Postępowanie dyscyplinarne wobec szefa podlaskiej policji. Za słowa o donosach na posłankę PO

Daniel Kołnierowicz, szef podlaskiej policji, znalazł się pod lupą Komendanta Głównego Policji. Postępowanie dyscyplinarne zbada sprawę wypowiedzi Kołnierowicza dotyczącą konkursu na "najlepszy donos" na posłankę Bożenę Kamińską.
Zobacz wideo

Daniel Kołnierowicz, Komendant Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zrobił "karierę" w mediach po wywiadzie dla lokalnego Radia 5. Powiedział wtedy, że policjanci powinni zorganizować konkurs na "najlepszy donos" na posłankę PO Bożenę Kamińską. 

Postępowanie dyscyplinarne wobec Daniela Kołnierowicza

To reakcja na działania Kamińskiej. Posłanka kilka tygodni wcześniej zwróciła uwagę na możliwe nadużycia, do których dochodzi w podlaskiej policji. Z jej informacji wynikało, że funkcjonariusze skarżyli się na angażowanie ich w uroczystości państwowe czy patrolowanie domu wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego. 

Komenda Główna Policji wszczęła śledztwo wyjaśniające sytuację. Trwało 30 dni. Jak udało się ustalić WP.pl, po jego zakończeniu podjęto decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego przeciwko Danielowi Kołnierowiczowi. Wnioskował o nie rzecznik dyscypliny KGP, a komendant się do tego przychylił. 

Postępowanie będzie trwało co najmniej miesiąc. W jego wyniku szefowi podlaskiej policji może grozić nagana, obniżenie stopnia lub nawet zwolnienie dyscyplinarne. Jeśli jednak okaże się, że postępowanie nie ujawni nieprawidłowości, Daniel Kołnierowicz zostanie uniewinniony, a śledztwo umorzone. 

Rzecznik policji Mariusz Ciarka nie chce ujawniać, jakie były ustalenie postępowania wyjaśniającego, które prowadził rzecznik dyscyplinarny KGP. Wyjaśnił, że szef podlaskiej policji powinien dowiedzieć się o nich osobiście, nie za pośrednictwem mediów. 

Więcej o:
Komentarze (35)
Postępowanie dyscyplinarne wobec szefa podlaskiej policji. Za słowa o donosach na posłankę PO
Zaloguj się
 • yaspiman

  Oceniono 20 razy 20

  po zbadaniu sprawy prosiak na pewno awansuje. przy okazji maliniak da mu jakiś order.

 • mark6

  Oceniono 16 razy 16

  Włos z głowy bydlakówi nie spadnie.
  Polska to skorumpowany syf.

 • antropoid

  Oceniono 16 razy 16

  Z policji najbardziej pisie bolszewiki zrobiły swoich dupolizów.

  Jak to bolszewiki - do resortów siłowych (oraz finansowych) ciągnie hołotę najbardziej.

 • polak66maly

  Oceniono 16 razy 14

  Dupa ulaskawi.

 • an_ma_o

  Oceniono 16 razy 14

  dobiorą się spaślakowi do doopy i słusznie ...kto to widział taki wieprz komendantem ...WIEPRZ spasiony już swoim wyglądem demoralizuje młodszych policjantów

 • polakadam

  Oceniono 12 razy 12

  Trzeba przyznać że ten Daniel Kołnierowicz jest lojalny wobec swojego szefa. Tak lojalny że nawet łamanie prawa mu w tym nie przeszkadza.
  Tak jak mafii.

 • topiramax

  Oceniono 12 razy 12

  Jest zatem okazja aby małżonkowie K. przestali razem pracować na jednej komendzie.

 • lk10

  Oceniono 13 razy 11

  spaślak wślizgowy dodupny

 • edza4

  Oceniono 13 razy 11

  Jaki z niego policjant,to widać na tej fotografii,chyba że to tylko karykatura.Wątpię czy ktoś zatrudnił by gdziekolwiek takiego jegomościa,nawet na portierni to byłby obciach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX