Sondaż: kto w rządzie Mateusza Morawieckiego jest najlepszy? Niespodzianki nie było

SW Research przeprowadziło dla rp.pl sondaż, w którym badani mieli ocenić ministrów z rządu Mateusza Morawieckiego. Ponad połowa osób miała problem z tym, żeby wskazać jakiegokolwiek ministra jako najlepszego. Pozostali najczęściej wskazywali samego premiera.
Zobacz wideo

Od ponad roku polski rząd działa w zmienionym składzie. "Rzeczpospolita" postanowiła sprawdzić, jak ludzie oceniają działalność poszczególnych ministrów. Serwis rp.pl zlecił firmie SW Research sondaż. Badanych pytano, który minister Mateusza Morawieckiego jest  ich zdaniem najlepszy.

Ranking ministrów rządu Mateusza Morawieckiego - wyniki

Z przeprowadzonych na grupie 800 osób badań wynika, że ponad połowa z nich nie wie lub trudno im powiedzieć, który z ministrów z rządu Mateusza Morawieckiego jest najlepszy - 53,2 proc. badanych nikogo nie wybrało.

Pozostali uczestnicy najczęściej mianem najlepszego ministra określali samego premiera Mateusza Morawieckiego - dostał on ponad 12 proc. głosów. Przypomnijmy, że premier został ostatnio okrzyknięty politykiem roku. 

Morawieckiego najczęściej pozytywnie oceniali mężczyźni, zwłaszcza w przedziale wiekowym od 35 do 49 lat. Morawiecki jest popularny także wśród osób z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym - tutaj zagłosowało na niego 35 proc. ankietowanych, zdradza serwisowi rp.pl Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Następna w kolejce jest Beata Szydło, która otrzymała 5,2 proc. głosów. Nieco w tyle jest Zbigniew Ziobro, który dostał 4,8 proc. głosów, a za nim jest Elżbieta Rafalska z 4,5 proc. głosów.

Najmniej głosów otrzymał minister środowiska Henryk Kowalczyk - 0,1 proc. głosów.

Badania przeprowadzono na grupie reprezentatywnej dla polskiej populacji pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania. Sondaż trwał od 25 do 27 grudnia 2018 roku.

Więcej o: