Sondaż: Nie Schetyna, nie Biedroń, nie Kukiz. Kosiniak-Kamysz wyrasta na lidera opozycji

Władysław Kosiniak-Kamysz powinien zostać liderem opozycji w tegorocznych wyborach do polskiego parlamentu - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej". Szef PSL pokonał w rankingu Roberta Biedronia, Pawła Kukiza i Grzegorza Schetynę.

Sondaż przeprowadzono 19 grudnia na grupie 1100 osób. Wynika z niego, że gdyby PiS przegrało najbliższe wybory parlamentarne, to Polacy widzieliby w fotelu premiera lidera ludowców, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Kosiniak-Kamysz na lidera opozycji, za nim Biedroń i Kukiz

Władysław Kosiniak-Kamysz zajął w sondażu pierwsza miejsce. Aż 26 proc. badanych wskazało, że to właśnie lider ludowców byłby najlepszym kandydatem na premiera spośród wszystkich obecnych polityków opozycji.

Drugie miejsce zajęli ex aequo Robert Biedroń i Paweł Kukiz, których wskazało 16 procent badanych. Poza podium znaleźli się Grzegorz Schetyna (wskazało go 10 procent badanych), Katarzyna Lubnauer (4 proc.) oraz Włodzimierz Czarzasty (3 proc.).

Co czwarty badania nie miał zdania w tej sprawie.

Tusk o Kosiniaku-Kamyszu: Wyjątkowo utalentowany polityk

Nazwisko Kosiniaka-Kamysza pojawiło się w kontekście nadchodzących wyborów już wcześniej. W październiku Wirtualna Polska powołując się na dwa niezależne źródła z kręgu współpracowników Donalda Tuska poinformowała, że szef Rady Europejskiej myśli o starcie w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Warunkiem powrotu do Polski miał być właśnie fotel premiera dla lidera PSL.

-  To jest wyjątkowo utalentowany i zdeterminowany polityk - powiedział o Władysławie Kosiniaku-Kamyszu Donald Tusk, dementując jednocześnie informacje, które pojawiły się wówczas mediach. 

Więcej o:
Komentarze (212)
Sondaż: Nie Schetyna, nie Biedroń, nie Kukiz. Kosiniak-Kamysz wyrasta na lidera opozycji
Zaloguj się
 • komercyjny02

  Oceniono 42 razy 32

  PSL nie jest wprawdzie mą polityczną miłością, ale w ławach Parlamentu Europejskiego jego europosłowie zasiadają w jednym klubie z PO.
  Zaś sam WKK posiada o wiele więcej charyzmy, niż którykolwiek inny z leaderów opozycji. Tylko czy Schetyna będzie w stanie choć odrobinę poskromić osobistą ambicję?

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 27 razy 23

  Bo tylko Kosiniak tutaj cokolwiek robi. W ogóle dziwię się, że jeszcze nie było w PO buntu partyjnych dołów, który odspawałby Szreka od koryta. Bo ciężko się nie zgodzić z opiniami Sikorskiego i Sienkiewicza z rozmów przy ośmiorniczkach.

 • lodzermensz1

  Oceniono 33 razy 23

  Uwzględnianie Pawła Kukiza w rankingu liderów opozycji jest nieco dziwne. Paweł to niezdecydowane, niedojrzałe dziecko, które postanowiło pobawić się w politykę, w wyniku frustracji tym, że Polska nie wygląda tak, jak on by chciał. On sam co prawda do końca nie wie, co by chciał ale wie, że chciałby dobrze. Będąc jednak osobą kompletnie niedoświadczoną w tej materii, niedouczoną i naiwną, stał się w wielu kluczowych sprawach koalicjantem pisu.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 21 razy 15

  Kukiz i opozycja? Ktoś dostał napadu czarnego humoru...

 • siwywaldi

  Oceniono 26 razy 14

  Całe nieszczęście polskiej opozycji polega na tym, że KAŻDY z partyjnych kacyków chce być tym "Ronaldo", który poprowadzi wspólną drużynę do zwycięstwa. tyle że każdemu do tego "Ronaldo" brakuje dokładnie tyle ile trampkarzowi do piłkarz ekstraklasy :-)) Tu niestety trzeba znaleźć PRAWDZIWEGO lidera (co raczej jest mało prawdopodobne), albo po prostu rozgonić to spartyjniałe towarzystwo na cztery wiatry, ELIMINUJĄC w wyborach tzw. "jedynki"

 • babulej0001

  Oceniono 24 razy 12

  Sondaze w systemie autorytarnym sa narzedziem dezinformacji,
  intryg i dywersji.
  Nalezy konsekwentnie realizowac ZWYCIESKA STRATEGIE
  Zjednoczonego frontu demokratycznego,
  polozyc szlaban ZAMACHOWI STANU,
  wygrac wybory lub zmobilizowac inaczej suverena
  do usuniecia MAFII rozwalajacej i grabiacej Rzeczypospolita,
  ZDELEGALIZOWAC sprzeczne z Konstytucja
  i lamiace Konstytucje kato-nazistowskie ugrupowania,
  osadzic za kratami winnych przestepstw przeciwko Rzeczypospolitej
  i jej GRABIEZY,
  przywrocic PORZADEK KONSTYTUCYJNY
  i rozpisac nowe wybory juz bez udzialu kato-nazistowskiej MAFII.

 • szoferek1

  Oceniono 22 razy 12

  Jedynie nowa twarz jest w stanie cokolwiek zdziałać bo Shetyna już się"pokazał" że jest to buc!

 • anna_pot

  Oceniono 10 razy 10

  może platforma w końcu by się obudziła i zauważyła że p. Schetyna nie nadaje się na lidera, na frontmana, na twarz opozycji etc. . Nawet zagorzali wyborcy PO nie zbyt go lubią. Kaczor się kilka lat uczył, że trzeba wystawić sympatyczną osobę bo sam jest niewybieralny - może w PO ta nauka byłaby trochę szybsza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX