TVP odmówiła akredytacji "Wyborczej" na "Sylwestra z Dwójką". Bez podania przyczyny

TVP nie przyznała fotografowi krakowskiej "Gazety Wyborczej" akredytacji na sylwestrową imprezę w Zakopanem. Odpowiedzi nie podpisał żaden z pracowników publicznego nadawcy.
Zobacz wideo

"Powód? Nieznany. Decyzja jest anonimowa" - czytamy na stronie krakowskiej "Wyborczej". Jak informuje "GW", Jakub Porzycki, fotograf krakowskiego oddziału dziennika zwrócił się o akredytację na koncert "Sylwester Marzeń z Dwójką", który odbywa się w Zakopanem. W negatywnej odpowiedzi nie ma podanego powodu tej decyzji. Nikt też się pod nią nie podpisał. W stopce maila możemy tylko przeczytać, że nadawcą wiadomości jest dział public relations TVP.

"Kurski wstydzi się tego, co robi z telewizją"

- Prawdopodobnie Jacek Kurski bardzo wstydzi się tego, co robi z telewizją publiczną i nie chce, by jakiekolwiek wzmianki o jego działaniach pojawiały się w naszej gazecie. Wskazuje na to również anonimowość jego pracowników. Jakoś rozumiem ten wstyd, ale mimo to decyzją jestem zaskoczony: przecież nasz fotograf chciał tylko sfotografować z bliska Zenka Martyniuka. Nikt z zespołu nie podejrzewał, że będzie to niemożliwe - komentuje w "GW" Michał Olszewski, redaktor naczelny krakowskiej "Wyborczej".

Więcej o: