcze nasz” i jednocześnie hajlował - opisuje w rozmowie z "Wyborczą" organizatorka manifestacji, Katarzyna Wójtowicz.

Całe zdarzenie zarejestrowali fotograf "Wyborczej" oraz kamerzysta nagrywający przebieg protestu. Na filmie opublikowanym na Facebooku widać też, jak uczestnicy protestu bezskutecznie proszą obecną na miejscu policję o interwencję w sprawie hajlującego mężczyzny.

Przedstawiciele organizacji "Dość milczenia" chcą, żeby mężczyzna odpowiedział za propagowanie faszyzmu i zakłócanie manifestacji. Zapowiadają, że złożą na policji zawiadomienie w tej sprawie.  

Więcej o:
Komentarze (305)
Chciał zakłócić protest przeciwko pedofilii w Kościele. Zaczął hajlować i odmawiać "Ojcze nasz"
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 131 razy 129

  No co, stara się - też chce zostać wiceministrem w rządzie PiS.

 • szcz9

  Oceniono 100 razy 94

  Ależ trzeba mieć szambo zamiast mózgu, żeby połączyć w jedno obronę pedofili, faszystowskie gesty i modlitwę Ojcze Nasz. Nieszcześnik prawdopodobnie uważa się jeszcze za prawdziwego patriote i dobrego katolika.

 • sluchaj_bej

  Oceniono 82 razy 78

  On nie hajlowal. On tylko pokazywal jaka ladna depilacje sobie zrobil pod pacha.

  Podpis:
  Z. Ziobro

 • ggchmiel

  Oceniono 53 razy 53

  Heilowanie na powitanie min. Andruszkiewicza to norma. Dlaczego piSSamańska policja ma innych za to karać?

 • xavery

  Oceniono 42 razy 36

  Fajnych ma Kościół "obrońców". Takich sobie wychował to takich ma.

 • padoq

  Oceniono 33 razy 31

  Kulsony to taka straz przyboczna ePiSkopatu , chronia tylko jedna strone , bez zludzen

 • saviour

  Oceniono 27 razy 27

  nie ma mowy żebym kliknął play. cierpnie mi dupa z żenady jak widzę akcje kibolskiego ORMO.
  ciekawy który klecha mu zapłacił za próbę zdyskredytowania demonstracji. takie akcje się robi gdy tłum jest większy, to się na boku to filmuje i wrzuca na portalik prawacko-kacapski i daje nagłówek "Polakożerczy judeo-naziści protestują przeciw oderwaniu PO od koryta". Co nie, panie Kurski?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX