Polacy wierzą w wygraną PiS w tegorocznych wyborach. Jest najnowszy sondaż

42 proc. Polaków uważa, że Prawo i Sprawiedliwość po tegorocznych wyborach parlamentarnych utrzyma sejmową większość. Takie wyniki przynosi sondaż SW Research przeprowadzony dla portalu Rp.pl.
Zobacz wideo

W maju odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, a jesienią - do Sejmu i Senatu. Czy to oznacza, że przyszłość rządu PiS stanie pod znakiem zapytania? Obecnie partia Jarosława Kaczyńskiego rządzi samodzielnie z 237 posłami w klubie.

Jak wynika z sondażu SW Research dla portalu Rp.pl, 42 proc. Polaków uważa, że po jesiennych wyborach niewiele się zmieni i PiS utrzyma w Sejmie większość. Mimo to 38 proc. respondentów przewiduje, że partia rządząca tę większość utraci. 20 proc. badanych nie ma zadania na ten temat. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 25-27 grudnia na reprezentatywnej próbie 800 Polek i Polaków.

Pod koniec listopada Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż dla "Super Expressu", z którego wynika, że PiS mógłby liczyć na 38 proc. poparcia, PO - 31 proc., Kukiz'15 - 7 proc., PSL - 7 proc., a SLD - 6 proc. Jeśli doszłoby do zjednoczenia partii opozycyjnych (PO, Nowoczesna, SLD, PSL, Razem i Teraz), ów blok zdobyłby nawet 50 proc. głosów.

Więcej o: