Janusz Piechociński o rynku świń: "beznadziejny". Niektórzy dopatrzyli się w tym innego znaczenia

Janusz Piechociński przed spotkaniem rolników z ministrem Ardanowskim, które odbędzie się 10 stycznia, napisał na Twitterze kilka słów o stanie polskiego rolnictwa. Gdy napisał o rynku świń, niektórzy ujrzeli w tym porównanie.
Zobacz wideo

"10 stycznia rolnicy mają spotkać się z ministrem Janem Krzysztofem Ardanowskim. Mówią wprost, że jeśli szef resortu nie zaproponuje im konkretnych rozwiązań i nie przystanie na ich żądania już nazajutrz zorganizują strajki na drogach w całej Polsce" - zaczął serię wpisów o stanie polskiego rolnictwa Janusz Piechociński.

Janusz Piechociński napisał o rynku świń. Komentarze: cudownie wieloznaczne

W pewnym momencie polityk umieścił wpis o świniach. "Na rynku świń nadal beznadziejna sytuacja" - napisał były szef PSL. I się zaczęło. Większość komentujących uznała to za zawoalowany opis dzisiejszej sceny politycznej.

Cudownie wieloznaczne

- skomentował dziennikarz "Rzeczpospolitej" Artur Bartkiewicz.

Wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że świnie prosperują jak nigdy

- napisał Radosław Sikorski, były szef polskiej dyplomacji w rządzie PO-PSL.

To zależy gdzie... jak patrzę, to niektóre mają się świetnie

- wtórował Sławomir Nowak, również minister z czasów rządów PO-PSL.

Bo do koryta dorwali się tacy, co nie mają umiaru

- napisała posłanka PO Agnieszka Pomaska.

Nikt nie komentuje polityki tak jak pan - napisała dziennikarka Eliza Michalik. - W świecie zwierząt tyle inspiracji - odpisał Janusz Piechociński.

Więcej o:
Komentarze (110)
Janusz Piechociński o rynku świń: "beznadziejny". Niektórzy dopatrzyli się w tym innego znaczenia
Zaloguj się
 • urian

  Oceniono 31 razy 25

  A ja się pytam, jakim prawem jakiś jeden człowiek,może zwyczajnie głupi, a może szalony który chwilowo pełni funkcje ministra rolnictwa może decydować o zabiciu całej populacji dzików w Polsce. Niech głosuje sejm, albo niech będzie referendum. !!!!!

 • emigrant_1984

  Oceniono 29 razy 21

  Zaraz zaraz, czy to mowa o Folwarku Zwierzęcym ? Świnie tam przewodziły.

 • puszka-3

  Oceniono 25 razy 15

  A spróbuj oderwać taką świnię od koryta , to zaraz odpowiednie służby wyciągną cię o 6 rano z łóżka i zakują w kajdanki z rękami z tyłu.

 • zd46

  Oceniono 13 razy 13

  "My świnie i wieprze ale NAM SIĘ NALEŻY ZA WSPANIAŁE RYCIE!

 • czechy11

  Oceniono 27 razy 13

  Niezrozumienie tylko jak tak mile i inteligentne stworzenia jak świnie można zrównywać z tymi!!!

 • emigrant_1984

  Oceniono 24 razy 12

  PISSdzielce rozwalacie kraj !!! Jak się do was dorwiemy to kłaki będą leciały. Nie będzie zmiłowania dla tych co to się im należało. Należy się wpie...

 • optymistaa43

  Oceniono 29 razy 11

  ROLNIKU, powodem tak niskich cen na wszystkie wytwarzane przez Was dobra jest polityka jaka wzgledem innych krajow prowadzi PiS nie majacy zadnego pojecia o rolnictwie i europejskim rynku.Polska jest poprostu wypierana z rynku,wszyscy ze soba wspolpracuja a my kurna mocarstwo wszystkimi pogardzamy,ci pogardzani miedzy soba prowadza handel pomijajac Polske i w ten sposob tracimy rynki.PiS doprowadzi Was rolnicy do nedzy ,zdechniecie a my razem z wami. W przyszlosci nalezy sie spodziewac odebrania doplat do rolnictwa nad czym zastanawiaja sie kraje UE ,wszystko to bo U E zmuszona zostala przez PiS do takiego traktowania Polski .Rolnicy,Waszym wrogiem jest PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX