Sondaż: Nie Schetyna, nie Biedroń, nie Kukiz. Kosiniak-Kamysz wyrasta na lidera opozycji

Władysław Kosiniak-Kamysz powinien zostać liderem opozycji w tegorocznych wyborach do polskiego parlamentu - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej". Szef PSL pokonał w rankingu Roberta Biedronia, Pawła Kukiza i Grzegorza Schetynę.
Zobacz wideo

Sondaż przeprowadzono 19 grudnia na grupie 1100 osób. Wynika z niego, że gdyby PiS przegrało najbliższe wybory parlamentarne, to Polacy widzieliby w fotelu premiera lidera ludowców, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Kosiniak-Kamysz na lidera opozycji, za nim Biedroń i Kukiz

Władysław Kosiniak-Kamysz zajął w sondażu pierwsza miejsce. Aż 26 proc. badanych wskazało, że to właśnie lider ludowców byłby najlepszym kandydatem na premiera spośród wszystkich obecnych polityków opozycji.

Drugie miejsce zajęli ex aequo Robert Biedroń i Paweł Kukiz, których wskazało 16 procent badanych. Poza podium znaleźli się Grzegorz Schetyna (wskazało go 10 procent badanych), Katarzyna Lubnauer (4 proc.) oraz Włodzimierz Czarzasty (3 proc.).

Co czwarty badania nie miał zdania w tej sprawie.

Tusk o Kosiniaku-Kamyszu: Wyjątkowo utalentowany polityk

Nazwisko Kosiniaka-Kamysza pojawiło się w kontekście nadchodzących wyborów już wcześniej. W październiku Wirtualna Polska powołując się na dwa niezależne źródła z kręgu współpracowników Donalda Tuska poinformowała, że szef Rady Europejskiej myśli o starcie w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Warunkiem powrotu do Polski miał być właśnie fotel premiera dla lidera PSL.

-  To jest wyjątkowo utalentowany i zdeterminowany polityk - powiedział o Władysławie Kosiniaku-Kamyszu Donald Tusk, dementując jednocześnie informacje, które pojawiły się wówczas mediach. 

Więcej o: