Ponad 3 mln zł w Sejmie i prawie milion w Senacie. Nagrody m.in. za "myślenie" i "skuteczność"

Pracownicy kancelarii Sejmu i Senatu otrzymali nagrody pieniężne. Ci drudzy otrzymali bonusy m.in. za "myślenie strategiczne" i "skuteczność".
Zobacz wideo

"Pracownikom Kancelarii Sejmu wypłacono nagrody w łącznej kwocie 3138262 zł. We wskazany okresie wypłacono 1080 nagród o średniej wysokości 2905,80 zł" - podało biuro sejmowe w korespondencji z "Super Expressem". Nie podano jednak, kto otrzymał nagrody oraz za co je przyznano. 

Z kolei Kancelaria Senatu zdradziła nieco więcej. Od początku 2018 roku do czasu złożenia zapytania przez dziennikarzy wypłacono nagrody o wysokości 934,8 tys. zł. Przeciętnie wysokość nagrody wyniosła 3362,59 zł. Senat poinformował, że nagrody przyznano m.in. za "myślenie strategiczne i skuteczność w działaniu" oraz "dzielenie się z innymi pracownikami wiedzą lub doświadczeniem zawodowym".

Nagrody w KPRM dla 17 osób

Jak informowaliśmy w lipcu, Najwyższa Izba Kontroli podała w raporcie, że w 2017 roku na nagrody w Kancelarii Prezesa Rady Ministra przeznaczono 918 tys. zł. Bonusy otrzymało 17 osób na kierowniczych stanowiskach a więc średnia wysokość nagrody wyniosła niemal 55 tys. zł. 

Więcej o: