Scheuring-Wielgus zapytała, czy Morawiecki jest "dzbanem czy premierem". Pawłowicz odpowiada

Joanna Scheuring-Wielgus zabrała głos w dyskusji nad projektem nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. "Jest pan dzbanem czy premierem?" - zapytała Mateusza Morawieckiego. Krystyna Pawłowicz zapowiedziała, że jej słowa zgłosi do Komisji Etyki Poselskiej.
Zobacz wideo

W środę rozgorzała dyskusja na temat projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Zaangażowała się w nią również posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus, która skrytykowała na Twitterze Mateusza Morawieckiego za to, że nie wiedział nic o kontrowersyjnym projekcie.

"To Pan @MorawieckiM nie wiedział, że taki gniot (zresztą nie pierwszy) wychodzi z Pana Rządu?" – zapytała na Twitterze i dodała: - "Pan jest dzbanem czy premierem RP? Powiedzieć wstyd to mało".

Na ten wpis Scheuring-Wielgus zareagowała Krystyna Pawłowicz. Nazwała go "lewackim chamstwem" i zapowiedziała, że zgłosi go do Komisji Etyki Sejmowej.

Kontrowersyjny projekt został cofnięty do MRPiPS

W środę Mateusz Morawiecki poinformował na Twitterze, że projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie został cofnięty do wnioskodawców (minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska – przyp. red.), ponieważ "przeciwdziałanie przemocy domowej jest priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości, a polskie prawo musi być klarowne i bez cienia wątpliwości w pełni chronić ofiary".

Projekt wprowadzał do ustawy wiele niekorzystnych z punkty ofiary zmian – m.in. tylko powtarzające się akty agresji mogłyby być uznane za przemoc domową. Co więcej, tzw. "Niebieska Karta" nie mogłaby być zakładana "z urzędu", a jej założenie wymagałoby zgody ofiary. Stwarzałoby to zagrożenie, że mogłyby one wycofywać oskarżenia ze strachu przed sprawcami przemocy.

Więcej o: