Adam Andruszkiewicz skarży się na "oszczerczą nagonkę". Bo przypominane są jego dawne wypowiedzi

"Trwa potężna nagonka układów III RP na ministra Adama Andruszkiewicza" - film z takim hasłem ukazał się na facebookowym profilu nowego wiceministra cyfryzacji. Nominacja Andruszkiewicza spotkała się z falą krytyki, głównie ze względu na wcześniejsze wypowiedzi polityka.
Zobacz wideo

"Trwa na mnie oszczercza nagonka" - napisał na swoim fanpage'u nowy wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, obecnie poseł niezrzeszony, wcześniej związany z klubem Kukiz'15 i z kołem Wolni i Solidarni.

Polityk opublikował film, z którego można dowiedzieć się, że fala krytyki skierowana na jego osobę to "nagonka układów III RP". W nagraniu pojawiają się fragmenty wypowiedzi, w których Andruszkiewicz krytykował rząd PO-PSL z sejmowej mównicy. Nowy wiceminister zaapelował, by udostępnić materiał wraz z hasztagiem #MuremZaAndruszkiewiczem.

Andruszkiewicz nawiązał w ten sposób do licznych negatywnych opinii, które pojawiły się po tym, jak zyskał ministerialną nominację. W filmie opublikowanym na Facebooku zabrakło jednak tych wypowiedzi i okoliczności, które wzbudzają największe wątpliwości. I z powodu których doszło do "nagonki", o której mówi polityk.

Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że Andruszkiewicz był w przeszłości związany z Młodzieżą Wszechpolską i Ruchem Narodowym.

Wypowiedzi Adama Andruszkiewicza

Podczas marszu w Białymstoku w marcu 2015 r., na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi, polityk krytycznie wypowiadał się o stacjonowaniu zagranicznych wojsk w Polsce. Baza żołnierzy USA to obecnie jeden z priorytetów obecnego rządu. - Toczy się dyskusja geopolityczna na ten temat: jakie wojska mają w Polsce stacjonować? Niedawno wyzbyliśmy się wojsk sowieckich. Ja odpowiadam: żadne wojska - mówił.

- Na pewno nie mówiłem tego jako poseł - tłumaczył w czwartek w rozmowie z reporterem TVN24, przekonując, że jest zwolennikiem powstania bazy amerykańskich żołnierzy, tzw. Fort Trump.

Szerokim echem odbiły się również słowa sprzed niemal 4 lat, kiedy na jednym z wieców przekonywał, że "najzdrowsza tkanka jest w Polsce wschodniej". - Nie w żadnej "warszawce". Nie w żadnych pedalskich knajpkach przy tęczy [na Placu Zbawiciela w Warszawie - red.]. Tam nie ma zdrowej Polski - przekonywał.

W sieci krąży też nagranie z 2009 r., kiedy polityk uczestniczył w manifestacji przeciwko Paradzie Równości. "Precz z ulicy, sodomici!" - brzmiały okrzyki.

Długa lista kontrowersji. Paliwo za blisko 30 tys. zł. A auto?

Po tym, jak Andruszkiewicz objął mandat posła, media informowały o kontrowersjach związanych z kilometrówkami. Polityk pobrał 28 tys. zł z Kancelarii Sejmu w ramach zwrotu za paliwo, mimo że nie miał prawa jazdy i samochodu. Tłumaczył potem, że wożą go współpracownicy oraz ma umowę na pożyczony samochód.

Nazwisko Adama Andruszkiewicza pojawiło się także w raporcie "The Weaponization of Culture: Kremlin's traditional agenda and the export of values to Central Europe", opublikowanym przez węgierski think-tank Political Capital Institute w 2016 roku.

W dokumencie znalazły się nazwiska polskich polityków, którzy "mogą pozostawać pod wpływem służb Federacji Rosyjskiej". Andruszkiewicz był jedną z tych osób, które zaklasyfikowano jako mogące pozostawać pod wpływem "pośrednim".

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (187)
Adam Andruszkiewicz skarży się na "oszczerczą nagonkę". Bo przypominane są jego dawne wypowiedzi
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 70 razy 62

  Teraz łajza wyparłaby się własnej matki, byle utrzymać się przy żłobie. Ależ muszą pisowscy kłamcy żałować, że istnieje coś takiego jak internet i każdy może sprawdzić...

 • remo29

  Oceniono 57 razy 53

  Tylko zwykła menda może powiedzieć, że przypomnienie jego własnych słów jest nagonką. Giń jak mężczyzna, pączusiu. Tylko za kilometrówki najpierw zapłać.

 • niktwazny126

  Oceniono 34 razy 32

  Biedaczek. Już należy się nad nim użalać? Tak bardzo szybko wydoroślał i poglądy zmienił? Ponadto poglądy poglądami, ale chcielibyśmy, aby państwem rządzili ludzie do tego przygotowani, a nie wygodni dla jaśnie prezesa.

 • polakadam

  Oceniono 35 razy 31

  Właśnie izraelskie media skrytykowały tę nominację. Brakuje jeszcze żeby stany zrobiły to samo. Wtedy się znowu przekonamy ile warta jest suwerenność kaczej bandy.

 • mamlas_p

  Oceniono 36 razy 30

  W czapce z trupią główką byłoby mu jeszcze bardziej do twarzy. I z dymiącym postoletem nad świerzym trupem żyda, niż z mikrofonem. Ale na początek coś w łapie trza trzymać. Nie mógłby zająć się swoim siusiaczkiem, jeśli już?

 • potyle

  Oceniono 30 razy 28

  Wydaje mi się, że "oszczerstwo" oznacza kłamliwą wypowiedź mająca na celu skompromitowanie albo poniżenie kogoś. Tymczasem to nie są "kłamliwe wypowiedzi" tylko cytaty, albo wręcz nagrania filmowe z wypowiedzi tego typa. Więc o oszczerstwie nie może być mowy. Trudno, jak chce się być politykiem (albo osobą publiczną)to się trzeba najpierw zastanowić, a potem mleć ozorem. W tym fachu wypowiedzi wypomina się ludziom do końca życia, więc trochę szkoda, że p. Andruszkiewicz nie zaznajomił się dokładnie z instrukcją obsługi bycia politykiem przez użyciem.

 • agnrodis

  Oceniono 27 razy 27

  Co, Adas? Niewygodna jest teraz dla ciebie prawda o przynaleznosci do kibolsko-nacjonalistycznej bandy????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX