Poranna rozmowa Gazeta.pl z Marcinem Kierwińskim (3.01.2019)

- Rozumiem, że teraz flaga europejska wróciła z magazynu, a do magazynu odstawiono panią poseł Pawłowicz. Znamy PiS i wiemy, że na wybory zawsze zakładają maskę - mówił Marcin Kierwiński, gość porannej rozmowy Gazeta.pl. Poseł PO skomentował też powołanie Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji.
Zobacz wideo

Poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński w porannej rozmowie w Gazeta.pl stwierdził, że rząd Prawa i Sprawiedliwości to rząd antyeuropejski, choć w ostatnim czasie rządzący starają się zatrzeć to wrażenie:

-  Rozumiem, że teraz flaga europejska wróciła z magazynu, a do magazynu odstawiono panią poseł Pawłowicz, ale to nie zmienia tego, co się działo przez ostatnie trzy lata. Znamy PiS i wiemy, że na wybory zawsze zakładają maskę ludzi, którymi nie są, a po wyborach robią swoje - mówił.

Kierwiński skomentował też powołanie byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji.

- Jeżeli dojdziemy do tego, że podstawowym argumentem do tego, że ktoś ma zostać wiceministrem cyfryzacji ma być to, ile ma lajków albo fanów na Facebooku, to jest upadek Morawieckiego - stwierdził.

Jak dodał, Andruszkiewicz został wiceministrem tylko dlatego, że "Kaczyński chce poszerzyć sobie zaplecze polityczne o kilka głosów".

Kierwiński skomentował też ostatnie doniesienia na temat tego, że MSWiA przeznaczyło 100 tysięcy złotych z Funduszu Kościelnego na remont ołtarza w parafii, do której należy wiceszef resortu, Jarosław Zieliński.

- Wiemy, że okręg wyborczy pana ministra Zielińskiego to prywatny folwark. Jeżeli chodzi o jego funkcjonowanie, to wszystko jest jasne. Wygląda na aparatczyka przeniesionego żywcem z lat 80., który wykorzystuje wszelkie możliwe podległe mu służby, żeby pokazać, jak wielką postacią jest - mówił.

Zobacz wideo

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Codziennie o 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Więcej o: