Poranna rozmowa Gazeta.pl z Marcinem Kierwińskim (3.01.2019)

- Rozumiem, że teraz flaga europejska wróciła z magazynu, a do magazynu odstawiono panią poseł Pawłowicz. Znamy PiS i wiemy, że na wybory zawsze zakładają maskę - mówił Marcin Kierwiński, gość porannej rozmowy Gazeta.pl. Poseł PO skomentował też powołanie Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji.
Zobacz wideo

Poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński w porannej rozmowie w Gazeta.pl stwierdził, że rząd Prawa i Sprawiedliwości to rząd antyeuropejski, choć w ostatnim czasie rządzący starają się zatrzeć to wrażenie:

-  Rozumiem, że teraz flaga europejska wróciła z magazynu, a do magazynu odstawiono panią poseł Pawłowicz, ale to nie zmienia tego, co się działo przez ostatnie trzy lata. Znamy PiS i wiemy, że na wybory zawsze zakładają maskę ludzi, którymi nie są, a po wyborach robią swoje - mówił.

Kierwiński skomentował też powołanie byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji.

- Jeżeli dojdziemy do tego, że podstawowym argumentem do tego, że ktoś ma zostać wiceministrem cyfryzacji ma być to, ile ma lajków albo fanów na Facebooku, to jest upadek Morawieckiego - stwierdził.

Jak dodał, Andruszkiewicz został wiceministrem tylko dlatego, że "Kaczyński chce poszerzyć sobie zaplecze polityczne o kilka głosów".

Kierwiński skomentował też ostatnie doniesienia na temat tego, że MSWiA przeznaczyło 100 tysięcy złotych z Funduszu Kościelnego na remont ołtarza w parafii, do której należy wiceszef resortu, Jarosław Zieliński.

- Wiemy, że okręg wyborczy pana ministra Zielińskiego to prywatny folwark. Jeżeli chodzi o jego funkcjonowanie, to wszystko jest jasne. Wygląda na aparatczyka przeniesionego żywcem z lat 80., który wykorzystuje wszelkie możliwe podległe mu służby, żeby pokazać, jak wielką postacią jest - mówił.

Zobacz wideo

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Codziennie o 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Więcej o:
Komentarze (92)
Marcin Kierwiński w Gazeta.pl: Nominacja Andruszkiewicza to upadek Morawieckiego
Zaloguj się
 • taroudant

  Oceniono 31 razy 29

  Ministrem od policji jest złodziej z kolejki podmiejskiej, do niedawna premierem była prymitywna sołtysowa a szefem armii rosyjski agent.
  To co wam może jeszcze przeszkadzać jakiś pryszczaty onanista hitlerowiec na stanowisku ministra cyfryzacji ?

 • dziadekjam

  Oceniono 16 razy 12

  "-  Rozumiem, że teraz flaga europejska wróciła z magazynu, a do magazynu odstawiono panią poseł Pawłowicz, ale to nie zmienia tego, co się działo przez ostatnie trzy lata. Znamy PiS i wiemy, że na wybory zawsze zakładają maskę ludzi, którymi nie są, a po wyborach robią swoje - mówił."
  =====================================================
  To mały pikuś. Jak trzeba, to pisiołki przed upadkiem ratrują się upadkiem samolotu...

 • chi-neng

  Oceniono 14 razy 12

  "Nominacja Andruszkiewicza to upadek Morawieckiego"
  -----
  Jak narazie jest pod parasolem bossa mafii sejmowej, więc mu nic nie grozi.

 • japiota

  Oceniono 14 razy 10

  W epoce wojny hybrydowej i nowoczesnych technologii gdzie umiejscowilibyście swojego kreta ? No gdzie ? Na poligonie w Drawsku czy ministerstwie cyfryzacji ?

 • czechy11

  Oceniono 11 razy 9

  Ruski Agent o mentalności faszysty zainstalowany został przez PiSlerowdki Rząd Zdrady Narodowej w Ministerstwie obracającym naszymi danymi osobowymi i tajemnicami państwa. To sue w pale nue mieści co zrobiła z kraju mafia Balbiny.

 • feurig59

  Oceniono 8 razy 8

  W dobie wojny hybrydowe i oczywistych prób brania wpływu na politykę na świecie przez służby kremlowskimi, ministrem resortu cyfry akcji zrobiono nic do tej pory nie znaczącą wtyke Moskwy. Przypadek? No nie wiem...

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 7

  Diabli wiedzą kto steruje Morawieckim z tylnego fotela. Jarosław Rajmundowicz Kaczyński, czy tatulo Morawieckiego.

 • czechy11

  Oceniono 8 razy 6

  Balbina zrobiła z Polski prywatny folwark spasionych bezczelnych PiSkeriwskich świń, ktire nie znaja granic i umiaru. Spasione ordynarne mordy przeniesione żywcem z PRL wywoluja odruch wymiotny. Obrzydliwa zlidziejska ditwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX