Andrzej Duda złożył kondolencje rodzinom ofiar z Koszalina. "Niech Bóg ma w opiece Ich Rodziców"

Andrzej Duda złożył kondolencje rodzinom ofiar z Koszalina. "Pięć radosnych, wchodzących w życie Dziewcząt zostało z życia wyrwanych" - napisał prezydent na Twitterze.
Zobacz wideo

„Druzgocąca tragedia w Koszalinie. Pięć radosnych, wchodzących w życie Dziewcząt zostało z życia wyrwanych. Niech Pan Bóg ma swojej opiece Ich Rodziców i Najbliższych” - napisał w piątek na Twitterze Andrzej Duda. Prezydent odniósł się w ten sposób do piątkowej tragedii, do której doszło w escape roomie w Koszalinie.

Andrzej Duda wspomniał o ofiarach pożaru w escape roomie także w niedzielę podczas Orszaku Trzech Króli w Wadowicach. Mówił o wyrazach wsparcia dla rodzin i bliskich nastolatek z Koszalina.

- Chciałbym ich zapewnić, że idąc w tym Orszaku Trzech Króli łączymy się także z nimi w myślach, w bólu po tej tak straszliwej stracie i w modlitwie; i że o nich pamiętamy - podkreślił.

Tragedia w Koszalinie

Do wybuchu pożaru w tak zwanym pokoju zagadek doszło w piątek około godz. 17 w trzykondygnacyjnym budynku w centrum Koszalina. Jego ofiarami padło pięć nastolatek. Szef MSWiA podał, że dziewczęta obchodziły tam urodziny jednej z nich. W lokalu przebywał również mężczyzna, pracownik escape roomu, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Straż pożarna poinformowała, że w lokalu było wiele zaniedbań, a prokuratura oceniła, że bezpośrednią przyczyną pożaru było rozszczelnienie butli gazowej, które zainstalowane były w piecykach ogrzewających pomieszczenia.

Komendant Główny PSP poinformował, że w lokalu znaleziono świece, urządzenia ogrzewcze znajdowały się zbyt blisko materiałów palnych, a instalacje elektryczne były prowadzone w sposób prowizoryczny.

W niedzielę przed południem odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego oraz przedstawicieli straży pożarnej i policji. Przedstawili oni wstępne wnioski z kontroli w escape roomach. W tym czasie Andrzej Duda prawdopodobnie przygotowywał się do udziału w rozpoczynającym się nieco później Orszaku Trzech Króli w Wadowicach.

Andrzej Duda na nartach w Szczyrku

Z kolei w sobotę Andrzej Duda przebywał w Szczyrku, gdzie wraz z prezydentem Słowacji Andrejem Kiską jeździł na nartach. Na Twitterze Kancelarii Prezydenta poinformowano, że głowy sąsiednich państw "dzielą wspólną pasję - narty". Kiska jest w Polsce od piątku, kiedy prezydenci spotkali się w rezydencji w Wiśle na nieformalnych rozmowach. 

Z kolei z Instagrama prezydenta dowiadujemy się, że przywódcy państw odwiedzili Małe Skrzyczne, gdzie Słowacy rewitalizują i rozbudowują znaną stację narciarską.

Olbrzymie inwestycje słowackiej firmy - nowa kolej gondolowa, koleje krzesełkowe, poszerzone i nowe trasy, nowoczesny system naśnieżania robią wrażenie i przyciągają tysiące amatorów białego szaleństwa, do których i my należymy?? Dobra wiadomość jest taka, że to nie koniec inwestycji, planowana jest dalsza rozbudowa ośrodka. Tak trzymać!?? Pozdrowienia dla wszystkich Narciarzy!

- napisał prezydent na swoim prywatnym koncie.

 

Relację z wyjazdu prezydentów opublikował na Facebooku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. W Szczyrku aktualnie pogoda jest idealna dla narciarzy, lepiej jest też w samym mieście, gdzie do niedawna ulice były pozastawiane przez parkujące samochody, które uniemożliwiały odśnieżanie.  

Więcej o: