Zieliński "pomógł" w uzbieraniu 100 tys. zł na remont ołtarza? "Ogromne wsparcie ministra"

Proboszcz parafii w Sejnach prosi o dziękczynną modlitwę za wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego i chwali się, że dzięki jego wstawiennictwu udało się zdobyć 100 tysięcy złotych na remont kościelnego ołtarza - donosi "Super Express". Jak się okazuje, w sejneńskiej parafii znajduje się też... jedno z biur poselskich Zielińskiego.

Jeden z parafian poinformował "Super Express", że proboszcz sejneńskiej parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach Zbigniew Bzdak podczas mszy apelował o modlitwę w intencji Jarosława Zielińskiego, który pomógł w zdobyciu środków na remont ołtarza.

Sejny. Remont kościelnego ołtarza ze środków Funduszu Kościelnego MSWiA

Dziennikarze "SE" zorganizowali prowokację i skontaktowali się z proboszczem Zbigniewem Bzdakiem, podając się na pracowników nieistniejącej sekcji MSWiA. Zapytali o postępy w remoncie ołtarza. Proboszcz potwierdził, że to Jarosław Zieliński poinformował go, że MSWiA dysponuje Funduszem Kościelnym. Dodał również, że złożony przez niego wniosek o przeznaczenie 100 tysięcy złotych na remont ołtarza został rozpatrzony "z pozytywnym skutkiem". 

- Może udałoby nam się już w tym roku rozpocząć prace, które ukażą piękno tego ołtarza. Mamy ogromne wsparcie ministra Zielińskiego. Jest żywo zainteresowany, żeby nasz obiekt sejneński wyglądał coraz piękniej - mówił proboszcz w rozmowie z dziennikarzami "SE" podającymi się za pracowników MSWiA.

- Dziękuję mu pięknie za wszystkie starania, które wspólnie podejmujemy w celu zdobywania środków na remont naszej bazyliki - dodał.

Dziennik opisuje, że w oficjalnej rozmowie Bzdak odmówił komentarzy na ten temat. Komentarzy od grudnia odmawia także MSWiA oraz osobisty asystent Jarosława Zielińskiego.

Wiceminister Jarosław Zieliński jest parafianinem sejneńskiego kościoła, a z proboszczem Bzdakiem zna się od lat. Proboszcz już wcześniej nie krył, że darzy Zielińskiego sympatią i informował lokalną "Gazetę Współczesną", że nie pobiera czynszu od niego czynszu za wynajem biura poselskiego na terenie parafii.

Oprócz remontów obiektów sakralnych, z Funduszu Kościelnego MSWiA finansowane są między innymi składki emerytalne i zdrowotne osób duchownych. Fundusz pochłonął w 2017 roku 159 milionów złotych.

Poprosiliśmy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji o komentarz w sprawie środków przeznaczonych na remont sejneńskiego kościoła. Czekamy na odpowiedź.

Więcej o:
Komentarze (186)
Jarosław Zieliński "pomógł" w uzbieraniu 100 tys. zł na remont ołtarza? "Mamy ogromne wsparcie ministra"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 71 razy 67

  Obleśny jak mało kto i rządzi policją. Im większy zasraniec tym większe zadania!

 • jerzytop

  Oceniono 50 razy 48

  gdy proboszcz taki czy siaki ma problemy z remontami kościołów PANISKA biskupi budują sobie pałace ,rezydencje i powiększają przypałacowe ogrody coby ich tłuste dupska miały więcej przestrzeni
  A co z budowa wieżowców w Warszawie ?

 • fakiba

  Oceniono 41 razy 41

  A specjalnej ochrony nie zafundował , dziwne bo on lubi jak jest wszystko pod ochroną

 • mikemedor

  Oceniono 45 razy 41

  A ile zlotowek, dal sam Zielinski. Pewno nic, tylko dewoty koscielne i wierzacy emeryci uskladali to ze swoich skromnych rent.

 • zielonyludek

  Oceniono 37 razy 37

  Fundusz Kościelny MSWiA - 159 mln złotych !!!!!
  Ile to radiowozów? kamizelek kuloodpornych?
  koszt ilu szkoleń?
  itd

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 34 razy 32

  Kiedy Wniebowstąpienie Ministra na którym Aniołowie będą z nieba zrzucać konfetti?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX