Scheuring-Wielgus zapytała, czy Morawiecki jest "dzbanem czy premierem". Pawłowicz odpowiada

Joanna Scheuring-Wielgus zabrała głos w dyskusji nad projektem nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. "Jest pan dzbanem czy premierem?" - zapytała Mateusza Morawieckiego. Krystyna Pawłowicz zapowiedziała, że jej słowa zgłosi do Komisji Etyki Poselskiej.
Zobacz wideo

W środę rozgorzała dyskusja na temat projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Zaangażowała się w nią również posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus, która skrytykowała na Twitterze Mateusza Morawieckiego za to, że nie wiedział nic o kontrowersyjnym projekcie.

"To Pan @MorawieckiM nie wiedział, że taki gniot (zresztą nie pierwszy) wychodzi z Pana Rządu?" – zapytała na Twitterze i dodała: - "Pan jest dzbanem czy premierem RP? Powiedzieć wstyd to mało".

Na ten wpis Scheuring-Wielgus zareagowała Krystyna Pawłowicz. Nazwała go "lewackim chamstwem" i zapowiedziała, że zgłosi go do Komisji Etyki Sejmowej.

Kontrowersyjny projekt został cofnięty do MRPiPS

W środę Mateusz Morawiecki poinformował na Twitterze, że projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie został cofnięty do wnioskodawców (minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska – przyp. red.), ponieważ "przeciwdziałanie przemocy domowej jest priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości, a polskie prawo musi być klarowne i bez cienia wątpliwości w pełni chronić ofiary".

Projekt wprowadzał do ustawy wiele niekorzystnych z punkty ofiary zmian – m.in. tylko powtarzające się akty agresji mogłyby być uznane za przemoc domową. Co więcej, tzw. "Niebieska Karta" nie mogłaby być zakładana "z urzędu", a jej założenie wymagałoby zgody ofiary. Stwarzałoby to zagrożenie, że mogłyby one wycofywać oskarżenia ze strachu przed sprawcami przemocy.

Więcej o:
Komentarze (99)
Scheuring-Wielgus zapytała, czy Morawiecki jest "dzbanem czy premierem". "Lewackie chamstwo"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 48 razy 38

  Przecież to jest dzban - i to PUSTY, więc gdzie tu chamstwo?
  Ot, stwierdzenie faktu.

 • pan.szklanka

  Oceniono 32 razy 30

  To już było w South Parku. Zapytali Busha Juniora.
  - jest Pan na haju, czy niewiarygodnie głupi?
  - mogę Państwa zapewnić, że nie jestem na haju...

 • sierra65

  Oceniono 28 razy 18

  mateusz morawiecki to powszechnie znany kłamca i dzban !!!!

 • ewa5.0

  Oceniono 18 razy 14

  Publicznie bardzo dobrze zadane pytanie,a że dzbanem wszyscy myślacy i rozumni ,wiedzą!🌝

 • oczy_argusa

  Oceniono 20 razy 14

  donica vs dzban...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX