Ponad 3 mln zł w Sejmie i prawie milion w Senacie. Nagrody m.in. za "myślenie" i "skuteczność"

Pracownicy kancelarii Sejmu i Senatu otrzymali nagrody pieniężne. Ci drudzy otrzymali bonusy m.in. za "myślenie strategiczne" i "skuteczność".
Zobacz wideo

"Pracownikom Kancelarii Sejmu wypłacono nagrody w łącznej kwocie 3138262 zł. We wskazany okresie wypłacono 1080 nagród o średniej wysokości 2905,80 zł" - podało biuro sejmowe w korespondencji z "Super Expressem". Nie podano jednak, kto otrzymał nagrody oraz za co je przyznano. 

Z kolei Kancelaria Senatu zdradziła nieco więcej. Od początku 2018 roku do czasu złożenia zapytania przez dziennikarzy wypłacono nagrody o wysokości 934,8 tys. zł. Przeciętnie wysokość nagrody wyniosła 3362,59 zł. Senat poinformował, że nagrody przyznano m.in. za "myślenie strategiczne i skuteczność w działaniu" oraz "dzielenie się z innymi pracownikami wiedzą lub doświadczeniem zawodowym".

Nagrody w KPRM dla 17 osób

Jak informowaliśmy w lipcu, Najwyższa Izba Kontroli podała w raporcie, że w 2017 roku na nagrody w Kancelarii Prezesa Rady Ministra przeznaczono 918 tys. zł. Bonusy otrzymało 17 osób na kierowniczych stanowiskach a więc średnia wysokość nagrody wyniosła niemal 55 tys. zł. 

Więcej o:
Komentarze (90)
Ponad 3 mln zł w Sejmie i prawie milion w Senacie. Nagrody m.in. za "myślenie" i "skuteczność"
Zaloguj się
 • Mr. X

  Oceniono 44 razy 44

  Najzabawniejsze brzmi - za myślenie strategiczne.
  Nie wiem co miał na myśli, ale ta wersja jest śmieszna w wykonaniu PiSiorków.

 • szats69

  Oceniono 34 razy 32

  Nagrody to można przyznawać za jakieś wybitne osiągnięcia. Taka jest chyba definicja tego słowa. Ale kiedy się je przyznaje wszystkim jak leci, czyli tysiącom urzędników, to jest po prostu sztuczne zawyżanie pensji zasadniczej. Podnieście im po prostu płace, zamiast zasłaniać się nagrodami nie wiadomo za co.

 • fakiba

  Oceniono 34 razy 32

  A było nie kraść lepiej nagrody sobie przyznać

 • rymanx

  Oceniono 30 razy 28

  bezczelne rozkradanie państwa cd.

 • andree111111

  Oceniono 31 razy 27

  Złodzieje.

 • 2krzychok

  Oceniono 22 razy 22

  ... "za myślenie strategiczne i skuteczność w działaniu" oraz "dzielenie się z innymi pracownikami wiedzą lub doświadczeniem zawodowym"
  Czyli pracownicy sejmu i senatu nie myślą strategicznie i są nieskuteczni? Nie dzielą się wiedzą i doświadczeniem? Tych nielicznych nagrodzono?
  To może jeszcze nagroda i premia: Za przychodzenie do pracy?

 • hikuj13

  Oceniono 24 razy 22

  rabują Polskę bez wstydu i skrępowania

 • plastus82

  Oceniono 26 razy 22

  To może jeszcze bonusy za robienie kupy tylko w sposób "prawilny"? Banda nierobów! A ten babsztyl z NBP od rajstop 65k miesięcznie! Ciekawe czy tak jak prezes LOTu instruował stewardesy w łazience, tak ona też jest przez prezesa szkolona w gabinecie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX