Jarosław Olechowski zarzuca TVN-owi kopiowanie kadrów TVP Info. "Czerpiecie z dobrego wzorca"

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski stwierdził, że telewizja TVN24 wzoruje się na "supernowoczesnym studiu TVP", naśladując m.in. sposób kadrowania i wideo na ścianie. Jego opinię wyśmiali dziennikarze, którzy wskazują, że TVN pokazuje tego typu ujęcia od co najmniej siedmiu lat.
Zobacz wideo

Z początkiem listopada "Wiadomości" TVP zyskały nową oprawę graficzną. W studiu umieszczono 22-metrową ścianę z ledowymi ekranami, a samo TVP okrzyknęło je "najnowocześniejszym w Polsce". 

Olechowski: TVN kopiuje rozwiązania ze studia TVP

W czwartek dyrektor TAI Jarosław Olechowski napisał na Twitterze, że TVP Info wyznacza standardy w polskiej telewizji do tego stopnia, że rozwiązania technologiczne z "supernowoczesnego studia" są... kopiowane przez telewizję TVN 24. 

Pod wpisem Olechowskiego rozgorzała dyskusja, w której zabrali głos m.in. dziennikarze pracujący niegdyś dla TVN24 i Polsat News, którzy zgodnie twierdzą, że o żadnym "kopiowaniu" nie może być mowy, bo TVN pokazuje widzom boczne ekrany wideo od siedmiu lat, a TVP wprowadziło je dopiero niedawno.

"Czy Pan musi kłamać w takich głupich sprawach? TVN ma ten ekran od 2012. Czy może mi Pan wskazać możliwość zaczerpnięcia inspiracji z Waszego zbudowanego w 2018? Czy może po prostu Pan nic poza własną anteną nigdy nie oglądał?" - napisała Dominika Długosz, obecnie związana z Polsat News. 

"Chodzi o sposób kadrowania. Zmienili, żeby pokazać, że też mają ścianę wideo. Korygują też oprawę" - odparł Olechowski. 

"Po uruchomieniu nowego studia TVP Info w TVN24 zmieniono kadrowanie żeby pokazać ścianę. Wprowadzono łączenia live ze ściany (wcześniej na te stronę grano fakty i wieczorny program TVN24), wprowadzono ujęcia z kamer BRC, zmiany w oprawie" - precyzował Olechowski w kolejnych wpisach.

"Jezu, serio? Niech Pan czasem poogląda coś poza TVP?"- skomentowała Marta Kiermasz z VOX FM. 


"Ad augusta per angusta. Wszyscy widzą, że zmieniliście sposób kadrowania i wprowadzacie korekty w oprawie. To nic złego, że czerpiecie z dobrego wzoru" - skwitował Jarosław Olechowski. 

Więcej o:
Komentarze (106)
Jarosław Olechowski zarzuca TVN-owi kopiowanie kadrów TVP Info. "Czerpiecie z dobrego wzorca"
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 91 razy 87

  Jarosławie Olechowski, niech TVPiS zacznie kopiować TVN - i niech zacznie mówić prawdę!!!

 • laik404

  Oceniono 48 razy 44

  Dyrektor Olechowski z TVP INFO do TVN-u:

  - A wy tam u siebie prąd stosujecie! Kopiujecie z nas - dobrego wzorca!

 • js08836

  Oceniono 41 razy 41

  To TVPiS powieliło pomysł TVN. Nie wiem ile lat TVN stosuje tę technikę, ale z pewnością od paru lat. Pan Olechowski perfidnie kłamie co nie może dziwić, bo cała ta szmatława TVPiS, jest kłamliwa.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 24 razy 24

  Boże (jeśli istniejesz) - za co ku.wa pokarałeś tak Polskę tym kaczym pomiotem?

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 24 razy 22

  Czy ten Olechowski to w szkole rydzyka na samych trójach jechał? Bo pi..doli jak paski TVPInfo!

 • cezar85

  Oceniono 22 razy 22

  kawalarz

  wolski może czuć się zagrożony

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX