Kolejna ofiara katastrofy budowlanej w Magnitogorsku. Spod gruzów wydobyto ciało dziecka

Ratownicy w Magnitogorsku na Uralu wydobyli spod gruzów ciało dziecka. To już 28. ofiara katastrofy budowlanej, do której doszło w poniedziałek.

Z informacji przekazanych przez rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych wynika, że przyczyną poniedziałkowej katastrofy była eksplozja gazu, która zniszczyła kilkadziesiąt mieszkań w jednym z wielopiętrowych bloków.

Według służb ratowniczych pracujących obecnie na miejscu katastrofy, pod zwałami betonowych płyt wciąż może się znajdować jeszcze co najmniej kilkanaście osób.

Akcja poszukiwawcza prowadzona jest w niezwykle trudnych warunkach pogodowych. W Magnitogorsku wciąż pada śnieg, a temperatura spadła do minus 30 stopni Celsjusza. Eksperci obawiają się, że pośpieszne usuwanie zwałów gruzu może doprowadzić do zawalenia kolejnych ścian wielopiętrowego bloku.

Do tej pory uratowano sześciu lokatorów zniszczonego bloku, w tym dwoje dzieci. Nie zapadła jeszcze decyzja, czy budynek zostanie odremontowany czy rozebrany.

Według urzędników lokalnego magistratu w bloku zameldowanych jest 1300 osób, ponad 600 rodzin. Dla każdej z nich trzeba będzie znaleźć lokale zastępcze.

Więcej o:
Komentarze (5)
Kolejna ofiara katastrofy budowlanej w Magnitogorsku
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 5

  Powodzenia w akcji ratowniczej. Oby było jak najmniej ofiar.

 • mgz

  Oceniono 4 razy 4

  Przypomina mi sie zawalenie hali targowej w Polsce jakis czas temu. Akcja ratownicz byla prowadzona w bardzo trudnych warunkach. Wydobywano cialo po ciele. Ni byly te "osierocone" ptaki.

 • wojtekbajer

  0

  Rakiety supersoniczne. A tu pospolitość skrzeczy.

 • poszum

  Oceniono 5 razy -1

  Dzien jak codzien w mocarstwie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX